RUS | UKR | ENG

Архiв новин за 2014 рiк.


| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |

29.03.2014  Відбулося перше засідання Клубу китайської мови і культури "Чайна культура Китаю".
Викладач Інституту Конфуція Чень Ченьлінь розповів про традиції проведення чайної церемонії, про правила і культуру заварювання, про сорти і смакові якості чаю. Чень Ченьлінь порекомендував навесні пити квітковий чай, влітку - зелений, восени - чорний, а взимку - червоний. Якщо дотримуватися всіх цих правил, то чай буде корисним і лікувальним. Як зазначив викладач китайської культури, чай - це перший знак дружнього ставлення, з якого починаються не тільки приятельські бесіди, але і ділові переговори.


29.03.2014  В бібліотеці відбулось чергове засідання Луганського клубу любителів мініатюрних видань.


27.03.2014  У відділі краєзнавчої інформації відкривається виставка-презентація автобіографії Семена Миколайовича Чернова " Життя присвячено праці"
Свою автобіографію С. М. Чернов описав у книзі "Мій тернистий шлях. Я - голова колгоспу "Червоний партизан". Між життям і смертю". Спогади про післявоєнну посівну кампанію 1946 року, будівництво житлових і промислових об'єктів у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному - ціле життя стоїть за цими рядками. Між рядків залишилися робочі будні без сну і відпочинку, бажання відновити свою країну після війни, радість праці і любов до батьківщини.
Книга присвячена 80-річчю заснування Сєвєродонецька. Крім того, на виставці представлені книжки з історії Сєвєродонецька та Лисичанська, підприємства Сєвєродонецький "Азот".
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виставкою.


27.03.2014  В бібліотеці вперше відбувся молодіжний екологічний форум "Зробимо Україну чистою!"
Для участі у форумі було прийнято понад 60-ти заявок від: студентської молоді; громадської організації "Лугарі"; Фундації Регіональних Ініціатив; студентської організації "Алетейя", представників студентського та шкільного самоврядування.
З вітальним словом виступили координатор Міжнародного проекту "Зробимо Україну чистою!" в місті Луганську - Костянтин Ізотов, а також керівник громадської організації "Чисте місто" - Наталія Парапанова.
Обласна бібліотека ім. М. Горького не залишилася осторонь молодіжних ініціатив, заявила про свою підтримку, представила відео-матеріал про свою активну участь в екологічному русі на підтримку чистого міста. Інтерес присутніх привернула яскрава, барвисто оформлена виставка ресурсів бібліотеки "Зелений світ - один на всіх!"
"Будьте активні - покажіть позицію молоді Луганщини" - таким було гасло бліц -інформу з фахівцями-членами журі: головою комітету зі сприяння комерціалізації інноваційної діяльності та науково-технічних розробок Луганської регіональної торгово-промислової палати - Петром Шевченко, начальником відділу охорони та навколишнього середовища Луганської міської ради - Юлією Сердюк, Обласним екологічним центром для учнівської молоді - Іриною Крюковою.
Учасники форуму з міст Антрацит, Сєвєродонецьк, Луганськ, задавали питання фахівцям, що стосуються екологічної ситуації Луганщини.
"Родзинкою" форуму стала розробка та презентація молодіжних екологічних проектів "Екологія і Я". В креативній формі молодь презентувала свої проекти, які в найближчому майбутньому вони хочуть реалізувати у своїх містах.


27.03.2014  Луганський центр "Вікно в Америку" пропонує Вашій увазі нові надходження з методики викладання англійської мови та літературознавствства
Ви можете переглянути видання на 4-му поверсі центру WOA, ЛОУНБ ім. М. Горького, вул. Радянська, 78
Телефон +38 0642 533440, електронна пошта: ounb.inost@mail.ru


26.03.2014  У відділі абонемента відбулася презентація виставки-колекції з циклу "Світ твоїх захоплень".
Автор колекції А. П. Попова представила аудиторії свої роботи, розповіла про історію виготовлення українських кукол-мотанок і "петриківського розпису" по дереву, поділилася секретом їх виготовлення.
Особливе зацікавлення визвала інформація про те, що кукла-мотанка - це не просто іграшка, а й справжній оберіг, символ непереривного зв'язку поколінь. Ця тема викликала жваву дискусію: присутні вели активний обмін знаннями та ставили запитання.
Модератор заходу запропонувала всім "обрати заняття до душі", звернувши увагу гостей на виставку книг з рукоділля та декоративно-прикладного мистецтва.


