RUS | UKR | ENG

Архiв новин за 2014 рiк.


| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |

04.10.2014  Шановні користувачі! У зв'язку з тим, що наша бібліотека опинилася на території, що тимчасово не контролюється українською владою, щоб уникнути різного рода провокацій, ми припиняємо публікації на офіційному сайті бібліотеки
Вся інформація, що з'являється в мережі Інтернет поза офіційним сайтом ЛОУНБ ім.Горького, та публікується від імені бібліотеки не є офіційною.


16.09.2014  Сьогодні наші співробітники на базі Старобільської районної бібліотеки провели навчальний тренінг "Реклама в бібліотеці"
Послухати корисні поради та рекомендації прийшли співробітники міських бібліотек міста Старобільськ. В ході навчання була опрацьована робота над помилками і кожен з присутніх зміг побачити на конкретних прикладах недоліки своєї рекламної діяльності.


05.09.2014  Сьогодні в дитячо-юнацькому філіалі Старобільської ЦБС співробітники Горьківки проводили тренінг зі створення успішних презентацій
Також бібліотекарі провели консультації про те, як працювати з вимушеними переселенцям в містах Луганської області, де не ведуться активні бойові дії


04.09.2014  Співробітники нашої бібліотеки провели тренінг "Як створити успішну презентацію" для бібліотекарів дитячої бібліотеки-філії Старобільської ЦБС.
В ході тренінгу були розглянуті основні правила побудови успішної презентації. Колеги ознайомилися з новими можливостями створення презентаційних матеріалів.


02.09.2014  Увага! У зв'язку з тяжкою ситуацією в м. Луганськ, бібліотеки тимчасово надає послуги у м.Старобільськ, на базі Старобільської Центральної районної бібліотеки.
Співробітники Горьковки можуть надавати послуги в обмеженому режимі: консультації, тренінги, доступ до мережевих освітніх ресурсів, баз даних.
Офіційний сайт бібліотеки поступово буде відновлений. На даний час на сайті не працюють наступні розділи:
- web-проекти
- он-лайн сервіси бібліотеки
- он-лайн каталог та інші бази даних
Вибачаємось за тимчасові незручності, сподіваємось скоро працювати в повному обсязі.


02.09.2014  До уваги мешканців Луганської області! Доступ до електронної бібліотеки Presspoint.ua вже відновлено
Отримати послуги з читання електронних журналів наші користувачі зможуть в інтернет-центрі Старобільської центральній бібліотеці (м Старобільськ, вул. Комунарів, 36)


26.06.2014  Відкрилася виставка репродукцій картин і фотографій американських авторів "Picturing America"
Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" представляє шедеври американського мистецтва з унікальним поглядом на характер, ідеали і прагнення народу США. Запрошуємо всіх, хто бажає ознайомитися з національною художньою спадщиною Америки, відвідати експозицію на другому поверсі бібліотеки.


26.06.2014  У відділі мистецтв відкрилася ювілейна експозиція "Человек, одержимый восторгом и сомнением" до 120-річчя від дня народження кінорежисера, сценариста, актора Абрама Матвійовича Роома
Абрам Роом почав свою творчість в 20-ті роки. Його кінематографічні фарби живуть в пам'яті кіномистецтва багатьох поколінь.
На експозиції представлені книги та статті з періодичних видань про життя та творчість режисера.


25.06.2014  У Луганській ОУНБ ім. М. Горького відбулася промоакція "Райдужне читання".
Співробітники в одязі кольорів веселки демонстрували традиційні та електронні пристрої, з якими можна попрацювати в стінах бібліотеки абсолютно безкоштовно. Розфарбуйте свій світ в кольори яскравого, цікавого, пізнавального і райдужного читання разом з нами!
Чекаємо на Вас!


25.06.2014  Увага! Графік роботи бібліотеки на День Конституції
З 28 по 30 червня (субота-понеділок) - Святкові дні. Бібліотека не працює

З 1 липня (вівторок) - Бібліотека працює з 9:00 - до 17:00


24.06.2014  В рамках традиційного дня інформації на 2-му поверсі бібліотеки представлена експозиція "Міст культур: Україна -Німеччина".
Сьогодні читачі мали нагоду ознайомитись з книгами німецьких авторів українською мовою.
Перекладена українською література надана "Заочним абонементом" Фонду Гете-Інституту в Україні.
Всіх, хто цікавиться автентичними німецькомовними виданнями, запрошуємо відвідати німецький куточок у відділі літератури іноземними мовами (4 поверх).


24.06.2014  Увага! Новинки літератури
Представляємо Вашій увазі бюлетень нових надходжень, який інформує про літературу, яка надійшла до фонду ЛОУНБ ім. Горького у травні 2014 року.
Електронна версія включає книги вітчизняних авторів.


23.06.2014  Відділ абонемента презентує книжкову виставку "Я стала песней и судьбой" - до 125-річчя від Дня народження Ганни Ахматової
Пропонуємо широковідомі ліричні цикли, поеми, а також переклади класичної європейської і східної поезії, які допоможуть глибше зрозуміти та оцінити творчість видатної поетеси.


23.06.2014  Увага інформація для переселенців!
ЛОУНБ ім. Горького надає інформацію для громадян, які переселяються тимчасово з районів ведення АТО Луганської області про регіональні штаби, телефони гарячих ліній з розміщення громадян в інші регіони України.


23.06.2014  В Єдиному інформаційному просторі як і завжди, наші вірні читачі та нові користувачі бібліотеки
Наші читачі працюють в Інтернеті; вивчають новинки моди; не приховуючи щирих емоцій, дивляться онлайн художній фільм; вибирають книжки в різних форматах.
Дякуємо, що Ви з нами!


22.06.2014  Відділ мистецтв - простір для сміливих і креативних! Створюємо творчу зону разом!
У нас в гостях побували хлопці зі школи вогню "ЯрчИ". Учасники школи розвивали пластику і силу, техніку і почуття прекрасного, а також вчилися відчувати музику і вільно рухатися з вогнем у руках.
Приходьте, у нас вистачить місця всім!


20.06.2014  ЛОУНБ ім. М. Горького представляє культурну спадщину Луганщини: електронні копії друкованих документів на сайті Національної парламентської бібліотеки України
На сайті представлено 39 об'єктів, які ознайомлять Вас з історією, культурою Донбасу і видатними майстрами Луганського краю та їх працями.
Слідкуйте і надалі за нашими надходженнями!


19.06.2014  Відділ абонемента презентує книжкову виставку "Голос народной души" - до 90-річчя від Дня народження В. В. Бикова
Пропонуємо яскраві, талановиті твори про героїзм, мужність, моральні випробування.19.06.2014  Відділ краєзнавчої інформації отримав у подарунок від автора, Неживого Олексія Івановича, доктора філологічних наук, професора ЛНУ ім. Тараса Шевчена, 2 екземпляра навчального посібника "Із ім'ям Тараса Шевченка".
У виданні - літературознавчі нариси про українських письменників Володимира Сосюру, Григора Тютюнника, Івана та Надія Світличних, Миколу Руденка, Василя Голобородька - лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, життя і творчість яких назавжди поєдналися з нашим краєм - Луганщиною.
Щиро дякуємо авторові від усіх читачів нашої книгозбірні за приємний подарунок.


17.06.2014  Нові надходження у відділі літератури іноземними мовами!
У центрі "Вікно в Америку" Луганської ОУНБ ім. М. Горького до Вашої уваги - монографії, навчальні посібники з англійської мови, які підготували викладачі луганських вузів, і нові книги з природничих наук.
Чекаємо за адресою:
ЛОУНБ ім. М. Горького (4 поверх), вул. Радянська, 78
e-mail: ounb.inostr @ mail.ru


17.06.2014  Пропонуємо вашій увазі план заходів бібліотеки на липень 2014 року


16.06.2014  Наталія Чірка провела майстер-клас з вирізання витинанок з читачами ІРЦ "Джерело" та бібліотекарями Луганської обласної бібліотеки
Доступність та легкість технічних прийомів, різноманітність образів, творче сприйняття буденних речей... все це можливо помістити у ажурному світі ВИТИНАНКИ.
Ця техніка має стародавні корені, можливо ви чули, що техніка витинанки - різновид декоративно-ужиткового мистецтва. У нас вона вважається як традиційний вид мистецтва. Кожен з нас хоч раз у житті спробував вирізати картинки з паперу. Всі роботи зроблено тільки з допомогою ножа, спеціальної дощечки та паперу. Кожна творча робота витримує свій термін трансформації образу, потім робиться ескіз і потім найголовніше - таїнство вирізання.
Наталя має вищу художню освіту ( магістр), закінчила Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Цією технікою захоплена більш ніж три роки, має великий потенціал.
Було надзвичайно цікаво!


14.06.2014  Відділ мистецтв відвідала цікава читачка - Вікторія Скоробогатько, яка активно займається спортом
Сьогодні Вікторія розробляє велосипедний маршрут Луганськ-Карелія. Велосипедистка планує відвідати пам'ятки Петрозаводська та Північного Приладожья, і для цього вона скористалася навігатором Google Maps. Вікторія подякувала бібліотеці за можливість користування безкоштовною зоною Wi-fi, що допомогло їй у розробці маршруту.


14.06.2014  Увага! Пропонуємо скористатися нашою послугою - Електронної доставки документів.
Бібліотека надає послуги з пошуку, скануванню та доставці статей та книжкових матеріалів з ??фонду ОУНБ ім. Горького на безкоштовній основі для читачів бібліотеки, а також для бібліотек - абонентів Міжбібліотечного абонемента.


13.06.2014  Відкрито книжкову виставку "Душа и слог неповторимы" - до Дня народження В. О. Солоухіна.
Тут представлено прозаїчні та поетичні твори різних років видання, які розкривають нові грані, здавалося б, звичайних для нас подій та явищ.


13.06.2014  Навчання без канікул.
В Центрі "Джерело" активно продовжується навчання основам комп'ютерної та Інтернет-грамотності читачів "золотого" віку 50+


11.06.2014  З 12 червня у відділі краєзнавчої інформації Луганської ОУНБ ім. М. Горького починає діяти документально-ілюстративна виставка "Експозиція з літературно-історичного архіву бібліотеки - до 100-річного ювілею Миколи Упеника".
На виставці представлені фотографії, книжки та часописи з віршами М. Упеника. У своїй творчості Микола Упеник відобразив той час, коли йому довелося жити. Звичайно, чимало поетичних рядків наповнені ніжністю, коханням до рідного краю -Луганщини.
До вашої уваги пропонуються документи та фотографії з особистого архіву, статті з періодичних видань, збірок, присвячених життю та літературній діяльності Миколи Упеника.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з виставкою!


11.06.2014  Виставка до 80-річчя від дня народження заслуженої артистки України Галини Тимошиної.
Сьогодні книжкові виставки, як і раніше, користуються інтересом у читачів, і наша виставка про відому актрису Галину Тимошину - не виняток. Співробітники відділу мистецтв пропонують ще раз звернути увагу на виставку, яка відкрилась 29 травня в рамках циклу "Митці-ювіляри": серія "Театральні портрети" - "Сто ролей неймовірної актриси", до 80-річчя від дня народження заслуженої артистки України Галини Тимошиної. Талановита актриса зіграла понад 200 ролей, серед яких відомі образи: Донна Анна в "Камінному господарі" Л. Українки, Кричинина в "Без вини винуватих" О. Островського, Фру Алвинг в "Привидах" Г. Ібсена та ін. На експозиції представлені книги, періодичні видання, які розповідають про життєвий і творчий шлях театральної актриси.


10.06.2014  В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку"(4-й поверх) відкрита книжкова експозиція "Happy Fatrher's Day!".
День батька (Father's Day) у США святкується в третю неділю червня з 1910 року. Це чудове сімейне свято не тільки нагадує батькам про їх обов'язки, але і сприяє зміцненню відносин з дитиною.
На виставці представлені видання, які познайомлять читачів з історією та традиціями свята, а також розкажуть про важливу роль батька в сім'ї та вихованні дитини.


10.06.2014  Традиційний «Горьковський вівторок»
Відбувся в форматі інформаційного дня. Для гостей і читачів бібліотеки була представлена виставка нової літератури, роздана рекламна продукція про послуги та сервіси бібліотеки.


10.06.2014  Пропонуємо читати електронні книги безкоштовно!

Електронний ресурс "Кассиопея" (http://store.kassiopeya.com/)

Тільки якщо ви є читачем нашої бібліотеки.

Приходь і отримай доступ по електронній пошті!


05.06.2014  Шановні користувачі! Бібліотека обслуговує читачів у наступному режимі:
5 червня (четвер) - з 10 00 до 16 00

6 червня (п'ятниця) - з 9 00 до 15 00

7 червня (субота) - з 9 00 до 15 00

8 червня (неділя) - Святковий день "День Святої Трійці" (читачі не обслуговуються)

9 червня - з 10 00 до 17 00

Адміністрація


05.06.2014  У відділі літератури іноземними мовами (4 -й поверх) відкрилася виставка- портрет "Згадуючи Гілберта Честертона...", присвячена 140-й річниці від дня народження англійського християнського мислителя, журналіста і письменника.
Гілберт Кійт Честертон працював у всіх літературних жанрах, але найбільш відомий як автор детективних повістей та оповідань про отця Брауна.
З представленої експозиції всі бажаючі можуть дізнатися факти біографії автора, ознайомитися з різними виданнями його творів і згадати його проникливі висловлювання.


05.06.2014  Відділ абонемента оголошує конкурс буктрейлеров "Посмотри книгу" з 20 лютого по 15 вересня.
Приймаються роботи тривалістю не більше 5 хвилин на флеш-накопичувачах. Конкурс проводиться серед молоді 14-35 років.
Підведення підсумків у вересні. Переможців чекають подарунки.
Контакти:
e-mail: abonement.lug@mail.com
Тел.: (0642) 53-84-43


02.06.2014  В Тренінговому центрі відбулось чергове заняття курсу вивчення англійської мови "English 123".
Розширився контингент бажаючих вивчати іноземну мову в стінах бібліотеки. Ряди учнів курсу "English 123" поповнили самі юні користувачі нашої бібліотеки.


30.05.2014  В Луганській ОУНБ ім. О.М. Горького відновлено доступ до бази даних дисертацій Російської державної бібліотеки!
Надається унікальна можливість отримати віддалений доступ до повних текстів дисертацій та авторефератів з Електронної бібліотеки дисертацій РДБ. Доступ здійснюється тільки з комп'ютерів бібліотеки в електронному читальному залі (2-й поверх).
Приходьте!
Тел.для довідок: (0642) 53-73-61


29.05.2014  Напередодні Всесвітнього Дня без тютюну у відділі абонемента відбулася акція "Скажи курению НЕТ!"
Читачам було запропоновано чітко сформулювати свої аргументи проти паління, залишивши письмове повідомлення на інтерактивному пано "Мой выбор - не курить!". Крім того, в парках і скверах міста співробітники відділу роздали листівки про шкідливість тютюнопаління та провели буккросинг "Чтенью "ДА" - куренью "НЕТ", я за жизнь без сигарет". Таким чином, книги та читання були запропоновані в якості альтернативи пагубній звичці.


29.05.2014  Група педагогічних працівників Центру з БЖД та ЦЗ відвідала бібліотеку, де взяла участь у Дні фахівця "Безпека життєдіяльності та цивільний захист: шляхи вдосконалення викладання".
До програми заходу було включено експонування Мобільного книжкового показу "Підвищення рівня професійної майстерності викладача - запорука успіху освітнього процесу", проведення консультаційно-освітнього огляду "Сучасні методи та засоби захисту при надзвичайних ситуаціях: методологічні аспекти", презентація електронних ресурсів "Пошуково-інформаційні сервіси та ресурси сучасної бібліотеки з питань БЖД та ЦЗ". Для учасників заходу був презентований проект "Публічні бібліотеки - мости до е-урядування" та проведено тренінгове заняття "Використання ресурсів е-урядування у викладанні дисциплін "БЖД" та "ЦЗ". Застосування ресурсів та інструментів е-урядування у викладанні дисциплін "БЖД" та "ЦЗ" дозволить полегшити процес виконання практичних завдань та опрацювання теоретичного матеріалу, сприятимуть подальшому розвитку навчальної мотивації студентів.
Використання інтерактивних можливостей та довідкових сервісів офіційного сайту бібліотеки та баз даних у мережі Інтернет дозволить викладачам не тільки бути в курсі останніх нововведень в освітній галузі, а й вивести викладання дисциплін "БЖД" та "ЦЗ" на новий, більш досконалий рівень.
Плідне співробітництво між Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та обласною бібліотекою вже кілька років є доброю традицією. Сучасні електронні інструментальні засоби, які презентує сучасна бібліотека, відкривають широкі перспективи для інтерактивності навчального процесу. Удосконалення методів освітньої діяльності стає можливим завдяки новому рівню інформаційного забезпечення сучасної бібліотеки.


29.05.2014  Напередодні міжнародного Дня захисту дітей співробітники бібліотеки відвідали дітлахів з Луганського дитячого будинку № 1 з розважально-пізнавальною програмою "Сміх і радість даруємо дітям"
Рухливі ігри, веселі розваги, яскраві конкурси, запальні естафети і, звичайно ж, подарунки бібліотекарів - цікаві, барвисті книжки та солодкі сюрпризи - прийшлися до смаку дітлахам.
Свято радості та надії подарувало малюкам гарний настрій, безліч позитивних емоцій, яскравих вражень та море посмішок.