26.03.2014  Пройшов майстер-клас "Таємниці наших сновидінь"
У ході заходу обговорювались наступні питання:
- Символіка сновидінь
- Віщі сни
- Робота з негативними образами


25.03.2014  Співробітники Інформаційно-сервісної служби взяли участь у науково-практичній конференції "З природою разом назавжди", яка відбулася в Луганській регіональній торгово-промисловій палаті
Мета заходу - не тільки обговорити шляхи вирішення екологічних проблем, а й підтримати обдаровану молодь, яка займається вивченням і збереженням природи рідного краю. Сім чудес Лутугінщіни, різноманітність степових рослин, екологічний стан річок Айдар і Сіверський Донець, вплив техногенних забруднювачів на сільськогосподарські рослини - це невеликий перелік тем, які обговорювалися на зустрічі. Конференція зібрала учнів шкіл, наукових та еколого-натуралістичних центрів Луганська і області, які вже не раз представляли свої роботи на міжнародних, всеукраїнських та обласних екологічних конкурсах і конференціях.
У рамках конференції також відкрилася фотовиставка "В об'єктиві натураліста": близько тридцяти робіт школярів розповідають про природу Луганщини.


25.03.2014  В Луганській регіональній торгово-промисловій палаті (РТПП) відбулося засідання Клубу бізнесу
Питання, які були винесені на обговорення, стосувалися прав інтелектуальної власності, особливостей законодавства щодо об'єктів патентування, переміщення об'єктів інтелектуальної власності через митний кордон України, а також методів і способів захисту об'єктів інтелектуальної власності та їх ефективності. Серед запрошених на захід - патентні повірені України, головний державний інспектор з питань інтелектуальної власності, представники Луганської митниці Міністерства доходів і зборів України, керівники підприємств-членів Луганської РТПП, члени комітетів при ЛРТПП.


25.03.2014  Співробітниці Луганської ОУНБ ім. М. Горького представили інсталяцію "Кохані жінки Тараса Шевченка: в чеканні неможлівої любові"
Відношення з жінками - одна з найзагадковіших і мало вивчених сторінок біографії Т. Шевченка, адже саме жінки надихали Кобзаря на створення геніальних поетичних творів і живописних полотен. Сьогодні зі сторінок книжок великого поета прийшли до нас крізь століття Шевченківські музи: перше дитяче захоплення "ота маленька кучерява Оксана" Коваленко, з якою сирота Тарас пас овець; "тихий ангел" княжна Варвара Репніна; "єдина велика любов" генія Ганна Закревська або "Ганна красива"; остання любов майстра слова Лукер'я Полусмак. Саме цим жінкам присвячені кращі твори Шевченка: "Мені тринадцятий минало.", "Ми вкупочці росли", "Не помолилася за мене", "Тризна", "Г.З.", "Слепая", "Якби зустрілися ми знову…".


25.03.2014  В "Студії 55+" відбувся творчий вечір поетеси Людмили Іванівни Дєєвої "Бурной жизни нет покоя".
Привітати поетесу прийшли луганські письменники і поети: Н. Грігорьєва, В. Калітинська-Хоменко, Т. Чайка, Л. Сіренко, Л. Даншина, В. Бергаментов, Ю. Князєв, В. Кононенко, Л. Машковська, В. Сапельникова, С. Тішкина, а також шанувальники творчості Людмили Іванівни, учасники проекту. На вечері була представлена її багатогранна творча діяльність: друзі та соратники по перу розповіли присутнім про громадський пафос її віршів, про вічну тему кохання та дружби. Співробітниками бібліотеки була організована книжно-ілюстративна виставка її творів. Поетеса подарувала бібліотеці свою нову книгу для батьків і дітей "Шарики-смешарики".


25.03.2014  Спільно з Інститутом Конфуція при Луганському національному університеті імені Т. Шевченка відбулася офіційна церемонія відкриття Клубу китайської мови і культури.
З вітальним словом виступила директор бібліотеки, заслужений працівник культури України Інна Риб'янцева: "Я рада в очередной раз видеть всех в стенах нашей библиотеки. Двери библиотеки открыты для Вас. Здесь Вы всегда можете найти информацию о Китае…"
У програмі зустрічі гостям була представлена відео-презентація про культуру Китая, продемонстрована техніка подиху майстром каліграфії Чень Ченьлінь, гра на китайських традиційних музичних інструментах (гудженг і ерху), номер тайцзіцюань - лікувальна гімнастика. Учасники зустрічі познайомилися зі світом китайської поезії і музики, прозвучав "Заповіт" Т. Шевченка китайською мовою.
Директор Інституту Конфуція з китайського боку Лі Цзіхуа, кандидат педагогічних наук, начальник українського науково-дослідного центру при Чжецзянському педагогічному університеті, розповіла про досягнення Інституту Конфуція в просуванні китайської мови і культури.
Програма заходу завершилася традиційною китайською чайною церемонією. Представники Інституту Конфуція на базі ЛНУ ім. Т. Шевченка запросили всіх бажаючих вивчати китайську мову, каліграфію, і тим самим ближче знайомитися з самобутньою культурою Китаю.