28.05.2014  У відділі абонемента відкрито Сезон читання влітку
Пропонуємо укритися від пекучого сонця під покровом літературної експозиції "Летний книжный сезон". Тут представлено легке захоплююче читання - книги, які в змозі прикрасити будь-який відпочинок, наповнити його особливим настроєм і душевним теплом.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати експозицію: відпочити та обрати книгу за смаком!


27.05.2014  Співробітники бібліотеки продовжують проводити бібліоакцію по залученню нових читачів
Вони розповіли жителям міста про сучасні ресурси та послуги, які надає бібліотека. Особливу увагу городян привернули електронні ресурси, можливість навчання основам комп'ютерної грамотності, вивчення іноземних мов, безкоштовний доступ до мережі Інтернет.


26.05.2014  У відділі мистецтв відбулася кінозустріч "Властелин сердец", присвячена 125-річчю від дня народження англійського актора та режисера Чарлі Чапліна
У програмі були показані найбільш відомі кіноработи майстра комедії. Чарлі Чаплін - геніальний комік, персонаж якого - кумедний бродяжка Чарлі, з його фірмовими вусиками, казанком, тростиною та ходою, став самим пізнаваним кінообразом і символом світового кінематографу. Гості зустрічі насолоджувалися незабутньою грою актора, активно задавали питання про життя і творчість Чарльза Чапліна і від душі сміялися з його забавних трюків.


26.05.2014  У відділі мистецтв відкрилась ювілейна експозиція "Искусство дарить радость", присвячена 75-річчю від дня відкриття Луганського академічного обласного російського драматичного театру ім. П. Б. Луспекаєва
У самому серці Луганська розташовується створений у 1939 році обласний російський театр ім. П. Б. Луспекаєва, лауреат премії ім. Молодої гвардії.
Творча своєрідність театру, зірковий склад акторської трупи, вдале поєднання в репертуарі вітчизняної та світової класики завжди вирізняє театр на творчій карті України.
На виставці представлено книги і періодичні видання, які розповідають про заснування та розвиток театру, а також цікаві фотографії, буклети, афіші, програми вистав.


26.05.2014  В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" (4-й поверх) відкрилася виставка "Memorial Day", присвячена національному святу США - Дню Пам'яті.
Традиційно в цей день громадяни США згадують усіх чоловіків і жінок, хто загинув на війнах, які коли-небудь вела їх країна, а також вшановують ветеранів.
На експозиції представлені книги та статті з періодичних видань, які знайомлять з історією появи свята та особливостями його проведення.


22.05.2014  У відділі абонемента Луганської ОУНБ ім. М. Горького відкрито книжкову експозицію "Таємниця нашої давнини" до Дня слов'янської писемності та культури
Тут представлено видання, які відображають основні етапи формування слов'янської писемності, розповідають про життя та діяльність її засновників, відкривають таємниці давніх рукописів, а також статті, що підіймають проблеми збереження, відродження та розвитку слов'янських мов і культур на сучасному етапі.


21.05.2014  Співробітники бібліотеки провели акцію по залученню нових користувачів
Акція була проведена на кварталі Южному. Жителям розповіли про нові додаткові послуги, які пропонує сучасна Горьковка. Особливий інтерес викликала культурно-масова робота бібліотеки. Співробітники креативно підійшли до реклами ресурсів бібліотеки.


21.05.2014  Відбулося чергове заняття Клубу бібліотечної журналістики. Цього разу мова йшла про мотивацію, актуальність та особливості сучасних бібліотечних блогів.
Присутні одержали відповіді на питання - про що писати в бібліотечному блозі? для кого писати? як писати? - і переконалися: бібліотекар веде блог - виграє насамперед читач. Акцентувати увагу на найбільш значимих моментах допомогла відео-презентація "Современный библиотечный блоггинг". Заняття провела редактор бібліотеки Олена Ільїна.


20.05.2014  Пройшов традиційний День інформації.
Співробітники бібліотеки для постійних і нових читачів, які прийшли до бібліотеки, презентували послуги інформаційно-сервісної служби, проводили індивідуальні екскурсії та консультації про можливості сучасної бібліотеки, знайомили з новими надходженнями.
У рамках Дня інформації для відвідувачів бібліотеки була представлена незвичайна книжкова виставка "Сучасні ілюстрації книжок Німеччини: книжки Pop-up" Луганського "Заочного абонемента" Ґете Інституту, яка приваблює казковими тривимірними зображеннями, що говорять набагато більше, ніж рівні крапки тексту.


19.05.2014  Відділ мистецтв представляє вашій увазі унікальну колекцію "Улюблене кіно".
Це серія книжок з 45 томів, присвячена найвидатнішим фільмам в історії радянського кінематографа. Кожен том серії розповідає про історію виникнення однієї картини, її авторів, акторів, які зіграли головні ролі, подробицях знімального процесу, а також про те, що залишилося за кадром. Невід'ємна частина кожної книги - ліцензійний DVD з фільмом, якому вона присвячена. Фільми, що увійшли в барвисту і яскраво ілюстровану колекцію, - це рекордсмени кінопрокату, знакові кінохіти, ліричні та безсмертні комедії, які "на ура" сприймає кіноглядач. Колоритні образи, крилаті фрази і блискуча гра акторів зробили ці фільми легендами. Картини не залишать байдужим жодного глядача. Це можливість об'єднати всі покоління і подивитися дійсно гарні фільми, які вчать любові, добру та шляхетності.


14.05.2014  Запрошуємо Вас взяти участь у створенні віртуального інформаційного меморіалу "Штрихи до портрету Петра Біливоди" до 60-річного ювілею нашого земляка, журналіста, поета Петра Миколайовича Шевченка (творчий псевдонім - Петро Біливода).
Меморіал буде складено з двох розділів:
1. Життя та творчість П. Шевченка.
2. Спогади сучасників.
Збираючи матеріал, особливу увагу слід приділити неформальним спогадам про П. Шевченка, людину неабияких високих моральних якостей. Не має значення об'єм Вашої інформації (можливо 1 фото чи кілька рядків спогадів), важливим будє кожне слово, сказане від щирого серця.
Для участі:
до 1 липня 2014 року включно необхідно надіслати матеріали, відомості про автора (прізвище, ім'я, по батькові, посада, наукове звання, домашня адреса та телефон)
за адресою: Манциз Ганні Вікторівні, відділ краєзнавчої інформації. Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. М. Горького, вул. Радянська, 78, м. Луганськ, 91016,
e-mail: sun_rise_73@mail.ru (https://www.facebook.com/anna.mantsyz)
Контактний тел.: 050-91-30-751


14.05.2014  Відділ абонемента презентує міні-виставку з циклу "Читання з акцентом" - "Стоит прочитать".
Разом із відомою книгою Дена Брауна "Код да Винчи", яка відкрила для мільйонів читачів загадковий світ таємниць і містичних символів картин видатного художника, пропонуємо книгу Саймона Кокса "Взламывая код да Винчи" - справжній путівник лабіринтами таємниць і загадок світового бестселеру.


13.05.2014  Відділ літератури іноземними мовами (4-й поверх) презентує виставку-колаж "Найголовніша цінність - родина", присвячену Міжнародному року сім'ї.
На виставці представлені ілюстрації та матеріали з книжкових і періодичних видань, які дають можливість знову звернути увагу на роль сім'ї в процесі розвитку людства, ознайомитись з передовим досвідом у реалізації сімейної політики та актуальними проблемами сім'ї по всьому світу.
Виставка буде цікава всім, хто цінує сім'ю як основний елемент суспільства.


12.05.2014  У відділі мистецтв відкрилася виставка-кінопазли, яка присвячена видатним актрисам театру і кіно Одрі Хепберн та Тетяні Самойловій.
Одрі Хепберн - американська актриса, в образі якої поєднувалися жінка і фея, талант і скромність. Вона стала зразком для наслідування у мільйонів жінок. У неї досі закохуються, їй наслідують, від неї божеволіють. Тетяна Самойлова стала для всього світу символом російської дівчини. Вигляд актриси, її образ набув значення світового еталону. На експозиції представлені книжки, статті з періодичних видань, які знайомлять з життєвою та творчою біографією актрис, розкривають секрети закулісся. Виставка буде цікава прихильникам зарубіжного та вітчизняного кінематографа.


08.05.2014  Напередодні знаменного свята 9 травня на 3-му поверсі бібліотеки експонується виставка "Момент істини: війна в документах, спогадах, мемуарах", присвячена Дню Перемоги
Також для читачів бібліотеки був представлений онлайн-відеоряд фотоматеріалів, віршована і музична добірка про Велику Вітчизняну війну.
Давайте пам'ятати про Перемогу!


07.05.2014  Відділ літератури іноземними мовами в рамках "Заочного абонементу" Гете Інституту презентує виставку "Книга в Німеччині ", присвячену Дню німецької книги.
На виставці Ви знайдете цікаву інформацію про походження цього свята, про бібліотеки та літературу Німеччини, а також дізнаєтесь декілька захоплюючих фактів про книги.
Виставка розташована на 4-му поверсі бібліотеки.


07.05.2014  Відділ абонемента презентує нові надходження.
Пропонуємо художню літературу зарубіжних авторів: детективи, тріллери, історичні та любовні романи, книги з кулінарії та рукоділля.


06.05.2014  Увага! Гграфік роботи бібліотеки на травень
Згідно наказу Управління культури, національностей та релігії Луганської облдержадміністрації від 05.05.2014 р. за №107 з 05.05.2014 р. до 12.05.2014 р. обласна бібліотека працює з 10:00 до 17:00
Адміністрація

9 травня (п'ятниця) - бібліотека не працює

11 травня (неділя) - бібліотека не обслуговує читачів


05.05.2014  Інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" (4-й поверх) представляє виставку "Національні парки Америки", присвячену найбільш красивим ландшафтам США.
Національні парки - такий само предмет гордості США, як Декларація Незалежності, прапор чи гімн. На сьогоднішній день в Америці існує 58 національних парків, які мають вражаючі пейзажі, унікальні рельєфи і багатий тваринний світ.
Усім, хто цікавиться найбільш дивовижними і красивими місцями, яких не побачиш на інших континентах, виставка пропонує книжкові та ілюстративні матеріали про пам'ятники природи Сполучених Штатів.


30.04.2014  Увага! Графік роботи бібліотеки на травневі свята:
1-2 травня (четвер-п'ятниця) - Святкові дні. Бібліотека не працює

З 3-го травня (субота) - Бібліотека працює у звичайному режимі


27.04.2014  Співробітники ІРЦ "Джерело" взяли участь у II-й відкритій Регіональній науково-практичній конференції "Соціальна робота: шляхи забезпечення ефективності"
Основна мета конференції - обмін інформацією, яка стосується проблем організації та проведення соціальної роботи з різними групами клієнтів. Оорганізатори - СНУ ім. В. Даля і Луганська облдержадміністрація.
Бібліотекарі поділилися досвідом роботи з інформаційного обслуговування людей з особливими фізичними потребами, розповіли про нові соціальні проекти: "Особлива дитина - Особлива мама - Звичайна сім'я" та "Інклюзія в спілкуванні та отриманні інформаційних послуг студентами з особливими освітніми потребами".
Присутні висловили бажання стати учасниками цих проектів, прозвучала пропозиція створити волонтерський загін, щоб на практиці застосовувати сучасні соціальні технології.


26.04.2014  Відбулось чергове засідання Луганського клубу любителів мініатюрних видань.


23.04.2014  Співробітники Єдиного інформаційного простору провели промо-акцію з популяризації електронного ресурсу "Касіопея".
Бібліотекарі роздали рекламні буклети з послугами бібліотеки мешканцям міста та поінформували їх про можливості та ресурси сучасної бібліотеки.
Багато луганчан зацікавилося пропонованими послугами, особливо електронним ресурсом "Касіопея", та пообіцяли обов'язково прийти і записатися в бібліотеку.


23.04.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову виставку-роздум "Чорнобиль та сьогодення" до Дня Чорнобильської трагедії.
На виставці представлена література, що містить детальну хроніку подій, документальні, публіцистичні та художні твори письменників і журналістів, інтерв'ю з визначними науковцями, що відображають питання наслідків аварії та перспективи розвитку атомної енергетики в нашій країні. Також тут можна побачити фотоальбоми та ілюстрації.
Запрошуємо всіх бажаючих!


23.04.2014  У відділі краєзнавчої інформації відкрилася документально-ілюстративна виставка з літературно-історичного архіву бібліотеки до 100-річного ювілею Василя Георгійовича Горяїнова, члена НСПУ
У 1947 році побачила світ перша його книга "Ранок шахтаря", в якій поет розповідає про своїх земляків-шахтарів, оспівує красу рідного краю, радіє його розквіту, закликає берегти мир.
На виставці представлені рукописи та документи з особистого архіву поета, матеріали з періодичних видань, збірок статей, присвячених його літературній діяльності.
Запрошуємо всіх бажаючих!


22.04.2014  В бібліотеці проходить День інформації в новому форматі "Напрямок руху - створення рівних можливостей".
Свої ресурси та послуги для користувачів з особливими потребами представляють Інформаційно-ресурсний центр "Джерело" та Інформаційно-сервісна служба.
До уваги відвідувачів бібліотеки представлені:
- виставки нових надходжень як традиційної літератури, так і видань у спеціальних форматах (аудіокниг та книг шрифтом Брайля);
- "Крила надії" - трансляції радіопередач про соціальний проект бібліотеки "Особлива дитина - Особлива мама - Звичайна родина" та Луганського жіночого бібліоклубу;
- Інтернет-знайомство з фестивалем авторської пісні "Сила ветра" та аудіожурналом "Мир творчества", вип. 10;
- знайомство з творчістю митців з обмеженими фізичними можливостями;
- індивідуальні екскурсії до Інформаційно-ресурсного центру для людей з особливими потребами "Джерело".


22.04.2014  Напередодні вшанування пам'яті Чорнобильської трагедії Інформаційно-сервісна служба бібліотеки запропонувала своїм читачам:
демонстрацію відеофільму "Чорнобиль - за секунду до катастрофи" та тематичну виставку книг, Інтернет-ресурсів, електронних видань.


22.04.2014  Співробітники інформаційно-сервісної служби "Бібліотека - вченим" взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції "Екологія. Економіка. Право. Сучасне становище та тенденції".
Учасникам конференції були презентовані інформаційні та сервісні послуги служби.


17.04.2014  Увага! Графік роботи бібліотеки на Великодні свята:
18 квітня (п'ятниця) - вихідний день. Бібліотека не працює

З 19 по 21 квітня (субота-понеділок) - Святкові дні. Бібліотека не працює

З 22 квітня (вівторок) - Бібліотека працює у звичайному режимі


17.04.2014  Луганська ОУНБ оголошує набір користувачів на безкоштовний комп`ютерний інтерактивний курс англійської мови "English 123".
Курс призначений для тих, хто тільки починає вивчати англійську мову або володіє нею на базовому рівні. Курс складається з понад тисячі інтерактивних вправ: діалогів, ігор, фото-уроків. Завдяки цьому курсу Ви самостійно навчитеся спілкуватися англійською!
Як зареєструватися:
1. Записатися до бібліотеки.
2. Створити власну електронну пошту
3. (або скористатися вже наявною).
4. Надіслати листа з власної електронної пошти на e-mail: vbiblioteka@mail.ua з позначкою English 123 та зателефонувати за тел.: 52-73-71
Кількість робочих місць обмежена (одночасно може працювати 8 осіб). Тому групи формуються за попереднім записом.


17.04.2014  В "Студії 55+" пройшло обговорення фільму "Игры разума" режисера Рона Ховарда
Біографічна драма Рона Ховарда за однойменною книгою С. Назар, яка розповідає про життя Джона Форбса Неша, лауреата Нобелівської премії з економіки. Учасники проекту відчули гру акторів від початку до кінця. Блискуча гра Рассела Кроу викликала в них багато емоцій. Усі прийшли до єдиної думки, що фільм гарний, добрий, життєстверджуючий. Це один з кращих психологічних фільмів, а образ великого математика зіграний чудово.


16.04.2014  Дитячий книжковий куточок відділу абонемента презентує виставку нової літератури з фонду "Заочного абонементу" в Україні (Goethe-Institut).
Пропонуємо педагогам, батькам та їх малюкам книжки-іграшки для вивчення німецької мови.


16.04.2014  В стінах бібліотеки було дано старт реалізації проекту професійного розвитку "Комплексний психолого-педагогічний супровід дитини з особливими потребами".
У перший день відбулося заняття "Використання інноваційних технологій у підтримці особистості дитини з особливими потребами". Методисти Обласного центру практичної психології разом із практичними психологами ДНЗ м. Брянки провели тренінгове заняття з психологами, логопедами, асистентами вчителів, вони показали присутнім корисні та захоплюючі вправи.


15.04.2014  Безпека життєдіяльності та цивільний захист: шляхи вдосконалення викладання
На базі Луганського національного університету ім. Т. Шевченка на кафедрі "Безпека життєдіяльності, охорона праці та цивільний захист" відбулась науково-практична конференція з викладачами "БЖД" і "ЦЗ" вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Луганської області за темою: "Безпека життєдіяльності та цивільний захист: шляхи вдосконалення викладання". Мета конференції: визначення єдиних підходів до удосконалення викладання нормативних дисциплін "Безпека життєдіяльності" та "Цивільний захист" в навчальних закладах Луганської області. Наголошено на необхідності коригування учбово-навчальних планів з урахуванням стратегічних орієнтирів розвитку сфери цивільного захисту в сучасних геополітичних умовах. За результатами конференції було опубліковано збірник доповідей учасників конференції, який був представлений у друкованому та електронному вигляді на сайті Науково-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області. Для відвідувачів заходу було підготовлено роздатковий матеріал.
Співробітники бібліотеки інформували учасників заходу про інформаційно-сервісні послуги Луганської ОУНБ ім. М. Горького, знайомили з новими надходженнями до фонду обласної книгозбірні під час експонування виставки-консультації "Інформіка: нові документальні ресурси на допомогу викладання дисциплін "БЖД" та "ЦЗ", презентували проект "Публічні бібліотеки-мости до е-урядування" з доповіддю за темою "Використання ресурсів е-урядування у викладанні дисциплін "БЖД" та "ЦЗ", прийняли участь у підсумковому засіданні науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.


15.04.2014  У відділі міського абонементу відкрито книжкову виставку-інсталяцію "Великдень: світле свято весни".
Пропонуємо книги, брошури, журнали, ілюстративні матеріали, що відображають історію походження свята, обряди, основні канони, а також особливості виготовлення писанок та рецепти великодніх страв.
Християнська Пасха - свято Воскресіння Ісуса Христа - це найважливіша подія як для християнина, так і для кожної людини, що шанує традиції та заповіти пращурів, тож недивно, що представлені матеріали одразу викликали зацікавлення читачів.


15.04.2014  Традиційний "Горьковський вівторок" пройшов в бібліотеці в форматі інформаційного дня.
Співробітники інформаційно-сервісної служби консультували та інформували своїх читачів про бази даних компанії EastView.
Для гостей і читачів бібліотеки представлена виставка новинок галузевої та художньої літератури.


14.04.2014  Напередодні Світлого Христового Воскресіння відділ літератури іноземними мовами підготував святкові виставки "Happy Easter", "Ostern - Familienurlaub", "Великодні традиції"
Великдень - особливе свято, яке несе добро і віру, надію і любов. У цей день все у світі відкрито чудесам і радіє весні.
Матеріали, які представлені на виставках, розповідають про святкування Великодня у США, Німеччині та інших країнах, витоки і звичаї цього радісного дня по всьому світу, а також про те, як створити святкову атмосферу в домі і зробити оригінальні великодні сувеніри для рідних і близьких своїми руками.
Виставки розташовані на 4-му поверсі бібліотеки.


10.04.2014  Увага! Оголошено творчий конкурс "Моя улюблена німецька книжка" на створення відеотрейлера до німецької книжки
З 1.2.2014 по 1.06.2014 в бібліотеці оголошено конкурс книжкових трейлерів від Бібліотеки Goethe-Institut в Україні.
Читачі бібліотек, які беруть участь у проекті, мають обрати книжки з німецькомовних фондів Goethe-Institut, які знаходяться у бібліотеках, та створити книжковий трейлер до вподобаної книжки.
Головний приз - мовна стипендія до Німеччини. Друге та третє місця у конкурсі, а також переможці ФБ-голосування теж будуть відзначені призами (електроні книги, MP3-плеєри тощо).

*Детальніше з умовами конкурсу можна познайомитися на блозі: http://luhanskinostr.blogspot.com/
Конкурсні роботи приймаються у відділі літератури іноземними мовами (4 поверх)
Телефон для довідок: (0642) 53-34-40;
e-mail: ounb.inostr@mail.ru

Бажаємо творчого натхнення!


07.04.2014  Отдел абонемента презентует мини-выставку "Сам себе психолог"
Весна - время пробуждения, обновления, активного мышления и психологической перезагрузки. Время меняться и изменять мир вокруг себя.
Предлагаем книги известных практикующих психологов и тренеров, содержащие различные методы саморазвития, которые помогут вам раскрасить весенние будни, преодолеть сомнения, поверить в реальность достижения цели, стимулировать личностный рост и уверенность в себе.


07.04.2014  У "Студії 55 +" відбулась зустріч з лікарем псіхтерапевтом Людмилою Вікторівною Жуковою на тему: "Ми говоримо здоров'ю - Так", приурочену Міжнародному Дню здоров'я
На заході були присутні не тільки учасники проекту, але й студентська молодь.
Людмила Вікторівна розповіла про раціональне харчування, про користь вітамінів, про закалювання та режим дня, про причини виникнення шлаків в організмі, про цікаві методики очищення.
Співробітники бібліотеки підготували книжково-ілюстровану виставку.
Відділ літератури з іноземних мов, так само взяв участь у заході і підготував цікаву вікторину з презентацією на тему: "Продукти харчування які продовжують життя".


07.04.2014  Нові надходження в Луганському центрі "Вікно в Америку"!
Фонд центру поповнився виданнями англійською мовою, які присвячені історичним подіям та відомим особистостям.

Познайомитися з літературою можна як в друкованому, так і в електронному форматах на 4-му поверсі в центрі "Вікно в Америку".

Телефон +38(0642)53-34-40,
електронна пошта: ounb.inost@mail.ru


07.04.2014  Представляємо Вашій увазі відеозвіт літературно-освітньої програми "Літературне меню для бібліогурамана"
Приємного перегляду!


07.04.2014  Для студентів проведена екскурсія
У черговий раз підтверджується інтерес молоді до інформаційного центра - Бібліотеки. Студенти Політехнічного коледжу ЛНАУ виявили бажання довідатися більше про нашу бібліотеку. Співробітники показали гостям відділи та познайомили їх з можливостями і сучасними ресурсами.
Студенти ознайомились з книжковим фондом, формами обслуговування та основними послугами відділу абонемента.
Особливий інтерес викликала література на допомогу учбовому процесу, можливість брати участь у масових заходах і волонтерському русі.


06.04.2014  Відбулася друга зустріч Клубу китайської мови і культури.
Цього разу гостям була запропонована тема "Китайське Ушу - ефективний спосіб профілактики і лікування захворювань". На лекції майстра Ху Ліфей були розкриті основні принципи бойового мистецтва Ушу, історія його походження та окремих видів. Ху Ліфей продемонстрував прийоми захисту і відштовхування противника, розповів, які є класифікації Ушу та руху атаки.
Наприкінці зустрічі всім гостям майстер побажав міцного здоров'я і показав основні рухи Ушу, які необхідно робити вранці для захисту та здоров'я свого тіла.


05.04.2014  Співробітники бібліотеки взяли участь в акції по озелененню міста, яку проводив Луганський суспільний рух "Чисте місто" в Сквері Визволителів, всього взяли участь більше 60 луганчан.
Було посаджено більше 100 дерев і чагарників - липи, клени, черемха і кизил тепер радуватимуть усіх відвідувачів Сквера Визволителів, а також виконувати важливу функцію по очищенню міського повітря. Дерева і чагарники є ефективним інструментом очищення атмосферного повітря від газів і пилу. Тому, щоб в місті було легко дихати, кожен його житель повинен посадити якомога більше дерев, чагарників і квітів, до чого і закликає луганчан рух "Чисте місто". Приєднуйтесь!


05.04.2014  В "Студії 55+" пройшли чергові суботні діалоги про здоров'я з біоенергетиком Віктором Михайловичем Тучиним
Професор продемонстрував роботу своїх пристроїв. На презентації цих приладів були присутні представники Комітету сприяння комерціалізації інноваційних технологій і науково-технічних розробок Луганської регіональної торгово-промислової палати. Обговорювалися перспективи створення спільної науково-дослідної лабораторії з метою вивчення біоенергетичних можливостей людини, геоенергетики та космоенергетики.
Співробітники бібліотеки зробили добірку книг автора ("Биоэнергетика, человек и природа", "Об этом должен знать каждый", "Рецепты лекарственных трав", "Биоэнергия - это путь к здровью", "Молитвы и священные заговоры", "Рекомендации для пап и мам", "Познай себя (почему мы ссоримся), "Интересные случаи из жизни").


03.04.2014  Відділ абонемента презентує виставку нових надходжень.
Пропонуємо монографії, учбові та наукові посібники, методичні видання вузів Луганська.
Представлені книжки будуть цікаві науковцям, викладачам, студентам, фахівцям і керівникам різних рівнів.


02.04.2014  Співробітники Луганської ОУНБ ім. М. Горького провели для студентів I-го курсу Інституту педагогіки і психології ЛНУ ім. Т. Шевченка медіа-дайджест «Горьковка: читаємо в новому форматі».
Учасникам розповіли про електронний контент, який можна читати з допомогою е-рідерів, планшетних комп'ютерів, смартфонів - адже формат не має значення. Молоді люди довідалися про новий сервіс Горьковки – Інтернет-платформу «Кассіопея», яка дозволяє читати книги в цифровому форматі зовсім безкоштовно. Сьогодні всі користувачі бібліотеки можуть працювати з популярною українською та зарубіжною періодикою в цифровому виді з екрану ноутбука або комп'ютера завдяки повнотекстовим базам даних: Polpred.com, eLibraryUSA, Elibrary.ru, PressPoint.
У медіа-презентації «Книги, про які говорять» були представлені українські та світові бестселери, що одержали визнання мільйонів Інтернет-користувачів у 2013 році.
Наприкінці зустрічі присутні відзначили, що Луганська ОУНБ ім. М. Горького має всі інформаційні ресурси для читання в різних форматах, у тому числі й у цифровому.


02.04.2014  В "Студії 55+" відбувся гумористичний вернісаж "Квітневий Остап Вишня" до 125-річчя від Дня народження сатирика
Бібліотекарі підготували книжково-ілюстративну виставку творів письменника, розповіли про маловідомі факти з його життя і творчості. Були показані кадри з художнього фільму "З житія Остапа Вишні" (1991) і документального фільму "Невідоме з історії", перший з яких розкрив всю трагедію його поневірянь на засланні, а другий - представив Остапа Вишню як завзятого мисливця.
Учасники проекту, а також їхні діти й онуки, які прийшли разом з ними, оцінили гостру сатиру і добрий гумор письменника. Вони читали гуморески, байки, фейлетони, примовки, анекдоти, короткі оповідання зі збірки "Мисливські усмішки", переказували його твори "Зенітка", "Як варити і їсти суп з дикої качки", "Чухраїнці" та ін. Твори Остапа Вишні подарували всім присутнім гарний настрій.


02.04.2014  В Тренінговому центрі відбулося перше заняття-презентація комп'ютерного інтерактивного курсу "English 123" для учасників "Студії 55 +"
Заняття провела головний бібліотекар відділу наукового аналізу та розвитку бібліотек В. В. Личагіна, яка відзначила, що завдяки участі в проекті фірми Funmedia і Ради міжнародних наукових досліджень і обмінів (IREX) "English123 у бібліотеці" бібліотека одержала безкоштовний доступ до електронного курсу англійської мови для дорослих. English123 - це інтерактивний і мультимедійний онлайн-підручник англійської мови, орієнтований на людей з різним рівнем знань. Курс складається із чотирьох рівнів, які містять понад 1000 різних інтерактивних вправ: діалоги, фільми, ігри, пісні та фото-уроки.
Підсумком проведеного заняття-презентації стала сформована група, яка починає свої заняття вже завтра!


02.04.2014  Відбулось Літературне паті "Загадковий Гоголь", присвячене 205-річчю з дня народження М. В. Гоголя
На літературному вечорі "Загадковий Гоголь" були розкриті різні аспекти особистості і творчості прекрасного письменника, чиє життя та доля були найтіснішим образом пов'язані з Україною. Про це розповіли літературознавці Наталя Романова і Андрій Чернов. Студенти Луганського політехнічного коледжу при Луганському національному аграрному університеті продемонстрували своєрідний, сучасний погляд на "Вечори на хуторі біля Диканьки". Їхнє інсценування підкорило глядачів тонкими паралелями з сучасністю. Для студентів коледжу була проведена вікторина, найкращі знавці Гоголя були нагороджені призами.


02.04.2014  Відділ абонемента презентує міні-виставку з циклу "Читання з акцентом".
Пропонуємо любителям книжок Бориса Акуніна (справжнє ім'я Григорій Чхартишвілі) твори, які були опубліковані також і під літературними псевдонімами Ганна Борисова та Анатолій Брусникін. Багатство сюжетів, стилів і авторських прийомів дозволять вам відкрити нові грані творчості улюбленого автора.


02.04.2014  1-2 квітня запрошуємо взяти участь у Першому всеукраїнському відкритому конкурсі декоративно-прикладної творчості "Нить Ариадны"
2 вікових категорії, 3 премії переможцям, 5 номінацій.
Заявки приймаються до 28.03.2014.

Положення про конкурс


01.04.2014  1 квітня в бібліотеці відбулася творча зустріч, присвячена 75-річчю Луганського академічного обласного театру ляльок
Присутні познайомилися з короткою історією театру, довідалися, яких видів бувають ляльки, як вони створюються та ким, скільки акторів задіяні в роботі. Актори театру поділилися з дітлахами секретами майстерності, розповіли і продемонстрували, як часом нелегко управляти однією лялькою. Юні глядачі не тільки побачили, але й взяли безпосередню участь у грі з лялькою, разом з акторами придумали свою історію казки. Маленьких учасників запросили відвідати ляльковий театр: костюмерну, гримувальну, кімнату бутафорій і ті чарівні місця, де живуть казкові ляльки.


01.04.2014  Відбувся День інформації для студентів факультету туристичного обслуговування Луганського політехнічного коледжу ЛНАУ
Співробітники бібліотеки провели розширену екскурсію по бібліотеці, розповіли про сучасні можливості та сервіси бібліотеки, проінформували про новинки літератури. Для студентів була підготовлена тематична презентація електронних ресурсів "Диско-подорож", в якій представлені диски туристичної індустрії, що розповідають про музеї світу, подорожі по країнах і континентах, туристичних маршрутах Луганщини, міжнародний туризм і багато іншого - про те, що може бути корисно в освітньому процесі та майбутній професії учнів. Тематичний огляд літератури "Туристичні послуги" був представлений провідним бібліотекарем Єдиного інформаційного простору Наталею Альжановою. Присутні зацікавилися літературою та послугами, можливостями та інформаційними технологіями бібліотеки.


01.04.2014  У відділі абонемента відкрито виставку-інсталяцію "Книжкова палітра весни".
Пропонуємо Вам легке весняне читання - читання для душі.
Пориньте в тонку атмосферу емоцій та вражень, зарядіться оптимізмом - читайте книжки про почуття…


01.04.2014  1квітня відділ абонемента відвідали студенти Луганського національного університету ім. Т. Шевченка
Бібліотекарі ознайомили гостей з фондом та основними напрямками роботи і запросили всіх бажаючих брати участь у тренінгах, відеолекторіях, творчих вечорах і акціях.


31.03.2014  Нові надходження в Луганському центрі "Вікно в Америку"!
До Вашої уваги - видання англійською мовою про театр, музику, кіномистецтво в друкованому та електронному форматах.
Ви можете познайомитися з ними на 4-му поверсі в центрі WOA Луганської ОУНБ ім. М. Горького.
Телефон +38 0642 533440, електронна пошта: ounb.inost@mail.ru


29.03.2014  Відбулося перше засідання Клубу китайської мови і культури "Чайна культура Китаю".
Викладач Інституту Конфуція Чень Ченьлінь розповів про традиції проведення чайної церемонії, про правила і культуру заварювання, про сорти і смакові якості чаю. Чень Ченьлінь порекомендував навесні пити квітковий чай, влітку - зелений, восени - чорний, а взимку - червоний. Якщо дотримуватися всіх цих правил, то чай буде корисним і лікувальним. Як зазначив викладач китайської культури, чай - це перший знак дружнього ставлення, з якого починаються не тільки приятельські бесіди, але і ділові переговори.


29.03.2014  В бібліотеці відбулось чергове засідання Луганського клубу любителів мініатюрних видань.


27.03.2014  У відділі краєзнавчої інформації відкривається виставка-презентація автобіографії Семена Миколайовича Чернова " Життя присвячено праці"
Свою автобіографію С. М. Чернов описав у книзі "Мій тернистий шлях. Я - голова колгоспу "Червоний партизан". Між життям і смертю". Спогади про післявоєнну посівну кампанію 1946 року, будівництво житлових і промислових об'єктів у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному - ціле життя стоїть за цими рядками. Між рядків залишилися робочі будні без сну і відпочинку, бажання відновити свою країну після війни, радість праці і любов до батьківщини.
Книга присвячена 80-річчю заснування Сєвєродонецька. Крім того, на виставці представлені книжки з історії Сєвєродонецька та Лисичанська, підприємства Сєвєродонецький "Азот".
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виставкою.