25.03.2014  Якщо у тебе є книга, яку ти прочитав, і вона просто припадає пилом на полиці, - принеси її в бібліотеку! Поділися з іншими користувачами!
В якості подарунка приймаються книги "не старші 15 років" будь-якого жанру (наукові, освітні, технічні, історичні, художні й т. д.).
Акція діє до 01. 06. 2014
Тел.: (0642) 53-34-40, (066) 182-44-11
Відділ обслуговування, 3-й поверх
e-mail: eip_xp@mail.ru


22.03.2014  В Академії креативного довголіття відбулася лекція доктора народної медицини, біоенергетика Віктора Михайловича Тучина "Экологическая катастрофа. Методы предупреждения"
Віктор Михайлович розповів про свою методику захисту і лікування, продемонстрував розроблені їм новітні пристрої, які захищають людей і тварин від різних електромагнітних випромінювань і Геопатогенних зон. Доктор провів діагностику присутніх і дав практичні рекомендації. Лекції В. М. Тучина вже стали хорошою традицією в бібліотеці.


20.03.2014  Увага на нашому сайті діє оновлена версія онлайн-консультанта.
Шукайте кнопку "Спроси библиотекаря" справа.


20.03.2014  У рамках святкування 200-річчя від дня народження Т. Шевченко експонується виставка "На вічнім шляху до Шевченка (Шевченко як художник)"
Талант Кобзаря як художника виявився в портретному, жанровому, пейзажному та релігійному живопису. У його картинах відбилася вся глибина і самобутність його особистості.
На виставці представлені книжки, які більш детально розкривають Шевченко як художника. Література буде корисна і цікава всім шанувальникам художнього таланта українського генія.


20.03.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову міні-виставку "Сельские истории" з циклу "Читання з акцентом".
Панорама села, різні долі героїв, розсип життєвого коловороту представлені на сторінках романів, нарисів та творів.


20.03.2014  У відділі абонемента відбулася чергова екскурсія.
Сьогодні нашими гостями стали психологи дошкільних навчальних закладів.
Присутні ознайомились з основними напрямками і формами роботи відділу. Професійний інтерес визвала можливість проведення тренінгів і діалогових зустрічей з молодими батьками на "Території родинного читання".


20.03.2014  Пройшов вечір "И пробуждается поэзия во мне...", до Всесвітнього Дня поезії.
Напередодні Всесвітнього Дня поезії співробітники бібліотеки зустрілися зі своїми друзями, читачами, Членами МСПУ, учасниками Молодіжної творчої майстерні для того, щоб читати вірші, слухати пісні і зануритися в чудовий світ поезії.
У вечорі взяли участь барди клубу авторської пісні "КАПЛЯ", Лауреат пісенного фестивалю "Ялта 2013" - Марина Науменко, молодий поет і виконавець Євген Калашников, студенти Луганського політехнічного коледжу ЛНАУ. Порадували поетичним словом і представники молодого покоління - Артур Вітер, Юлія Кобзар, Наталія Трофименко, Яна Гуменюк, Ангеліна Калмикова.
Також була показана презентація Молодіжної творчої майстерні про історію створення та роботи проекту.
У цей сонячний день вітаємо Вас, дорогі любителі і цінителі поезії! Нехай вона залишиться для Вас вікном у прекрасний світ!


20.03.2014  Відбулась науково-практична конференція "Минуле і сьогодення вітчизняної фантастики", приурочена до 130-річчя з дня народження видатного російського письменника -фантаста Олександра Романовича Бєляєва
Організаторами конференції виступили Луганський клуб фантастики "Лугоземье", журнал "Лугоземье", літературно-художній альманах "Крылья" і Луганська ОУНБ ім. М. Горького.
У своєму вступному слові директор Луганської ОУНБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України Інна Риб'янцева відзначила особливу важливість книг О. Р. Бєляєва для формування пізнавального світогляду підростаючого покоління. У конференції взяв участь луганський письменник і журналіст Гліб Бобров, який розповів про особливості функціонування сучасного комерційного книговидання. З доповідями, які стосуються різних аспектів української та російської фантастики, виступили літературознавець і письменник Олена Фетісова, головний редактор альманаха "Крылья" Лариса Чернієнко, голова Луганського клубу фантастики "Лугоземье" В'ячеслав Гусаков, студентка ЛНУ ім. Т. Шевченка Ганна Зосімова, критик Андрій Чернов. Матеріали конференції будуть опубліковані в журналі "Лугоземье".