27.03.2014  В бібліотеці вперше відбувся молодіжний екологічний форум "Зробимо Україну чистою!"
Для участі у форумі було прийнято понад 60-ти заявок від: студентської молоді; громадської організації "Лугарі"; Фундації Регіональних Ініціатив; студентської організації "Алетейя", представників студентського та шкільного самоврядування.
З вітальним словом виступили координатор Міжнародного проекту "Зробимо Україну чистою!" в місті Луганську - Костянтин Ізотов, а також керівник громадської організації "Чисте місто" - Наталія Парапанова.
Обласна бібліотека ім. М. Горького не залишилася осторонь молодіжних ініціатив, заявила про свою підтримку, представила відео-матеріал про свою активну участь в екологічному русі на підтримку чистого міста. Інтерес присутніх привернула яскрава, барвисто оформлена виставка ресурсів бібліотеки "Зелений світ - один на всіх!"
"Будьте активні - покажіть позицію молоді Луганщини" - таким було гасло бліц -інформу з фахівцями-членами журі: головою комітету зі сприяння комерціалізації інноваційної діяльності та науково-технічних розробок Луганської регіональної торгово-промислової палати - Петром Шевченко, начальником відділу охорони та навколишнього середовища Луганської міської ради - Юлією Сердюк, Обласним екологічним центром для учнівської молоді - Іриною Крюковою.
Учасники форуму з міст Антрацит, Сєвєродонецьк, Луганськ, задавали питання фахівцям, що стосуються екологічної ситуації Луганщини.
"Родзинкою" форуму стала розробка та презентація молодіжних екологічних проектів "Екологія і Я". В креативній формі молодь презентувала свої проекти, які в найближчому майбутньому вони хочуть реалізувати у своїх містах.


27.03.2014  Луганський центр "Вікно в Америку" пропонує Вашій увазі нові надходження з методики викладання англійської мови та літературознавствства
Ви можете переглянути видання на 4-му поверсі центру WOA, ЛОУНБ ім. М. Горького, вул. Радянська, 78
Телефон +38 0642 533440, електронна пошта: ounb.inost@mail.ru


26.03.2014  У відділі абонемента відбулася презентація виставки-колекції з циклу "Світ твоїх захоплень".
Автор колекції А. П. Попова представила аудиторії свої роботи, розповіла про історію виготовлення українських кукол-мотанок і "петриківського розпису" по дереву, поділилася секретом їх виготовлення.
Особливе зацікавлення визвала інформація про те, що кукла-мотанка - це не просто іграшка, а й справжній оберіг, символ непереривного зв'язку поколінь. Ця тема викликала жваву дискусію: присутні вели активний обмін знаннями та ставили запитання.
Модератор заходу запропонувала всім "обрати заняття до душі", звернувши увагу гостей на виставку книг з рукоділля та декоративно-прикладного мистецтва.


26.03.2014  Пройшов майстер-клас "Таємниці наших сновидінь"
У ході заходу обговорювались наступні питання:
- Символіка сновидінь
- Віщі сни
- Робота з негативними образами


25.03.2014  Співробітники Інформаційно-сервісної служби взяли участь у науково-практичній конференції "З природою разом назавжди", яка відбулася в Луганській регіональній торгово-промисловій палаті
Мета заходу - не тільки обговорити шляхи вирішення екологічних проблем, а й підтримати обдаровану молодь, яка займається вивченням і збереженням природи рідного краю. Сім чудес Лутугінщіни, різноманітність степових рослин, екологічний стан річок Айдар і Сіверський Донець, вплив техногенних забруднювачів на сільськогосподарські рослини - це невеликий перелік тем, які обговорювалися на зустрічі. Конференція зібрала учнів шкіл, наукових та еколого-натуралістичних центрів Луганська і області, які вже не раз представляли свої роботи на міжнародних, всеукраїнських та обласних екологічних конкурсах і конференціях.
У рамках конференції також відкрилася фотовиставка "В об'єктиві натураліста": близько тридцяти робіт школярів розповідають про природу Луганщини.


25.03.2014  В Луганській регіональній торгово-промисловій палаті (РТПП) відбулося засідання Клубу бізнесу
Питання, які були винесені на обговорення, стосувалися прав інтелектуальної власності, особливостей законодавства щодо об'єктів патентування, переміщення об'єктів інтелектуальної власності через митний кордон України, а також методів і способів захисту об'єктів інтелектуальної власності та їх ефективності. Серед запрошених на захід - патентні повірені України, головний державний інспектор з питань інтелектуальної власності, представники Луганської митниці Міністерства доходів і зборів України, керівники підприємств-членів Луганської РТПП, члени комітетів при ЛРТПП.


25.03.2014  Співробітниці Луганської ОУНБ ім. М. Горького представили інсталяцію "Кохані жінки Тараса Шевченка: в чеканні неможлівої любові"
Відношення з жінками - одна з найзагадковіших і мало вивчених сторінок біографії Т. Шевченка, адже саме жінки надихали Кобзаря на створення геніальних поетичних творів і живописних полотен. Сьогодні зі сторінок книжок великого поета прийшли до нас крізь століття Шевченківські музи: перше дитяче захоплення "ота маленька кучерява Оксана" Коваленко, з якою сирота Тарас пас овець; "тихий ангел" княжна Варвара Репніна; "єдина велика любов" генія Ганна Закревська або "Ганна красива"; остання любов майстра слова Лукер'я Полусмак. Саме цим жінкам присвячені кращі твори Шевченка: "Мені тринадцятий минало.", "Ми вкупочці росли", "Не помолилася за мене", "Тризна", "Г.З.", "Слепая", "Якби зустрілися ми знову…".


25.03.2014  В "Студії 55+" відбувся творчий вечір поетеси Людмили Іванівни Дєєвої "Бурной жизни нет покоя".
Привітати поетесу прийшли луганські письменники і поети: Н. Грігорьєва, В. Калітинська-Хоменко, Т. Чайка, Л. Сіренко, Л. Даншина, В. Бергаментов, Ю. Князєв, В. Кононенко, Л. Машковська, В. Сапельникова, С. Тішкина, а також шанувальники творчості Людмили Іванівни, учасники проекту. На вечері була представлена її багатогранна творча діяльність: друзі та соратники по перу розповіли присутнім про громадський пафос її віршів, про вічну тему кохання та дружби. Співробітниками бібліотеки була організована книжно-ілюстративна виставка її творів. Поетеса подарувала бібліотеці свою нову книгу для батьків і дітей "Шарики-смешарики".


25.03.2014  Спільно з Інститутом Конфуція при Луганському національному університеті імені Т. Шевченка відбулася офіційна церемонія відкриття Клубу китайської мови і культури.
З вітальним словом виступила директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Інна Риб'янцева: "Я рада в очередной раз видеть всех в стенах нашей библиотеки. Двери библиотеки открыты для Вас. Здесь Вы всегда можете найти информацию о Китае…"
У програмі зустрічі гостям була представлена відео-презентація про культуру Китая, продемонстрована техніка подиху майстром каліграфії Чень Ченьлінь, гра на китайських традиційних музичних інструментах (гудженг і ерху), номер тайцзіцюань - лікувальна гімнастика. Учасники зустрічі познайомилися зі світом китайської поезії і музики, прозвучав "Заповіт" Т. Шевченка китайською мовою.
Директор Інституту Конфуція з китайського боку Лі Цзіхуа, кандидат педагогічних наук, начальник українського науково-дослідного центру при Чжецзянському педагогічному університеті, розповіла про досягнення Інституту Конфуція в просуванні китайської мови і культури.
Програма заходу завершилася традиційною китайською чайною церемонією. Представники Інституту Конфуція на базі ЛНУ ім. Т. Шевченка запросили всіх бажаючих вивчати китайську мову, каліграфію, і тим самим ближче знайомитися з самобутньою культурою Китаю.


25.03.2014  Якщо у тебе є книга, яку ти прочитав, і вона просто припадає пилом на полиці, - принеси її в бібліотеку! Поділися з іншими користувачами!
В якості подарунка приймаються книги "не старші 15 років" будь-якого жанру (наукові, освітні, технічні, історичні, художні й т. д.).
Акція діє до 01. 06. 2014
Тел.: (0642) 53-34-40, (066) 182-44-11
Відділ обслуговування, 3-й поверх
e-mail: eip_xp@mail.ru


22.03.2014  В Академії креативного довголіття відбулася лекція доктора народної медицини, біоенергетика Віктора Михайловича Тучина "Экологическая катастрофа. Методы предупреждения"
Віктор Михайлович розповів про свою методику захисту і лікування, продемонстрував розроблені їм новітні пристрої, які захищають людей і тварин від різних електромагнітних випромінювань і Геопатогенних зон. Доктор провів діагностику присутніх і дав практичні рекомендації. Лекції В. М. Тучина вже стали хорошою традицією в бібліотеці.


20.03.2014  Увага на нашому сайті діє оновлена версія онлайн-консультанта.
Шукайте кнопку "Спроси библиотекаря" справа.


20.03.2014  У рамках святкування 200-річчя від дня народження Т. Шевченко експонується виставка "На вічнім шляху до Шевченка (Шевченко як художник)"
Талант Кобзаря як художника виявився в портретному, жанровому, пейзажному та релігійному живопису. У його картинах відбилася вся глибина і самобутність його особистості.
На виставці представлені книжки, які більш детально розкривають Шевченко як художника. Література буде корисна і цікава всім шанувальникам художнього таланта українського генія.


20.03.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову міні-виставку "Сельские истории" з циклу "Читання з акцентом".
Панорама села, різні долі героїв, розсип життєвого коловороту представлені на сторінках романів, нарисів та творів.


20.03.2014  У відділі абонемента відбулася чергова екскурсія.
Сьогодні нашими гостями стали психологи дошкільних навчальних закладів.
Присутні ознайомились з основними напрямками і формами роботи відділу. Професійний інтерес визвала можливість проведення тренінгів і діалогових зустрічей з молодими батьками на "Території родинного читання".


20.03.2014  Пройшов вечір "И пробуждается поэзия во мне...", до Всесвітнього Дня поезії.
Напередодні Всесвітнього Дня поезії співробітники бібліотеки зустрілися зі своїми друзями, читачами, Членами МСПУ, учасниками Молодіжної творчої майстерні для того, щоб читати вірші, слухати пісні і зануритися в чудовий світ поезії.
У вечорі взяли участь барди клубу авторської пісні "КАПЛЯ", Лауреат пісенного фестивалю "Ялта 2013" - Марина Науменко, молодий поет і виконавець Євген Калашников, студенти Луганського політехнічного коледжу ЛНАУ. Порадували поетичним словом і представники молодого покоління - Артур Вітер, Юлія Кобзар, Наталія Трофименко, Яна Гуменюк, Ангеліна Калмикова.
Також була показана презентація Молодіжної творчої майстерні про історію створення та роботи проекту.
У цей сонячний день вітаємо Вас, дорогі любителі і цінителі поезії! Нехай вона залишиться для Вас вікном у прекрасний світ!


20.03.2014  Відбулась науково-практична конференція "Минуле і сьогодення вітчизняної фантастики", приурочена до 130-річчя з дня народження видатного російського письменника -фантаста Олександра Романовича Бєляєва
Організаторами конференції виступили Луганський клуб фантастики "Лугоземье", журнал "Лугоземье", літературно-художній альманах "Крылья" і Луганська ОУНБ ім. М. Горького.
У своєму вступному слові директор Луганської ОУНБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України Інна Риб'янцева відзначила особливу важливість книг О. Р. Бєляєва для формування пізнавального світогляду підростаючого покоління. У конференції взяв участь луганський письменник і журналіст Гліб Бобров, який розповів про особливості функціонування сучасного комерційного книговидання. З доповідями, які стосуються різних аспектів української та російської фантастики, виступили літературознавець і письменник Олена Фетісова, головний редактор альманаха "Крылья" Лариса Чернієнко, голова Луганського клубу фантастики "Лугоземье" В'ячеслав Гусаков, студентка ЛНУ ім. Т. Шевченка Ганна Зосімова, критик Андрій Чернов. Матеріали конференції будуть опубліковані в журналі "Лугоземье".


20.03.2014  У кіноклубі "CD и смотри" відбувся перегляд і обговорення фільму "Артист".
Гостями зустрічі стали учасники проекту "Студія 55+", які захоплюються історією кінематографа. Присутні відзначили, що Мішель Хазанвічус зробив німе кіно цікавим сучасному глядачеві. Головні герої безмовні, але замість слів вони використовують своє тіло, вираження обличчя, жести.
Фільм "Артист" розширив у присутніх обрії сприйняття навколишнього світу та подарував масу позитивних емоцій.


20.03.2014  До 170-річчя від дня народження російського композитора, диригента Н. О. Римського-Корсакова відділ літератури з мистецтва підготував буктрейлер "Мой род - это сказка, былина…"
Всі представлені у відео видання, а також інші книги є у фонді Луганської обласної бібліотеки ім. О.М.Горького.
Приємного перегляду!


19.03.2014  Співробітники інформаційно-сервісної служби провели в спеціалізованій школі-колегіумі I ст. № 36 інтерактивну вікторину "Слово Кобзаря - джерело невмирущого духу: творчість Т. Шевченка"
Підлітки взяли активну участь у літературних інтелектуальних іграх: вікторині, кросворді, художньому конкурсі, літературних завданнях, які відображають різні етапи життя і всі сфери літературної та художньої спадщини Великого Кобзаря. Кращі знавці творчості видатного українця були відзначені особливими бонусами: флаєрами, стікерами, заохочувальними бібліотечними знаками.


19.03.2014  Сьогоднішній день у Центрі "Джерело" був присв'ячений новинкам літератури.
Що сьогодні читають, які сучасні тенденції в літературі, що з новинок читання отримує бібліотека? Про все це розповіла "особливим" читачам співробітниця Єдиного інформаційного простору Ірина Левченко. Її огляд носить назву "Proчитання", він інформаційно та емоційно насичений і спонукає до активного читання.
Захват викликали також нові аудіокниги (особливо очікувані незрячими читачами), їх ми отримали вже понад 150 примірників.
Крім того, учасники мали змогу ознайомитись з відео-оглядом літератури "Краще з кращого з фонду міського абонементу" та виставкою новинок, люб'язно наданих нам колегами.


19.03.2014  У відділі абонементу відбувся відео лекторій "Стоп! Туберкульоз!"
Метою проведення заходу є зростання поінформованості учнів про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля з ліквідації цього захворювання.
Переглянувши відео о путях зараження туберкульозом, юнаки та дівчата отримали багато нової та корисної інформації. Лікар також розповів присутнім про способи захисту, профілактики та лікування туберкульозу. Кожен учасник заходу отримав буклет.
Захід провів лікар Луганського протитуберкульозного диспансера Дмитро Олексійович Ісаєвський.


18.03.2014  Відбулося чергове заняття Клубу бібліотечної журналістики "Анализ наиболее распространенных ошибок. Основы орфографии и пунктуации".
Цього разу мова йшла про те, як зробити публікації максимально грамотними. На конкретних прикладах з текстів наших співробітників були розглянуті та проаналізовані найбільш "проблемні місця" правопису і пунктуації, були дані поради і рекомендації. Відео-презентація "Шпаргалка грамотного библиотекаря" допомогла компактно, чітко, без накопичення зайвих правил і термінів акцентувати увагу на основних моментах. Заняття провела редактор бібліотеки О. Ільїна.


18.03.2014  У рамках проекту "55 +" відбулася лекція лікаря Антона Валерійовича Фролова "Фізіологія харчування - ведичні знання"
Антон Валерійович розповів присутнім про те, що в основі ведичної кулінарної традиції лежать уявлення про те, що їжа, яка вживається людиною, впливає не тільки на його фізичний стан, а і на розумові здібності, моральні та духовні якості. Людина є те, що вона їсть, і те, як вона їсть. Ця кулінарна традиція є невід'ємною частиною ведичної культури - найдавнішої культури людини. Він познайомив слухачів з правилами прийому їжі, сполучуваності продуктів, а також розкрив секрети приготування ведичних страв.
Учасники проекту "55 +" із задоволенням вислухали і записали рекомендації лікаря для того, щоб удома застосувати отримані знання.


17.03.2014  Відкрилася персональна фотовиставка Олексія Бадера "Наблюдатель" - фото-путь к себе!"
Роботи автора - це фотопортрети, які яскраво виражають емоції, світ щирості і гармонії, де кожен штрих говорить про багато що. Усі любителі фотографувати змогли взяти участь у майстер-класі "Мобилография или как сохранить историю своей жизни с помощью телефона". Переможець лотереї отримав сертифікат на безкоштовну фотосесію в студії.
Запрошуємо всіх любителів фотомистецтва!


14.03.2014  Представляємо до вашої уваги віртуальну виставку "Світові колекції: обирай для читання зручний формат"
Відділ літератури іноземними мовами пропонує 5 творів зарубіжної художньої літератури різних років , які свого часу мали сильний вплив на читачів.


14.03.2014  На 3-му поверсі бібліотеки представлен фотолітопис "Якщо бути, то бути першим", присвячений 80-річчю від дня народження Ю. О. Гагаріна
9 березня Юрію Гагаріну виповнилося б 80 років. Життя легендарного космонавта, який здійснив 108-хвилинний політ навколо Землі, було тісно пов'язане з Оренбурзьким краєм. У 50-х роках минулого століття саме в Чкаловському (Оренбурзькому) військовому авіаційному училищі курсант Гагарін проходив навчання, освоїв льотну майстерність, отримав спочатку курсантські, а потім і офіцерські погони.
На фотолітопису представлені книжки та фотографії про життя Юрія Гагаріна - першої у світі людини, яка здійснила політ у космічний простір.


13.03.2014  В бібліотеці можна ознайомитися з виставкою художніх робіт студентів Політехнічного коледжу ЛНАУ "Не вмре повік, твоє святе ім'я", присвячена 200-річчю з дня народження Т.Шевченка.
На 3 поверсі бібліотеки


12.03.2014  Відбулось чергове засідання у Луганському жіночому бібліоклубі, присвячене святу жінок 8 Березня
У Центрі "Джерело" зібралось чудове жіноче товариство, їх привітали бібліотекарі, юні артисти і власні дітлахи.
Доки з "особливими" дітками займались наші колеги з обласної дитячої бібліотеки, учасниці клубу обговорювали свої жіночі питання.
Основною темою була - кулінарна. Дівчата ділились власними секретами приготування страв, пригощали пирогами. Родзинкою зустрічі став відеозвіт Єдиного інформаційного простору про один з найцікавіших бібліотечних проектів минулого року "Літературне меню для бібліогурмана" та знайомство з 31-томним виданням "Кухни народов мира".
У підготовці зустрічі також взяв участь соціокультуний відділ бібліотеки, представивши чудовий ансамбль "Веселка".
За загальним бажанням найближчим часом планується проведення майстер-класу з карвінгу, обговорення проблеми створення власного жіночого простору.
Чекаємо на нові зустрічі!


12.03.2014  У відділі краєзнавчої інформації відкрилася документально-ілюстративна виставка "У пам'яті - на все життя!" до 95-річного ювілею Тараса Рибаса (експозиція з літературно-історичного архіву бібліотеки ім. М. Горького)
Документи особистого архіву, спогади сучасників і, головне, час дозволяють нам усвідомити масштаб особистості Тараса Рибаса.
Пройдено великий життєвий шлях, написано багато романів, залишилися на Луганській землі учні і послідовники. Для молодого покоління рукописи Т. Рибаса становлять великий інтерес.
На виставці представлені матеріали з періодичних видань, книги з авторською правкою і дарчими написами інших письменників, фотографії з особистого архіву.
Запрошуємо ознайомитися з виставкою всіх бажаючих!


12.03.2014  В бібліотеці пройшло "Шевченківське надвечір'я в бібліотеці", до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
До уваги глядачів був представлений буктрейлер "Шевченко в перекладі" і відеоролик, присвячений ювілейній даті.
На всіх континентах звучить його слово, що продемонстрував студент медичного університету Мванда Нгало Херве, який шанує творчість поета - він знає його твори іноземною мовою. Вірші поета перелилися широким потоком у музичні твори. На зустрічі читці декламували вірші, юні таланти Луганщини співали українські пісні, романси, хорові мініатюри на вірші Тараса Шевченка, а також подарували гостям вечора музичні композиції.
Естафета триває... І бути ж йому завжди з нами, бути йому завжди сучасним - і вчора, і сьогодні, і завтра. А ми повинні зберегти мову народу, його звичаї, його пісні і пронести через віки у майбуття!


12.03.2014  У відділі абонемента відбувся літературний КВЕСТ "Шляхом Кобзаря" до 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка.
Мета заходу - просування і популяризація творчості великого українського поета серед молоді, заохочення та формування стійкого інтересу до його літературної спадщини.
У грі взяли участь студенти Луганської державної академії культури і мистецтв. Дві команди учасників пройшли основними шляхами життєвого та творчого шляху Т. Г. Шевченка, щоб крок за кроком наблизитись до основної мети - заповіту Кобзаря. Юнаки та дівчата із задоволенням шукали відповіді на запитання, виявили ерудицію та вміння працювати в команді. Результатом зустрічі стали нові знання та отримання навиків пошуку інформації в бібліотечному просторі.
Учасники отримали дипломи та пам'ятні подарунки.


12.03.2014  Відбулась презентація книжкової виставки "Духовна скарбниця православ'я", присвячена 450-річчю першої точно датованої друкованої книги І.Федорова "Апостол"
2014 рік - ювілейний. Цього року виповнюється 450 років першій російській точно датованій друкованій книзі Івана Федорова "Апостол" (1564 г) і 440 років першій українській точно датованій друкованій книзі Івана Федорова "Апостол"(1574 г).
На виставці експонувалися книги, які розповідають про великого першодрукаря І. Федорова, про початок друкарства в Росії та Україні, дослідження художньої і літературної творчості, а також рідкі видання православних книг 17, 18, 19 і початку 20 століть з фонду рідкісних і цінних видань ЛОУНБ ім. М. Горького і бібліотеки Свято-Іоанно-Предтеченського монастиря с. Чугінка Станично-Луганського району.
У презентації виставки взяв участь Митрофан, архієпископ Луганський і Алчевський, представники навчальних закладів міста, бібліотекарі та працівники музеїв, представники ЗМІ.


11.03.2014  У відділі мистецтв представлена книжкова міні-виставка, присвячена 90-річчю від дня народження заслуженого художника України Вахтанга Георгійовича Ахвледіані.
Вахтанг Георгійович є автором тематичних картин, портретів, пейзажів, натюрмортів. Основні роботи Ахвледіані: "Друзі", "Мирний край", "Зустріч Т. Г. Шевченка з А. А. Церетелі", "Портрет телятниці, ланкової Ганни Закутько. Колгосп "Лиман"", "Дівчина з БМУ-1 Катя Пархоменко"та інші.


07.03.2014  Співробітники Луганської ОУНБ ім. М. Горького провели в Луганській спеціалізованій школі I-III ст. №26 турнір знавців творчості Т. Г. Шевченка "Вчитель прекрасного і вічного: Тарас Шевченко".
Присутні взяли активну участь у літературних інтелектуальних іграх: вікторині, кросворді, "художньому" конкурсі, літературних задачах, які відображають різні етапи життя і всі сфери літературної та мистецької спадщини Великого Кобзаря.
Найкращі знавці творчості видатного українця - К. Савилова, Я. Ганжала, М. Нафтель - були відзначені медалями.


05.03.2014  До Міжнародного жіночого дня відділ літератури іноземними мовами підготував фотосушку «Краіна мрій – Франція: Мелодія стилю і гармонії» і книжкову експозицію «Extraordinary Women in USA».
З виставкою «Extraordinary Women in USA» Ви можите познайомитися в Луганському центрі «Вікно в Америку» (4-й поверх) та дізнатися про видатних жінок Америки, які досягли успіху в різних галузях професійної діяльности.
Запрошуємо Вас також подивитися на оригінальну фотосушку, присвячену країні, яка творить стиль та моду, вражає своєю неповторністю, і жінки котрої захоплюють своїм шармом.


05.03.2014  Відбулася презентація експозиції графічних плакатів, емблем та марок, присвячена 200-річчю Кобзаря.
На відкритті виставки прозвучала українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні ансамблю домристів музичної школи естетичного виховання №2. Студенти 4-го курсу кафедри дизайну Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім. Т. Шевченка представили своє бачення творчості Шевченка.
У студентських роботах використовуються фрагменти живопису самого Кобзаря, деякі плакати - це стилізовані картини того часу. Автори зробили своє індивідуальне аранжування до шевченківських полотен, креативно висловили своє ставлення і бачення творчості безсмертного Кобзаря.
За словами організатора виставки, викладача кафедри дизайну ЛНУ ім. Т. Шевченка Олега Черних, особливість виставки в різниці епох. Він вважає, що кожне покоління по-своєму бачить творчість Шевченка і, значить, по- різному його інтерпретує.
Сьогодні у світі Шевченка визнають не тільки як літературного генія, майстра «сучасного поетичного висловлювання», але і як неперевершеного художника.
Від завідуючої кафедрою дизайну ЛНУ ім. Т. Шевченка Ганни Овчаренко на адресу Луганської ОУНБ ім. М. Горького прозвучали слова подяки.


05.03.2014  В Студії «55+» Луганської ОУНБ ім. М. Горького пройшов літературно-музичний вечір «З любов'ю до жінки»
Учасників проекту прийшли привітати члени «Ради Дворянського зібрання», члени Міжрегіональної спілки письменників Лариса Даншина, Вадим Бергаментов, Наталя Григорьєва, Юрій Князєв, Віра Калитинська-Хоменко, Костянтин Серебряний, Людмила Дєєва, Людмила Серенко, молодіжна творча група Гліба Іванова. Олександр Труфанов, учасник художньої самодіяльності ЗАТ Луганського м'ясокомбінату (торговельна марка «Луганські делікатеси»), виконав пісні «Смерека», «Жінка улюблена», «Осіння жінка» та ін.
Виступили і волонтери проекту «Нова енергія: позитивна формула життя»: Алла Жевагіна виконала пісню «Твоє тепло», прочитала вірш «Спогади про матусене дитинство», Вадим Бергаментов усім присутнім жінкам подарував свій новий вірш «Восьме березня». Свою творчість продемонструвала майстриня клаптевого шиття Алла Іванова.
Усі присутні зарядилися позитивною енергією та гарним настроєм.


05.03.2014  Електронне урядування на допомогу місцевій громаді. Організація якісних послуг з е-урядування в публічній бібліотеці. Моніторинг та оцінка результатів
З лютого по квітень 2014 року Луганською ОУНБ ім. О. М. Горького реалізується ІІ-й етап проекту "Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування". В рамках проекту плануються практичні навчання для різних цільових груп з користування наявними електронними послугами загальнодержавного та регіонального/місцевого рівнів. На другому етапі проекту аудиторією тренінгів будуть освітяни, представники мас-медіа та методисти публічних бібліотек.


04.03.2014  Відбувся вечір пам’яті Юрія Олексійовича Єненка – нашого славетного земляка, якому виповнилося б 75 років від дня народження, «Задзеркалля лікарської душі»
Його ім’я має дивовижну властивість об’єднувати дуже різних людей, представників кількох поколінь. Про нього пам'ятають його вчителя і соратники, про нього знають зовсім молоді люди. Вшанувати пам’ять Юрія Єненка прийшли друзі родини, журналісти, письменники, громадські діячі Луганщини, колеги, актори та народні артисти України Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.
Вечір супроводжувала виставка живописних авторських робіт Юрія Єненка. Багатогранність та зміст цієї виставки представив художник, старший викладач Луганської художньої школи – Микола Папуцин.
Одним із прикладів діяльності пам’яті Юрія Єненка є діяльність обласного благодійного фонду, який носить його ім’я, а очолює його донька видатного земляка Олена Єненко.
Шану та пам’ять про Юрія Олексійовича Єненка дбайливо бережуть усі, хто любив і цінував його, кому він врятував життя своєю лікарською діяльністю, кому врятував душу своїми творами.


02.03.2014  На «Території родинного читання» відділа абонемента Луганської ОУНБ ім. М. Горького відбувся майстер-клас для батьків і дітей «Квіти для мами»
Напередодні Міжнародного жіночого дня Творча майстерня привітно зустріла представників родин. Матусі та діти із задоволенням взяли участь у виготовленні квітів з фетру та кольорових серветок, познайомились з варіантами декорування штучних квітів та різними техніками оформлення букетів.


01.03.2014  Співробітники Луганської ОУНБ ім. М. Горького разом з Луганським суспільним рухом «Чисте місто» відвідали Сєвєродонецьку школу-інтернат з театралізованою програмою «Святкуємо Масляну».
Учасники свята зустрічали Весну та проводжали Зиму з веселими кричалками, частівками, хороводом і народними піснями. Підлітки розповіли вірші про пост і про прощення. Програма масничних гулянок вийшла дуже веселою, звучала запальна музика. На свято заглянула красуня Масляна, Зима і веселі скоморохи.
Наприкінці заходу діти хором попросили у всіх прощення та відправилися на вулицю, де свято було завершено спалюванням «Чучела».


01.03.2014  В Студії « 55 + » Академії креативного довголіття Луганській ОУНБ ім. М. Горького відбулася чергова розмова про здоров'я «Правила діагностики і лікування в біоенергоінформаційної медицині»
Засідання провів доктор народної медицини, професор, автор книг з лікування різних хвороб народними засобами, Віктор Михайлович Тучиню Він розповів про те, що таке біоенергоінформаційна медицина, які критерії її відрізняють від традиційної медицини і що потрібно робити кожній людині, щоб зберегти здоров'я в сучасному світі. Бібліотекарі підготували виставку книг В. М. Тучина , благораря яким кожен користувач може ознайомитися з унікальними авторськими методиками цього вченого.


28.02.2014  Представляємо до Вашої уваги проект "Дорогоцінні сторінки". Частина 3
Знову відкрити для себе Т.Г.Шевченка, нового і завжди сучасного, дають можливість документи проекту сектора рідкісних і цінних видань Луганської ОУНБ ім.М.Горького, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.


26.02.2014  В рамках проекту "Спадщина Тараса Шевченка" відбулося засідання краєзнавчих студій "Шевченкіана краєзнавча".
В рік святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка установи культури і мистецтва та просто творчі люди втілюють цікаві проекти, з'являються нові твори мистецтва - і палітра шевченківської тематики дійсно вражає своєю безбережністю. Бібліотека ініціює збір інформації про творчі заходи і нові втілення спадщини великого Кобзаря на Луганщині. У проведенні засідання активну участь взяли працівники музеїв, вчителя, художники, вчені, письменники, автори проектів, скульптори, бібліотечні працівники.


26.02.2014  26 лютого в рамках проекту "Мистецький полігон" в арт-галереї відділу мистецтв відкрилася виставка "Мальовнича мозаїка".
Молоді художники Олександр Тащілкін, Катерина Савіна і Ольга Нестерова представили увазі глядачів свої роботи, виконані в стилі імпресіонізм і реалізм. Натюрморти, пейзажі, портрети радували і дарували відчуття спокою та гармонії, інтригували і навіть навівали ностальгію.


25.02.2014  Відбулася зустріч "Багатонаціональне різнобарв'я", присвячена Міжнародному Дню рідної мови. У дружелюбній і теплій обстановці гості вечора поділилися своїми думками про рідну мову
На зустрічі читали вірші вірменською та німецькою мовами, розповідали про історію походження народів, мов, костюмів. Можна було побачити картини художника німецького походження і болгарський костюм з вишивкою ручної роботи. Гостя Наталя Стефанова представила унікальні матеріали, які можна вважати науковою працею, - книгу Юрія Стефанова, в якій зібрані алфавіти різних народів світу.


25.02.2014  Традиційний "Горьковський вівторок" пройшов в бібліотеці у форматі інформаційного Дня.
Для гостей і читачів бібліотеки, що відвідали виставку нової літератури, справжнім відкриттям стали книги серії "Великі музеї світу".
Серія альбомів у 30-ти томах присвячена найбільшим зібранням світового образотворчого мистецтва, знаменитим музеям і картинним галереям, в яких зосереджені видатні колекції живопису і скульптури.


22.02.2014  22 лютого о 14:00 відбулося чергове засідання луганського клубу любителів мініатюрних видань


21.02.2014  17-26 лютого на 2-му поверсі проходить Зональна виставка - конкурс творчих робіт учнів художніх відділень шкіл мистецтв та художньої школи м. Луганська "Моє улюблене свято".
Номінація: декоративне мистецтво.
Беруть участь учні віком 6-16 років.
Організатори конкурсу:
- Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації;
- Комунальна установа "Луганський обласний Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва";
- Управління культури Луганської міської ради;
- Методичне об'єднання шкіл мистецтв м. Луганська.


20.02.2014  Співробітники інформаційно-сервісної служби провели тиждень права для учнів вищого професійного училища № 47
В рамках тренінгу був проведений правовий турнір "Кожен має право знати свої права", а також пізнавальна вікторина "Незнання законів не звільняє від відповідальності". Студенти з цікавістю брали участь в інтерактивних іграх, дискусіях, конкурсах. У підсумку зустрічі всі його учасники визнали вірним слова про те що головний обов'язок людини, була і залишається обов'язок бути людиною.


20.02.2014  На 2-му поверсі бібліотеки відкрилась книжкова виставка "Мова єднає всіх" до Міжнародного дня рідної мови


19.02.2014  В інформаційному центрі "Вікно в Америку" (4-й поверх) відкрилася книжкова виставка "Native Americans", присвячена корінним народам США.
До уваги читачів пропонуються видання, що розповідають про унікальну долю американських індіанців - корінних жителів американського континенту, які пережили всі стадії його заселення європейцями: від перших колоній 17 століття до опанування західних кордонів 19 сторіччя.
Виставка призначена всім, хто цікавиться культурою, традиціями, релігією, способом життя і сучасним становищем індіанців у суспільстві.


19.02.2014  Відділ абонемента презентує книжкову міні-виставку з циклу "Читання з акцентом" - "Мужской клуб".
Напередодні Дня захисника Вітчизни пропонуємо КНИГИ для СПРАВЖНІХ ЧОЛОВІКІВ - твори найкращих авторів фантастичних і пригодницьких бойовиків.
Герої цих історій - справжні воїни. Вони в змозі попередити трагедію, врятувати від загибелі, здійснити подвиг!


19.02.2014  Увага! Нові надходження галузевої літератури!
Відділ абонемента презентує виставку учбової та науково-популярної літератури з психології, економіки, педагогіки, правознавству та мистецтву.


19.02.2014  В Дитячому книжковому куточку відділу абонемента відкрито виставку нових надходжень.
Тут представлено літературу для вивчення німецької мови з фонду "заочного абонементу" в Україні (Goethe-Institut) для молодшого шкільного віку та книжки-іграшки для малюків.


19.02.2014  Співробітники "Інформаційно-сервісної служби" провели в ЛНУ ім. Т. Шевченка на кафедрах "Історія України" і "Соціологія" інформаційно-бібліотечну акцію "Стильна і креативна бібліотека: моделюємо успіх"
Завдання акції - популяризація ресурсів бібліотеки та всіх нових можливостей, які може надати своїм читачам сучасна "Горьковка".
Для викладачів і студентів - це семінари і тренінги, інформаційні програми та проекти, акції й презентації, інформаційні ярмарки і ділові ігри, відкриті інформаційні майданчики та веб-сеанси, флеш-огляди і багато інших заходів. Приваблива реклама, on-line демонстраційні покази, живий діалог у режимі питання-відповідь підтвердили інтерес до можливостей бібліотеки і вселили надію на залучення всіх зацікавлених в її стіни.