20.03.2014  У кіноклубі "CD и смотри" відбувся перегляд і обговорення фільму "Артист".
Гостями зустрічі стали учасники проекту "Студія 55+", які захоплюються історією кінематографа. Присутні відзначили, що Мішель Хазанвічус зробив німе кіно цікавим сучасному глядачеві. Головні герої безмовні, але замість слів вони використовують своє тіло, вираження обличчя, жести.
Фільм "Артист" розширив у присутніх обрії сприйняття навколишнього світу та подарував масу позитивних емоцій.


20.03.2014  До 170-річчя від дня народження російського композитора, диригента Н. О. Римського-Корсакова відділ літератури з мистецтва підготував буктрейлер "Мой род - это сказка, былина…"
Всі представлені у відео видання, а також інші книги є у фонді Луганської обласної бібліотеки ім. О.М.Горького.
Приємного перегляду!


19.03.2014  Співробітники інформаційно-сервісної служби провели в спеціалізованій школі-колегіумі I ст. № 36 інтерактивну вікторину "Слово Кобзаря - джерело невмирущого духу: творчість Т. Шевченка"
Підлітки взяли активну участь у літературних інтелектуальних іграх: вікторині, кросворді, художньому конкурсі, літературних завданнях, які відображають різні етапи життя і всі сфери літературної та художньої спадщини Великого Кобзаря. Кращі знавці творчості видатного українця були відзначені особливими бонусами: флаєрами, стікерами, заохочувальними бібліотечними знаками.


19.03.2014  Сьогоднішній день у Центрі "Джерело" був присв'ячений новинкам літератури.
Що сьогодні читають, які сучасні тенденції в літературі, що з новинок читання отримує бібліотека? Про все це розповіла "особливим" читачам співробітниця Єдиного інформаційного простору Ірина Левченко. Її огляд носить назву "Proчитання", він інформаційно та емоційно насичений і спонукає до активного читання.
Захват викликали також нові аудіокниги (особливо очікувані незрячими читачами), їх ми отримали вже понад 150 примірників.
Крім того, учасники мали змогу ознайомитись з відео-оглядом літератури "Краще з кращого з фонду міського абонементу" та виставкою новинок, люб'язно наданих нам колегами.


19.03.2014  У відділі абонементу відбувся відео лекторій "Стоп! Туберкульоз!"
Метою проведення заходу є зростання поінформованості учнів про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля з ліквідації цього захворювання.
Переглянувши відео о путях зараження туберкульозом, юнаки та дівчата отримали багато нової та корисної інформації. Лікар також розповів присутнім про способи захисту, профілактики та лікування туберкульозу. Кожен учасник заходу отримав буклет.
Захід провів лікар Луганського протитуберкульозного диспансера Дмитро Олексійович Ісаєвський.


18.03.2014  Відбулося чергове заняття Клубу бібліотечної журналістики "Анализ наиболее распространенных ошибок. Основы орфографии и пунктуации".
Цього разу мова йшла про те, як зробити публікації максимально грамотними. На конкретних прикладах з текстів наших співробітників були розглянуті та проаналізовані найбільш "проблемні місця" правопису і пунктуації, були дані поради і рекомендації. Відео-презентація "Шпаргалка грамотного библиотекаря" допомогла компактно, чітко, без накопичення зайвих правил і термінів акцентувати увагу на основних моментах. Заняття провела редактор бібліотеки О. Ільїна.


18.03.2014  У рамках проекту "55 +" відбулася лекція лікаря Антона Валерійовича Фролова "Фізіологія харчування - ведичні знання"
Антон Валерійович розповів присутнім про те, що в основі ведичної кулінарної традиції лежать уявлення про те, що їжа, яка вживається людиною, впливає не тільки на його фізичний стан, а і на розумові здібності, моральні та духовні якості. Людина є те, що вона їсть, і те, як вона їсть. Ця кулінарна традиція є невід'ємною частиною ведичної культури - найдавнішої культури людини. Він познайомив слухачів з правилами прийому їжі, сполучуваності продуктів, а також розкрив секрети приготування ведичних страв.
Учасники проекту "55 +" із задоволенням вислухали і записали рекомендації лікаря для того, щоб удома застосувати отримані знання.