19.02.2014  У відділі мистецтв відбувся вечір "Самая обаятельная и привлекательная", присвячений 65-річчю від дня народження російської акторки театру і кіно Ірини Муравйової
Учасникам зустрічі були показані яскраві фрагменти з культових фільмів: "Москва слезам не верит", "Карнавал", "Самая обаятельная и привлекательная". Студенткам була надана можливість відчути себе героїнями Ірини Муравйової, зігравши міні-сценки: випадок у хімчистці з кінофільму "Москва слезам не верит", вступний іспит Ніни Соломатіної - з "Карнавалу", аутотренінг Наді Клюєвої - з "Я самая обаятельная и привлекательная".
Для гостей були приготовлені флаєри з відомими цитатами героїнь Ірини Муравйової. Переглянувши трейлери до фільмів, присутні ще раз оцінили талант, віртуозну майстерність і магічну привабливість самої чарівної та привабливої акторки театру і кіно Ірини Муравйової.


18.02.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову міні-виставку "Вчера на экране - сегодня в романе".
"Белая гвардия" - телесеріал за одноіменним романом Михайла Булгакова - у черговий раз демонструється на телевізійних екранах нашої країни.
Екранізація видатного твору - чудовий привід згадати багато в чому автобіографічну історичну драму про долю родини інтелігентів та їх друзів, що опинилися у вирі трагічних подій громадянської війни.


18.02.2014  Відділ абонемента презентує виставку НАЙЗИМОВІШИХ КНИЖОК
Пропонуємо поринути в атмосферу спливаючої зими через книжкову призму - крижані трилери, інтригуючі до ознобу детективи, вічно сніжні чаруючі світи фентезі та зворушливі зимові мелодрами.


18.02.2014  В рамках Дня інформації співробітники інформаційно-сервісної служби спільно з відділом мистецтв відвідали студентів Луганського коледжу технології та дизайну
Зустріч мала іміджеву спрямованість. Співробітники розповіли про сучасну бібліотеку як про найбільший інноваційно-ресурсний центр. Майбутні випускники зацікавилися послугами, можливостями та інформаційними технологіями бібліотеки. Іміджеві ролики та презентації, які були представлені молоді, порадували і захопили аудиторію.


17.02.2014  Акція "Готуймося до ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) разом" в Луганській ОУНБ ім. М. Горького триває!
Користувачеві А. Акініной була надана консультативна допомога в пошуку інформації про Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти.
Приходьте, чекаємо на Вас!


17.02.2014  Представляємо до Вашої уваги проект "Дорогоцінні сторінки". Частина 2
Знову відкрити для себе Т.Г.Шевченка, нового і завжди сучасного, дають можливість документи проекту сектора рідкісних і цінних видань Луганської ОУНБ ім.М.Горького, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.


17.02.2014  Шановні користувачі! Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні "Луганщина: документи, факти, події" (База даних)
Опитування проводить інформаційно-сервісна служба ЛОУНБ ім. О.М.Горького, з метою поліпшення якості надаваних послуг, а також задоволення інформаційних потреб користувачів обласної наукової бібліотеки.
Будь ласка, дайте відповідь на кілька питань даної анкети


17.02.2014  З 4 лютого по 1 березня бібліотека проводить благодійну акцію по збору дитячого одягу, іграшок і книг для дітей з дитячого будинку м.Сєвєродонецька.
Діти віком від 2 до 14 років, позбавлені батьківського піклування і любові.
Подаруйте дітям свято! Приєднуйтесь до нас!
Тел.: 53-34-40


15.02.2014  Відбувся майстер-клас для старшокласників по виготовленню романтичних сувенірів з паперу (техніка "квіллінг")
Волонтер бібліотеки, хенд-мейдер Ольга Кобріна неодноразово проводила різні заняття по створенню іграшок, елементів декору. Цього разу разом з дітлахами вони спробували зробити своїми руками романтичну композицію. Вироби вийшли симпатичні, ці милі сувеніри - відмінні подарунки до Дня закоханих. А бібліотеці на пам'ять підлітки подарували свого ангелка, якого зробили з бісеру. Зустріч пройшла в теплій і дружній обстановці.


15.02.2014  Відбулось паті-симпатій "Формула любви" до Дня Св.Валентина
Конкурси, пісні, вірші, імпровізації, інсценування фільмів про кохання - все це подарувало прекрасний настрій, море посмішок і позитива.
Кожний учасник конкурсів і вікторин одержав маленькі сувеніри та солодощі.


15.02.2014  В бібліотеці пройшов виступ Костянтина Квасова (м.Воронеж, Росія) "Зрелище "СКИФЫ"
У ході заходу пролунали вокально-інструментальна поема "Скіфи" (слова Олександра Блока) про історичне протистояння західноєвропейської і євразійської цивілізацій. Виконувалися пісні на поетичні твори Михайла Ломоносова й Олексія Кольцова.
"Дане видовище - це синтез класичної російської поезії, сучасної музики та російської мелодики в супроводі танців, які створюють додатковий емоційний заряд при звучанні поетичних творів Ломоносова, Кольцова, Блока", - пояснив Костянтин Квасов, автор музики і виконавець ВІП "Скіфи", а також ідейний натхненник просвітительської програми "Російський Поетичний Цивілізаційний код".


14.02.2014  Співробітники бібліотеки в рамках акції "Готуймося до ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) разом" провели інформ-хвилинку з випускниками Луганської середньої загальноосвітньої школи № 14.
Зареєструватися на участь в ЗНО можна в Луганській ОУНБ ім. М. Горького: консультант допоможе Вам при створенні заяви-реєстрації картки особи, яка виявила бажання пройти ЗНО в 2014 році.
Приходьте, чекаємо на Вас!


14.02.2014  Напередодні 25-річчя закінчення війни і виводу радянських військ з Афганістану Інформаційно-сервісна служба підготувала тематичну виставку "А пам'ять серце береже: до Дня виведення Радянських військ з Афганістану"


13.02.2014  До Дня Святого Валентина у відділі літератури іноземними мовами працює творча hand-made майстерня
Запрошуємо всіх бажаючих створити власними руками романтичні листівки для близьких та коханих людей.
Вітаємо всіх зі святом закоханих!
Бажаємо взаємного кохання!


13.02.2014  Відбувся вечір-присвята "Время выбрало нас, закружило в афганской метели" до 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану
Співробітники бібліотеки, кадети школи-гімназії № 60 ім. 200-річчя м. Луганська, студенти історичного факультету ЛНУ їм Т. Шевченка і Луганського художнього промислово-професійного ліцею вшанували пам'ять тих, кого немає сьогодні з нами, хто навічно залишився молодим, і поклали квіти до пам'ятника воїнам-афганцям.
На зустріч з молодим поколінням прийшли учасники бойових дій в Афганістані: полковник авіації, голова Артемівської районної організації ветеранів Афганістану Сергій Миклушевський, полковник міліції Віктор Баюн, голова Ради ветеранів Афганістану в Україні Артемівського району Віктор Риндін.
Вечір прикрасили пісні, породжені сміливістю й мужністю тих, хто був з війною очі в очі. Вони пролунали у виконанні воїна-афганця, члена Союзу письменників Росії Олександра Прокопенка та члена клубу бардовської пісні "Крапля" Олександра Чумакова.
Ізюминкою вечора і підтвердженням того, що молоде покоління виховується в дусі патріотизму, стало читання віршів і презентація малюнків про ту далеку війну, представлені глядачам учнями-кадетами.


13.02.2014  Відділ абонемента презентує міні-виставки з циклу "Читання з акцентом" до Дня Святого Валентина:
"Истории любви" - колекцію жіночих романів про кохання та "Первая любовь" - романтичні історії для дівчаток.
Кожну отриману додому книгу супроводжує приємний сюрприз - валентинка у подарунок.


13.02.2014  Пропонуємо до Вашої уваги тематичну підбірку книг "Іноземна мова - запорука вашого успіху"
Бюлетень нових надходжень надає інформацію про літературу, яка надійшла до фонду ЛОУНБ ім. Горького, відділу літератури іноземними мовами у IV кв. 2013 року. Він включає добірку книг іноземних авторів на англійській мові з мовознавства, лінгвістики, медицини, словники та довідники зі складання тестів та іспитів, ілюстровані видання для вивчаючих англійську мову.


13.02.2014  Відділ абонемента презентував результати акції до Дня Закоханих "Від серця до серця".
Протягом місяця користувачі бібліотеки зізнавалися в коханні вітчизняним і зарубіжним письменникам, залишаючи рукописні любовні послання на хенд-мейд валентинках.
У числі любимих авторів читачів опинилися: І. Карпа, Ф. Достоєвський, Л. Українка, Л. Толстой, П. Коельо, Ч. Абдулаєв, Я. Вишневський та ін.


13.02.2014  Відділ літератури іноземними мовами підготував виставку "Культурна спадщина Білорусі", присвячену року Білорусі в Україні.
Відносини між Білоруссю і Україною розвиваються і будуються на повазі державного суверенітету та національних інтересів один одного. Країни зацікавлені у взаємовигідній співпраці в різних сферах економіки, в зміцненні науково-технічних і культурних зв'язків.
На виставці, яка розташована на 3-му поверсі, представлена література з історії, країнознавства, художня література на різних мовах.


13.02.2014  Для учнів Луганської середньої загальноосвітньої школи № 14 відбулася літературно-ігрова програма "І знову про любов ..."
Таємниця любові, вічна і незбагненна, завжди хвилювала, вабила і оспівувалася письменниками і поетами всіх епох.
У слайд-шоу Літературна спокуса "Моя любове! Я перед тобою ..." представлені твори сучасних українських авторів (М. Матіос, І. Роздобудько, Л. Дашвар, Н. Сняданко, О. Забужко, Л. Костенко, Л. Дереш, С. Жадан), які щиро, натхненно і самобутньо розповідають про любов, її всепереможну силу і рідкісні миттєвості справжнього щастя книжкових героїв.
Школярі взяли активну участь у параді літературних компліментів "Які старі слова, а як крутиться голова ...", грі "Знайди другу половину", конкурсі "Магія слів любові у віршах", жартівливій вікторині "Про любов - з гумором".
Любов і печаль, ніжність і відчай, радість і смуток, біль і надія органічно поєднані в житті, і цей зв'язок ми бачимо у віршах - гімні коханню - А. Ахматової, М. Цвєтаєвої, В. Тушнової, Р. Рождественського, С. Щипачева, М. Вінграновського, В. Сосюри.
Молоді люди на святі не тільки дізналися про відомих українських письменників кінця ХХ - початку ХХІ століття, приголомшливих любовних історіях, відображених у віршах і прозі, а й отримали маленьку порцію позитиву і гарного настрою.


13.02.2014  У відділі літератури іноземними мовами відкрито виставку "Серце до серця", присвячену Дню Святого Валентина.
Любов - це прояв прекрасного в нашому житті. День Святого Валентина дає нам чудесну можливість дарувати любов і відчувати себе коханими.
Експозиція підготовлена в нарядному, барвистому стилі. Всі бажаючі зможуть довідатися про історію виникнення Дня Святого Валентина, традиції його святкування в різних країнах, чому "Валентинка" стала головним символом свята, які існують особливі знаки, за допомогою яких можна зізнатися в коханні, не вимовляючи ні слова, і багато чого іншого. Щоб Ваш подарунок став ексклюзивним і незабутнім, можна зробити його своїми руками з матеріалів, які ми можемо Вам запропонувати.
Приходьте, чекаємо на Вас! (4-й поверх)


12.02.2014  У відділі абонементу відбувся психологічний тренінг для молоді "Подорож до світу емоцій"
За допомогою цікавих і пізнавальних ігор присутні змогли познайомитися з поняттям емоції, відчути, наскільки комфортно перебувати в тому або іншому емоційному стані. Юнаки та дівчата навчилися працювати в команді, настроюватися "на одну хвилю" з оточуючими, управляти своїми почуттями та їхніми проявами, тонко відчувати емоції близьких людей, правильно виходити з конфліктних ситуацій.
Заняття провели студенти-волонтери Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.


12.02.2014  В Інформаційно-ресурсному центрі для людей з особливими потребами "Джерело" відбулась презентація проекту "Особлива дитина - Особлива мама - Звичайна родина"
В межах проекту відкрито Луганський жіночий бібліоклуб, який об'єднає не лише жінок з "особливих" родин, але і всіх тих, хто небайдужий до їх проблем. Особливістю клубу є орієнтованість на родину. На засідання були запрошені мами разом з дітлахами, з якими працюватимуть волонтери.
Партнерам відділу та гостям презентації були вручені клубні картки та представлено логотип жіночого клубу. Обговорювались плани на найближче майбутнє, були призначені дні зустрічей та їх теми. У березні планується провести засідання, присвячене святковим листівкам у стилі "квіллінг".
Прикрасою презентації стали музичні подарунки від творчих колективів Кам'янобродського будинку дитячої та юнацької творчості.


12.02.2014  У рамках проекту "Нова енергія: позитивна формула життя" пройшла презентація книги Григор'євої Н. Е. "Радость встречи"
Книга об'єднала творчість луганських поетів кінця ХХ- початку ХХІ століть. Головна цінність книги - це сам автор, який виявив глибоке почуття патріотизму, чисту, непідкупну любов до своїх земляків, щиру повагу до їхньої творчості та тонке розуміння психології.
Гостями вечора стали творча інтелігенція Луганщини, представники донського козацтва, студентська молодь. Звучали пісні, вірші луганських поетів і виконавців. Наталя Андріївна подарувала бібліотеці свою книгу.


11.02.2014  В кіноклубі "CD и смотри" відбулось обговорення фільму українського режисера Максима Мехеди "Хлебный день".
Волонтер Софія Шагаєвська, студентка Академії культури і мистецтв, уже не в перший раз розповідає про сучасний погляд на кіномистецтво, про філософію життя справжніх людей, які здатні врятувати світ. Ця кінокартина змушує задуматися. У ході обговорення всі прийшли до єдиної думки, що такі фільми потрібні нашим дітям, онукам і всьому сучасному суспільству.


11.02.2014  В залі періодичних видань відкрилася книжкова виставка "Перлини шахової майстерності" із циклу "Бібліотека розкриває фонди".
На виставці представлені книги різних років видання, за допомогою яких Ви зможете успішно пройти шлях від азів до професійної гри, познайомитися з найважливішими поняттями й правилами, освоїти основи тактики, стратегії та техніки різних стадій шахової партії. Література буде цікава як тим, хто добре розбирається в шахах і любить їх, так і тим, хто тільки збирається зануритися в цю захоплюючу гру.


11.02.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову міні-виставку "Вчера на экране - сегодня в романе".
Нещодавно любителі відомого британського серіалу "Шерлок" з інтересом спостерігали за новими пригодами улюблених героїв. Фільм третій знятий за мотивами твору "Порожній будинок". На думку Артура Конан Дойла, це одна з найліпших його історій про Холмса.
Пропонуємо Вашій увазі твори про знаменитого лондонського сищика, які є класикою детективного жанру.


11.02.2014  Відділ абонемента запрошує всіх бажаючих відвідати куточок для відпочинку та читання "БібліоЧАЙ".
Тут Ви зможете не тільки провести своє дозвілля у товаристві цікавої книги, але і затишно розташувавшись у кріслі, пригоститися чашкою-другою ароматного гарячого чаю.


10.02.2014  Відкрито книжкову виставку "Духовний скарб нації" до Міжнародного дня рідної мови, який усе світове співтовариство відзначає 21 лютого
Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам'ять народу в історичному цивілізаційному часі. Різноманіття мов є величезним надбанням людської спадщини.
На виставці представлені книги та статті з фондів відділу обслуговування та відділу літератури іноземними мовами. Експозиція буде цікавою та корисною для широкого кола читачів та всіх, хто не є байдужим до рідної історії. Виставка розташована в холі на 3-му поверсі бібліотеки та триватиме два тижня.


10.02.2014  Відділ літератури іноземними мовами підготував стенд-виставку "В об'єктиві - Зимова Олімпіада в Сочі-2014".
XXII Олімпійські зимові ігри - міжнародний спортивний захід, який відбувається в російському місті Сочі з 7 по 23 лютого 2014 року.
Запрошуємо Вас познайомитися з виставкою-щоденником, розташованою на 2-му поверсі, і дізнатися про символіку: логотип, талисмани і слоган Олімпіади, а також знайти багато іншої цікавої інформації про Олімпійські зимові ігри і українську команду.


10.02.2014  Представляємо до Вашої уваги проект "Дорогоцінні сторінки".
Знову відкрити для себе Т. Г. Шевченка, нового і завжди сучасного, дають можливість документи проекту сектора рідкісних і цінних видань Луганської ОУНБ ім. М. Горького, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.


10.02.2014  В рамках проекту "Молодіжна творча майстерня" відбувся майстер-клас "7 духовних законів успіху" з психологами Сергієм Захаровим і Євгенією Ештокіною
У ході майстер-класу учасники ознайомилися з глибоким, професійним розумінням того, як перевести своє життя на більш високий і цілісний рівень. Закони успіху можуть служити чудовими керівними принципами для кожного, хто намагається побудувати життя або створити людську організацію, що була б продуктивною та приносила задоволення. Книга Сергія Захарова "Храм душі" - це збірка віршів-притч, які допоможуть розібратися, що для кожного з нас є головним і другорядним, навести порядок у своїй системі цінностей, знайти розуміння себе і свого місця в житті.
Насичений актуальними питаннями діалог учасників з психологом був цікавий і корисний для всіх присутніх.


08.02.2014  В Академії креативного довголіття студії "55+" відбулася лекція "Як відновити здоров'я, не приймаючи лікарських препаратів".
Доктор народної медицини, біоенерготерапевт вищої категорії, автор книжок по лікуванню різних хвороб народними засобами, професор Віктор Михайлович Тучин розповів присутнім про те, як потрібно піклуватися про здоров'я, не використовуючи таблетки. Він поділився своїми авторськими методиками відновлення здоров'я за допомогою лікарських трав, привів конкретні рецепти по лікуванню й профілактиці певних захворювань і очищенню організму травами, які кожна людина може використати самостійно в домашніх умовах.
Усім бажаючим Віктор Михайлович за допомогою спеціального приладу, винайденого їм, перевірив стан аури, кількість енергії в організмі та дав рекомендації для збільшення енергетики і гармонізації аури.


07.02.2014  Відбувся круглий стіл "Живая память поколений", присвячений патріотичному напрямку виховання підростаючого покоління та знаменним історичним датам
Таким як: 71-й річниці від Дня звільнення Луганської області, 70-й річниці від Дня звільнення України від німецько-фашистських загарбників і 25-й річниці від дня виводу військ з Афганістану.
Круглий стіл проходив навколо масштабної карти Луганської області, яка розмістилася в конференц-залі. Всі райони карти з'єднані в пазли, які зробили своїми руками діти-волонтери. Кожний район виконаний індивідуально, барвисто і створений з любов'ю до своєї маленької Батьківщини.
Організаторами виступили:
- Луганська обласна організація союзу ветеранів України;
- Луганський обласний союз ветеранів Афганістану;
- Луганський обласний центр розвитку дитячого руху "Лугарі";
- Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Горького.
Учасниками круглого столу були почесні гості, ветерани, представники громадських організацій, школярі. Були продемонстровані фото та відеоматеріали про патріотичне виховання молоді.


07.02.2014  Увага! Нові книги, що надійшли у лютому 2014 року
Бюлетень «Нові надходження» інформує про літературу, яка надійшла до фонду ЛОУНБ ім. Горького у листопаді 2013 року.


06.02.2014  Чудовий творчий вечір подарував своїм поціновувачам автор-виконавець, лауреат багатьох музичних конкурсів Андрій Шевченко
Це про таких, як він, кажуть: "Обмежені можливості - необмежений талант". Андрій знову і знову розкриває своє серце, дарує посмішку та тепло, в кожній своїй пісні говорить про головне.
Вечір зібрав різні покоління, в залі не було байдужих. Підспівували, танцювали, отримували подарунки, брали автографи та фотографувались на пам'ять з майбутньою зіркою.


06.02.2014  У відділі мистецтв відкривається виставка "Незвичайний світ майстра" до 140-річчя від дня народження великого театрального майстра режисури, актора і педагога Всеволода Емільовича Мейєрхольда.
Постановки Всеволода Мейєрхольда, його творчі ідеї, відкриття у світі театрального мистецтва отримали широку популярність на початку ХХ століття і до цього часу продовжують привертати до себе пильну увагу, постійно викликаючи наполегливий інтерес не тільки в Росії і Україні, а й далеко за їх межами.
На виставці представлені книги, статті, листи, фотографії, рецензії, матеріалі з періодичних видань про життя і творчість видатного режисера.


06.02.2014  Відбулося знайомство з книгою шрифтом Брайля.
Захід підготовлено для студентів-"інклюзивників", які навчаються в Луганському національному університеті ім. Т. Шевченка та працюють в університетському Центрі реабілітації для студентів з особливими освітніми потребами. Студенти прийшли до бібліотеки не лише ознайомитись з рельєфно-точковим шрифтом, але і для того, щоб отримати практичні навички в його написанні. У цьому їм допомогали вчителі Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих, а також незряча студентка Наталія Куркіна.
Олена, Ярослав і Олексій з готовністю взялись освоювати шрифт Брайля і вже змогли написати свої перші фрази. Важче буде навчитись читати; для цього, перш за все, треба розробити чутливість кінчиків пальців, перебираючи крупинки, наче казкова Попелюшка.


06.02.2014  У відділі абонемента відбувся гурман-вечір для любителів чаю "Його Величність ЧАЙ!"
Викладачі Луганського професійного торгово-кулінарного ліцею представили аудиторії відео-презентацію "ЧайЕФІР" про історію та традиції чаювання, провели майстер-клас "Мистецтво чаювання", присвячений чайній церемонії Китаю та особливостям чайного етикету Росії.
З чайною культурою Індії гостей ознайомила Юлія Новікова, майстер Мехенді.
Присутні відповіли на питання чайної вікторини "ЧАЙворд" і пригостились чаєм. Дегустацію супроводжували "чайна музика" та "чайні історії": уривки з творів О. Н. Островського, П. І. Мельнікова-Печерського, О. С. Пушкіна та вірші Ю. П. Вяземського, О. О. Блока, Б. Ш. Окуджави.
Модератор заходу зазначила, що зимові вечори сприяють чаюванню, читанню та заняттям творчістю, звернувши увагу гостей на виставку сучасної художньої літератури та книги з кулінарії та рукоділля. Загальну атмосферу свята можна підкреслити цитатою Лао-Цзи "Чайный лист, подобно листу книжному, открывает перед вами новые мысли, чувства и образы…"


05.02.2014  Відділом мистецтв був проведений прайм-тайм для магістрантів Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім. Т. Шевченка "Этнокультурна спадщина України".
До уваги гостей були представлені періодичні видання: "Народна творчість та етнографія", "Пам'ятки України", "Народне мистецтво", "Народное творчество". Студентам було запропоновано відвідати Центральне книгосховище, екскурсія була пізнавальною та захоплюючою. Присутні одержали можливість ознайомитися з більш ранніми виданнями, які допоможуть їм у написанні та захисті дипломних робіт.


05.02.2014  Луганська ОУНБ ім. М. Горького продовжує активне співробітництво з партнерами.
"Набирає обертів" новий напрямок співпраці з Міжобласною спеціальною середньою загальноосвітньою вечірньою (змінною) і заочною школою для сліпих і слабозорих - унікальним навчальним закладом, який організує навчання учнів будь-яких нозологій без вікових обмежень. У спеціалізованому Інтернет-центрі бібліотеки для таких учнів влаштовуються Скайп-сеанси. Знаходячись дома, з максимальним для себе комфортом отримують необхідні знання і приємне спілкування Дар'я Фоменко, Світлана Куряча, Марина Гречішкіна та Сергій Мозговий.


05.02.2014  В студії "55+" Академії "Креативного довголіття" відбулася лекція фахівця з Аюрведе, лікаря-офтальмолога й отоларинголога Антона Валерійовича Фролова "Оздоровительные методики".
Присутні довідалися про користь та індивідуальний підбор для кожної людини спецій, трав і продуктів харчування на основі ведичних знань. Ці методики дають можливість оздоровлення і підтримки здоров'я в сучасних умовах для кожної людини.


04.02.2014  Інформаційно-ресурсний центр "Джерело" Луганської презентував видання до 205-річчя від дня народження Л. Брайля, творця шрифту для сліпих
Зараз система Брайля дуже актуальна, завдяки їй люди з вадами зору та тотально незрячі мають можливість здобути освіту, оволодіти нотною грамотою, вести повноцінний спосіб життя.


30.01.2014  Відділ абонемента представляє слайд-шоу "Новинки січня".
Пропонуємо вашій увазі нові надходження художньої літератури відомих вітчизняних і зарубіжних авторів.


29.01.2014  Завідуюча сектором "Джерело" взяла участь у Всеукраїнській конференції "Інклюзивне навчання як необхідна складова соціальної реабілітації дітей і молоді з інвалідністю зі спрямованістю на позашкільну освіту"
Організатор - Луганська обласна молодіжна громадська організація "Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу - Схід" за сприянням Національної Асамблеї інвалідів України.
Участь у конференції взяли провідні педагоги Луганська та інших регіонів України, які поділились досвідом роботи у цій сфері.
Перші кроки у сприянні організації інклюзивного навчання робить і наша бібліотека. Учасником конференції стала зав. Інформаційно-ресурсним центром для людей з особливими потребами "Джерело" Наталія Діда; у своєму докладі вона зупинилась на трьох моментах: навчанні основам комп'ютерної та Інтернет-грамотності в мобільному режимі, проведенні піар-акцій для студентів-"інклюзивників" та організації в бібліотеці навчання молоді з важкими формами інвалідності в режимі Скайп-сеансів.
Прийнято рішення про включення теми інклюзивної освіти до програми тренінгових занять для бібліотекарів міста і області в Регіональному тренінговому центрі.


29.01.2014  Відбувся інтерактивний мікс "Літературна математика".
Студенти 1-го курсу Інституту фізики, математики та інформаційних технологій ЛНУ ім. Т. Шевченка змагалися в розгадуванні вигадливих завдань, логічних трюків, "казкових завдань" з підступом, літературно-математичних головоломок.
Про поєднання талантів письменника і математика в одній особистості, цікаві математичні вкраплення у творах великих художників слова учасники дізналися завдяки медіа-презентації "Я всматриваюсь в вас, о числа…" Найактивніші знавці "цариці всіх наук" - Марія Дюбанова, Ольга Кононенко, Сапармират Курбанов - були нагороджені символом мудрості та знань - совою. Усі любителі математичних розваг отримали задоволення від зустрічі.


29.01.2014  Виконуючи одну з головних соціальних функцій, у бібліотеці створені всі умови для надання доступу читачів до сайтів органів державної влади, мультимедійних інтернет-ресурсів, новостійних порталів.
Читачі мають змогу своєчасно переглянути останні новини, зайти на блоги, ознайомитись з коментарями відомих політологів, представників неурядових організацій, творчої інтелігенції про останні події в Україні.


29.01.2014  На 3-му поверсі бібліотеки відбулась презентація книги "Не корысти ради" Ю. В. Кукурекіна і В. І. Ушкал.
Ця книга про тих медичних працівників Луганщини, хто постійно в пошуку - пише, творить, мислить, хто має відношення до Луганського державного медичного університету, поєднуючи свою професійну діяльність з роботою в засобах масової інформації. Деякі з них працюють у практичній медицині, інші - на заслуженому відпочинку, треті - викладають в Луганському державному медичному університеті. Також - це проза, вірші, музика. На презентацію книги прийшли члени Міжрегіональної спілки письменників і Конгресу літераторів України, медичні працівники, інтелігенція міста, музиканти, студенти Луганського медичного училища, представники ЗМІ.


29.01.2014  У відділі мистецтв відбулась кіно-зустріч "Актор, зупинивший час!", до 80-річчя актора Василя Ланового.
Комсомолець Павло Корчагін, капітан Грей, Іван Варавва, граф Вронський - усіх цих персонажів змогли побачити студенти кафедри кіно-телемистецтва Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім.Т.Шевченка. Присутні із задоволенням слухали розповідь про життєвий і творчий шлях ювіляра, дивилися фрагменти з художніх фільмів з його участю, відповідали на запитання вікторини з творчості актора. Всі гості отримали в подарунок сувеніри.
Цікавим став виступ учасника кіноклубу, який розповів про особисту зустріч з Василем Лановим в Харкові в 70 -ті роки, поділився враженнями, які справив на нього актор: "Василий Семенович - человек аристократичный, с чувством достоинства и благородства. Он никогда не пытался вступать в дебаты, мне он показался очень интеллигентным, спокойным и респектабельным мужчиной, несмотря на его известность после фильма "Офицеры".


28.01.2014  З нагоди китайського Нового Року відбулось урочисте відкриття унікальної виставки китайської каліграфії від видатного майстра Піднебесної МА ГОЦЗЮНЬ
Вітальним словом відкрили виставку - Курило Віталій Семенович, ректор ЛНУ ім. Т.Шевченка, Лі Цзихуа, директор інституту Конфуція і директор бібліотеки Риб'янцева Інна Павлівна.
У програмі заходу відбулося:
- Чайна церемонія в супроводі гри на традиційних музичних китайських інструментах гудженг і ерху;
- Номер тайцзицюань (традиційна гімнастика, плавні рухи якої нагадують мистецтво каліграфії);
- Демонстрація техніки подуву, майстром каліграфії Інституту Конфуція Чень Ченьлінь.
По завершенню заходу, директор інституту Конфуція Лі Цзихуа вручила бібліотеці книги і пам'ятні подарунки.
Запрошуємо всіх відвідати унікальну виставку, яка діятиме на протязі двох тижнів.


28.01.2014  Відбулося літературне асорті "Добре ставлення до коней"
Символом 2014 року є кінь - вірний супутник людей протягом багатьох століть.
Приголомшливу красу, грацію, силу, розум і вірність коня оспівували багато поетів і письменників. Коні - герої творів К. Паустовського, Ф. Абрамова, Л. Толстого, М. Салтикова-Щедріна, А.Чехова , В. Маяковського, С. Єсеніна, І. Буніна, А. Сьюел , Б. Слуцького, В. Сосюри, В. Дрозда та ін. Образ трійки, як кінного екіпажу, - найулюбленіший символ літератури, синонім молодецтва і простору (П. Вяземський, О. Пушкін, М. Гоголь, М. Некрасов, О. Блок, А. Фет, І. Анненський).
Молоді користувачі познайомилися з фрагментами з творів української та світової літератури, героями яких є коні, переглянули кліпи відомих виконавців про цих тварин, пригостились солодкими ласощами. Зустріч пройшла невимушено, пізнавально та цікаво.


28.01.2014  В межах Дня інформації відділ абонемента представив книжкові новинки відомих українських видавництв
Користувачі та співробітники бібліотеки ознайомились з мемуарними, історичними та художніми творами відомих вітчизняних і зарубіжних авторів.
Книжковий перегляд супроводжували відео-презентація та легка класична музика.


28.01.2014  У відділі абонементу відбувся відеолекторій для молоді "Будь здоровий - харчуйся правильно"
Захід проводила головний лікар Луганського обласного центру здоров'я Очеретна О.Н.


28.01.2014  Відбулось перше заняття Клубу бібліотечної журналістики "Пресс-релиз: понятие и структура. Основные правила написания пресс-релизов"
Присутні довідалися про особливості створення прес-релізу, з яких частин він складається, як розподіляти інформацію за її значущістю, як одним лише першим реченням зацікавити людину та "змусити" її дочитати текст до кінця. Були проаналізовані приклади невдалої подачі інформації . Акцентувати увагу на головних моментах допомогла відео-презентація. Заняття провела редактор бібліотеки О. С. Ілліна.


27.01.2014  Співробітники інформаційно-сервісної служби взяли участь у семінарі "Інтелектуальні інновації - оптимізація без інвестицій", який відбувся в Луганській регіональній торгово-промисловій палаті
Головне завдання семінару - сформувати нові стандарти мислення, що дозволить приймати оптимальні стратегічні рішення у веденні бізнесу .
Автор, засновник першої вітчизняної філософської школи "Новий Універсум" Олександр Малюта обговорив з учасниками наступні питання:
- проблематика організації та функціонування виробничо-господарських і соціально-політичних комплексів .
- ключові проблеми та формулювання вимог до процесу їх розуміння і вирішення з урахуванням особливостей сучасного етапу розвитку соціально-економічних формації.
- обмеження професійної підготовки в розумінні і вирішенні завдань сучасності на транснаціональному, корпоративному та бізнес-рівні.
- необхідні інструменти, перші кроки і перспективи розвитку.
Учасники семінару гаряче дискутували в ході обговорення.
Для бібліотеки спілкування в рамках семінару дало багато цікавих ідей в забезпеченні інформацією науковців, представників бізнесу та громадських структур. Було проведено близько 10-ти бліц-опитувань учасників семінару, виявлено їх інформаційні потреби, презентовані можливості та нові послуги обласної бібліотеки ім. М. Горького.
Детальніше про конференцію читайте тут


27.01.2014  В рамках проекту "Молодіжна творча майстерня" відбувся тренінг "Магія спілкування", в якому взяли участь співробітники відділу соціокультурної діяльності
Заняття проводив тренер з м. Донецька Юрій Гавришев. В ігровій та пізнавальній формі учасники змогли навчиться "нехитрим прийомам" налагодження контактів із співрозмовником. Відповівши на деякі питання, кожен дізнався, до якого психотипу він належить: візуал, аудіал, кинестетик і т.д. Тренінг проходив в атмосфері доброзичливості і веселощів. Після закінчення занять учасники отримали сертифікати "Студії успіху".


27.01.2014  В секторі рідкісних і цінних видань відкрита виставка "Т.Шевченко в рідкісних виданнях" до 200-річчя від дня народження славетного сина України, людини великого серця і могутнього таланту
Серед книжкових скарбів сектору, представлених на виставці, твори Т. Шевченка займають значне місце. Тут і факсимільні видання "Кобзаря" 1840р., "Малої книжки" і " Більшої книжки" поезій, "Дневника", а також рідкісне видання "Кобзаря" 1911р. російською мовою з автографом перекладача.
В експозиції виставки - вперше факсимільно відтворені і видані в Україні перший і другий альбоми малюнків Т. Шевченка 1841-1843 і 1845 р. р., що зберігаються в його архіві в Інституті літератури ім. Т. Шевченка НАН України.
Приверне увагу відвідувачів виставки Шевченкіана в екслібрисах, що представлена роботами відомого графіка, майстра книжкової мініатюри Б. Романова із Сєвєродонецька.
Затишно розмістилися на стенді також мініатюрні видання творів великого Кобзаря "Заповіт", "Поезії", "Лірика", "Кобзарь", "Думи мої".
Виставка відкрита для всіх бажаючих.


25.01.2014  Пройшло обговорення фільму Олівера Стоуна "Выстрелы в Далласе"
Співробітники бібліотеки порекомендували присутній молоді прочитати книжки "Слідами вбивць" Джима Гаррісона і "Перехресний вогонь: змова, що вбила Кенеді" Джима Марса, оскільки сценарій фільму написаний за мотивами цих творів.


25.01.2014  Про секрети розкішних кольорів помад і таємниці спокусливих губ розповів б'юті- консультант на модній "Помадній вечірці"
Дівчата "продегустували" ягідні, винні та шоколадні відтінки помад і блиски, пройшли міні-тести "Таємниця ваших губ", прекрасно провели час у теплій дружній атмосфері. А ще - на усіх чекали смачні подарунки. Гості вечора відчули себе і королевами, і дівчатами Бонда, і ніжними Лолітами. А головне: на "Помадній вечірці" прекрасна половина людства виробила тактику і стратегію спокушання чоловіків.


25.01.2014  Відбулось чергове засідання луганського клубу "Любителів мініатюрних видань"
З відео презентацією "О мини книге скажем слово" В. Ушкала "Симптомы, синдромы и … квантовая физика. Мифы и реальность" виступив член клубу Юрій Васильович Кукурекін.
Керівник Луганського видавництва "Янтар" Дмитро Олександрович Манько провів майстер - клас з технології виготовлення мініатюрних видань.
На засіданні клубу обговорили "Положення про колекцію мініатюрних книг ЛКЛМІ". Члени клубу поділилися інформацією, що стосується мініатюрних видань. Так , Тетяна Олександрівна Дейнегіна висловила свою думку про третю книгу клубу "ЛІНК", яка щойно вийшла і подякувала видавництву "Янтар" за добротне, елегантне видання, його привабливе кольорове оформлення.


23.01.2014  Відділ абонемента презентує книжкову міні-виставку "Вчера на экране - сегодня в романе".
Нещодавно на екрани телебачення вийшов новий багатосерійний фільм "Дві зими та три літа" - повна версія тетралогії Федора Абрамова "Прясліни".
Пропонуємо користувачам відділу всі чотири книги славетної епопеї про архангельське село та його мешканців.


23.01.2014  Відбувся святковий захід "Різдвяний переполох"
У програмі свята були яскраві виступи колективів Кам'яннобродського будинку дитячої та юнацької творчості - театру пісні "Ассоль-ки" під керівництвом Т. А. Нагрудної і ансамблю народного танцю "Колокольчик" - керівник І. Л. Сєргієнко. За партнерські та творчі зв'язки колективам були вручені сертифікати. Учасники літературної студії Молодіжної творчої майстерні виступили з різдвяними віршами й піснями. Хенд-мейдер Дар'я Парсентьєва провела майстер-клас з розпису імбирних пряників. Вона розповіла історію імбирного пряника, технологію випічки й розпису. Всі бажаючі могли спробувати самостійно розписати смачні ласощі. По завершенні свята була показана пізнавальна презентація "Рождественские напитки разных стран мира". Глядачі і студенти Луганського політехнічного коледжу брали активну участь в іграх і конкурсах.


22.01.2014  У відділі абонемента відбувся психологічний тренінг для молоді "Лидерами не рождаются - ими становятся"
Тренінг пройшов в атмосфері вільного, цікавого спілкування. Присутні із задоволенням взяли участь у ролевих і ситуативних іграх, тренувальних тестах. Захід дозволив хлопцям і дівчатам виявити лідерські якості, набути навичок ефективної комунікації, навчитися працювати в команді, дізнатися про "золоті" правила лідерства. Заняття провела психолог Ірина Павлівна Плотнікова.


22.01.2014  Відбулось обговорення фільму Кіри Муратової "Мелодия для шарманки"
Присутні не залишилися байдужими, кожний із присутніх зміг висловити свою думку. Волонтер проекту студії 55+ Софія Шагаєвська, студентка Академії культури і мистецтв, розповіла присутнім про сучасний погляд на кіномистецтво.


21.01.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову виставку-КВІЛТ.
Тут представлені книжки за трьома основними підрозділами: "Книжкові родзинки" - розділ, що пропонує цікаву і актуальну науково-популярну літературу з різних галузей знань; "Сучасна проза" - презентує новинки художньої літератури вітчизняних і зарубіжних авторів; "Читай якісне"(інформаційний стелаж для зайнятих людей) - література для шанувальників інтелектуального читання.
Книжковий КВІЛТ зацікавить усі категорії користувачів. Зручне розташування та зміст виставки дозволить швидко підібрати літературу.


21.01.2014  Напередодні Дня Соборності і Свободи України в центр "Джерело" завітали наші постійні читачі - молодь із затримкою психічного і розумового розвитку (клуб "Окей")
Гості помандрували шляхами історії, згадуючи події початку ХХ століття, потім перенеслись у сьогодення - на Схід і Захід країни, де, як і багато років тому, українці горять бажанням об'єднатися, "дихати одним повітрям", як сказав один з учасників відеосюжету. Подорож провела провідний бібліотекар Валентина Запорожець.
Із задоволенням молодь зустріли у відділі міського абонемента.
Присутні ознайомились з основними напрямками і формами роботи відділу, детально дослідили книжкові виставки, перегляди, інформаційні стелажі. Особливу увагу привернули новинки вітчизняної та зарубіжної літератури, інтерактивні пано та стенди, привабила можливість брати участь у творчіх заходах.


20.01.2014  У відділі мистецтв експонується книжкова виставка-дата "Всесвіт Їжакевича", присвячена 150-річчю від дня народження українського живописця, графіка, видатного ілюстратора творів української класичної літератури.
Ім'я Івана Сидоровича Їжакевича широко відоме не лише на Україні, але і за її межами.
На експозиції представлені книжки та періодичні видання, які розповідають про життєвий і творчий шлях художника.
Виставка буде цікава і корисна шанувальникам станкового живопису, графіки і книжкової ілюстрації, а також усім любителям художнього таланту.


20.01.2014  До Дня соборності України на 3-му поверсі бібліотеки організована книжкова виставка "Соборність - найзаповітніший ідеал народів України"
День Соборності України - один з найважливіших днів в історії українського народу. Він відіграв значну роль у становленні, розвитку та зміцненні Української державності, формуванні та утвердженні Української самостійної соборної держави. Цей день є особливим, оскільки він зміг об'єднати в собі дві різні за змістом, але єдині по духу історичні події, які багато в чому визначили подальшу долю України.
На виставці представлені видання, що розповідають про велике значення для вітчизняної історії існування Української Народної Республіки, Центральної Ради, о боротьбі українського народу за незалежність та утворення власної держави.


20.01.2014  У відділі абонементу відкрито цикл міні-виставок "Читання з акцентом"
Пропонуємо користувачам відділу БЕСТСЕЛЕРИ провідних авторів детективів і трилерів.
Ці книги отримали визнання в усьому світі. Вони розійшлись мільйонними тиражами й отримали найвищі оцінки критиків.


19.01.2014  Відбулась презентація поетичної збірки "Слово про війну", в якій представлені ліричні твори сучасних авторів і поетів-молодогвардійців.
Збірка випущена при сприянні та за ініціативою громадської організації "Російський союз Донбасу" Луганської області і Генерального консульства Російської Федерації в Харкові.
Автори збірки хотіли показати весь жах війни і зберегти пам'ять про героїв і подвиг великого народу. Представили книгу А. І. Акент'єв і М. В. Некрасовський - члени міжрегіонального Союзу письменників України і Конгресу письменників України. На презентації були присутні представники творчої інтелігенції Луганщини та СМІ.


19.01.2014  В рамках проекту "Нова енергія: позитивна формула життя" відбувся літературний вечір "Свою Україну любіть..." Шевченкова Україна
Напередодні ювілею видатного поета вшанувати його пам'ять прийшли наші читачі. На вечері звучали вірші Шевченка, розповіді про його долю, українські пісні. До уваги учасників заходу була представлена книжно-ілюстративна виставка, присвячена великому Кобзареві. Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці продовжується! Ласкаво просимо завітати до Горьковки!


16.01.2014  Увага! Акція! "Не прогав свій шанс! Поверни книгу - на неї чекають!"
З 10 січня по 10 лютого для користувачів відділу літератури іноземними мовами проводиться акція повернення заборгованих книжок.
Кожен користувач може повернути в цей термін не здані вчасно книжки без штрафних санкцій.
Чекаємо на Вас!


15.01.2014  У межах проекту "Нова енергія: позитивна формула життя" в Академії креативного довголіття лікар-імунолог Лариса Михайлівна Латова провела лекцію "Імунітет - основа здорового способу життя".
Люди, які не мають шкідливих звичок і ведуть здоровий спосіб життя, просто та стримано харчуються, зберігають високий імунітет до глибокої старості. У той же час паління, зловживання алкоголем, надмірна повнота і мала рухливість істотно знижують імунітет уже у віці 35-40 років. Лариса Михайлівна доступно пояснила присутнім, що таке імунітет, поділилася інформацією про те, як підвищити імунітет дорослій людині, і дала медичні рекомендації для підтримки імунітету на належному рівні.


15.01.2014  На 3-му поверсі бібліотеки пройшла демонстрація медіа-проекту до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря - "Шевченко очима Луганських митців" (Ескіз, логотип, емблема: від ідеї до втілення)
Автор проекту - Заслужений майстер народної творчості України, Заслужений художник України Костянтин Шевердін.


15.01.2014  У відділі краєзнавчої інформації починає діяти документально-ілюстративна експозиція з літературно-історичного архіву бібліотеки до 100-річного ювілею Івана Савича.
На експозиції представлені матеріали з періодичних видань, збірок статей, фотографії 70-80 рр. ХХ ст., присвячені літературній діяльності Івана Савича, а також рукописи про суворий час, репресії, про людей, які зуміли в хвилину важких випробувань залишитися людьми.
Вірші Івана Савича змушують вслухатися, повернутися в минуле і здивуватися мужності і таланту людини, яку не зламали ні доля, ні люди, ні "полярні заноси" часу.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з експозицією!


14.01.2014  Пройшов День Інформації "Т.Шевченко - видатна особистість української історії", присвячений 200-річчю від дня народження великого поета.
Захід відвідали учні СШ№36 м. Луганська. Співробітники бібліотеки використали нові підходи, ресурси, можливості, які зацікавили школярів. Були представлені такі інтерактивні форми, як презентація веб-проекту "Життя і творчість Т. Шевченка - невід'ємна частина України" і мультімедійна презентація, присвячена луганчанам - лауреатам Шевченківської премії. Довідатися багато нового, цікавого про життя і творчість українського класика допомогла інтерактивна вікторина "Слово Кобзаря - джерело вічного духу". Організатори постаралися відзначити знавців особливими бонусами: флаєрами, стікерами, заохочувальними бібліотечними знаками. Нікого не залишила байдужим яскрава, барвиста виставка нових видань, яка познайомила присутніх з книжковими новинками та рекламною продукцією відділів бібліотеки.


13.01.2014  У відділі мистецтв зазвучав Рок Кобзар - пісні на вірші Тараса Шевченка: Кобзар, Думка, Садок вишневий, Реве та стогне Дніпр широкий, Огні горять, Немаю сил, Тече вода та інші
Увесь день користувачі мали можливість познайомитися з творчістю завжди сучасного Шевченка та прослухати музичні інтерпретації у виконанні українських музичних гуртів "Фата Моргана", "Мертвий півень", "Соул Бі", "Луганські козаки", "The Ukrainians" та українського бандуриста, барда, рок-музиканта, поета Едуарда Драча та українського актора Анатолія Хостікоєва.
Читачі ближче познайомилися з творчістю майстра слова, а деякі з них навіть затанцювали. Іноземні студенти були настільки захоплені піснями що, навіть, запросили українських дівчат на декілька танцювальних па.


13.01.2014  В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відкрилася книжкова виставка "Martin Luther King, Jr. Day".
У третій понеділок січня Америка відзначає національне свято - День Мартіна Лютера Кінга. Доктор Мартін Лютер Кінг-молодший - видатний американський правозахисник і борець за громадянські права чорношкірих. За важливий внесок у демократизацію американського суспільства в 1964 році йому була присуджена Нобелівська премія миру.
Книжкові та періодичні видання, представлені на виставці, розповідають про життя і громадську діяльність Мартіна Лютера Кінга, його правові погляди і переконання, значущість в історії США.


09.01.2014  В холі 3-го поверху бібліотеки в рамках заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, відкрилася книжково-ілюстративна виставка "Творчість Т. Шевченка в дзеркалі сучасності"
Т. Г. Шевченко - видатний син українського народу, його честь і совість. Він був людиною універсальних талантів та інтересів Немає такої сторони життя, до якої він не торкався би у своїй творчості: любов до України, культура й історія українського народу, відношення до жінки-матері, природа, екологія й багато чого іншого. Поезія і проза Т. Г. Шевченка живе серед нас і вселяє віру і надію, допомагає переборювати труднощі.
Виставка буде цікава та корисна науковцям, викладачам, студентам, а також широкому колу читачів. На експозиції представлені книги, наукові збірки, довідкові видання, матеріали на іноземних мовах, статті з періодичних видань і твори письменника.


08.01.2014  Зона коворкінгу: створюємо простір самі!
Ми починаємо серію майстер-класів з професійного макіяжу: протягом місяця будуть проходити безкоштовні уроки по make-up. Як зачарувати, захопити і привернути увагу? Звичайно ж, виглядати красиво і ефектно. Про все це ви дізнаєтеся, відвідавши Луганську ОУНБ ім. М. Горького!
5 січня пройшов перший майстер-клас з візажу (натуральний make-up).


08.01.2014  У відділі мистецтв відкрилася експозиція "Мальовничий настрій", присвячена 100-річчю від дня народження художника, члена НСХУ Миколи Ігнатійовича Бондаренка.
М. І. Бондаренко - автор пейзажів, тематичних картин і портретів. У своїй творчості він багато уваги приділяв пейзажам рідного краю, часто звертався до історичного минулого України.
На виставці представлені книжки, статті, твори майстра ("Сніг", "Моє поле", "Рози", "Осінь"). Експозиція буде цікава й пізнавальна для тих, хто захоплюється живописом, вивчає художнє життя Луганщини та її майстрів.


08.01.2014  У відділі абонемента відкрито книжково-ілюстративну виставку "Заповіти Кобзаря звучать крізь століття" до 200-річчя від Дня народження поетичного символу України Тараса Шевченка
Загадку його особистості досі нерозгадано. Тож запрошуємо всіх бажаючих згадати велике ім'я та створити екскурс у світ людини універсальних талантів.
Образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника, людини постає перед читачами завдяки поетичним, прозовим і малярським творам митця, сторінкам його щоденника та листуванню, працям дослідників і спогадам друзів.


06.01.2014  Вітаємо з чудовим святом - Різдвом Христовим!
Бажаємо кожній родині сімейного добробуту, радісних дитячих усмішок, здоров'я, любові, миру і процвітання! Нехай світла Різдвяна зірка принесе у Ваш дім гучну колядку, веселий настрій, щастя, та зігріє радістю серце. Нехай доля щедро обдаровує всілякими благами, а друзі та ділові партнери ніколи не розчаровують!
З любов'ю, ЛОУНБ ім. Горького!


04.01.2014  Відбулася презентація книжкової виставки "Книги Института Русской цивилизации"
Організатори виставки - літературно-історичний клуб "РусичЪ" і представник Інституту Російської цивілізації в Луганську Олександр Олександрович Агапов.
Інститут створено в жовтні 2003 року, його мета - творче об'єднання вчених і фахівців, які займаються вивченням історії та ідеології російського народу. Пріоритетним напрямком діяльності інституту є створення 30-ти томної "Енциклопедії російського народу", а також наукова підготовка і публікація найбільш значущих книжок російських мислителів, в якіх відображено головні віхи в розвитку російського національного світогляду.
Експертну оцінку виставки дали В. М. Шелюта - доктор філософських наук, викладач кафедри світової філософії та естетики СНУ ім. В. Даля; О. М. Єрьоменко - доктор філософських наук, зав. кафедрою філософії СНУ ім. В. Даля; В. І. Ільченко - к. п. н., доцент кафедри прикладної філософії та теології СНУ ім. В. Даля; К. В. Дерев'янко - ст. викладач кафедри прикладної філософії та теології СНУ ім. В. Даля.
Відвідувачі виставки мали можливість придбати необхідну літературу.
| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |Електронна бібліотека "Культура України"
Кассіопея: сузір'я українських книжок
BookLand: електронні книжки

 
Віртуальна довідкова служба
Соціальні медіа
 

Студентам та викладачам
Науковцям
Спонсорам та партнерам
Відвідувачам
Журналiстам
Краєзнавцям


Довідкові служби
Відділ наукового аналізу та розвитку бібліотек+38 06461 23866
Інформаційно-довідкова служба+38 050 7757936
  Всі контакти


© ОУНБ iм.Горького 1999-2016 google_stat Зроблено в design.lg.ua