17.03.2014  Відкрилася персональна фотовиставка Олексія Бадера "Наблюдатель" - фото-путь к себе!"
Роботи автора - це фотопортрети, які яскраво виражають емоції, світ щирості і гармонії, де кожен штрих говорить про багато що. Усі любителі фотографувати змогли взяти участь у майстер-класі "Мобилография или как сохранить историю своей жизни с помощью телефона". Переможець лотереї отримав сертифікат на безкоштовну фотосесію в студії.
Запрошуємо всіх любителів фотомистецтва!


14.03.2014  Представляємо до вашої уваги віртуальну виставку "Світові колекції: обирай для читання зручний формат"
Відділ літератури іноземними мовами пропонує 5 творів зарубіжної художньої літератури різних років , які свого часу мали сильний вплив на читачів.


14.03.2014  На 3-му поверсі бібліотеки представлен фотолітопис "Якщо бути, то бути першим", присвячений 80-річчю від дня народження Ю. О. Гагаріна
9 березня Юрію Гагаріну виповнилося б 80 років. Життя легендарного космонавта, який здійснив 108-хвилинний політ навколо Землі, було тісно пов'язане з Оренбурзьким краєм. У 50-х роках минулого століття саме в Чкаловському (Оренбурзькому) військовому авіаційному училищі курсант Гагарін проходив навчання, освоїв льотну майстерність, отримав спочатку курсантські, а потім і офіцерські погони.
На фотолітопису представлені книжки та фотографії про життя Юрія Гагаріна - першої у світі людини, яка здійснила політ у космічний простір.


13.03.2014  В бібліотеці можна ознайомитися з виставкою художніх робіт студентів Політехнічного коледжу ЛНАУ "Не вмре повік, твоє святе ім'я", присвячена 200-річчю з дня народження Т.Шевченка.
На 3 поверсі бібліотеки


12.03.2014  Відбулось чергове засідання у Луганському жіночому бібліоклубі, присвячене святу жінок 8 Березня
У Центрі "Джерело" зібралось чудове жіноче товариство, їх привітали бібліотекарі, юні артисти і власні дітлахи.
Доки з "особливими" дітками займались наші колеги з обласної дитячої бібліотеки, учасниці клубу обговорювали свої жіночі питання.
Основною темою була - кулінарна. Дівчата ділились власними секретами приготування страв, пригощали пирогами. Родзинкою зустрічі став відеозвіт Єдиного інформаційного простору про один з найцікавіших бібліотечних проектів минулого року "Літературне меню для бібліогурмана" та знайомство з 31-томним виданням "Кухни народов мира".
У підготовці зустрічі також взяв участь соціокультуний відділ бібліотеки, представивши чудовий ансамбль "Веселка".
За загальним бажанням найближчим часом планується проведення майстер-класу з карвінгу, обговорення проблеми створення власного жіночого простору.
Чекаємо на нові зустрічі!


12.03.2014  У відділі краєзнавчої інформації відкрилася документально-ілюстративна виставка "У пам'яті - на все життя!" до 95-річного ювілею Тараса Рибаса (експозиція з літературно-історичного архіву бібліотеки ім. М. Горького)
Документи особистого архіву, спогади сучасників і, головне, час дозволяють нам усвідомити масштаб особистості Тараса Рибаса.
Пройдено великий життєвий шлях, написано багато романів, залишилися на Луганській землі учні і послідовники. Для молодого покоління рукописи Т. Рибаса становлять великий інтерес.
На виставці представлені матеріали з періодичних видань, книги з авторською правкою і дарчими написами інших письменників, фотографії з особистого архіву.
Запрошуємо ознайомитися з виставкою всіх бажаючих!


12.03.2014  В бібліотеці пройшло "Шевченківське надвечір'я в бібліотеці", до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
До уваги глядачів був представлений буктрейлер "Шевченко в перекладі" і відеоролик, присвячений ювілейній даті.
На всіх континентах звучить його слово, що продемонстрував студент медичного університету Мванда Нгало Херве, який шанує творчість поета - він знає його твори іноземною мовою. Вірші поета перелилися широким потоком у музичні твори. На зустрічі читці декламували вірші, юні таланти Луганщини співали українські пісні, романси, хорові мініатюри на вірші Тараса Шевченка, а також подарували гостям вечора музичні композиції.
Естафета триває... І бути ж йому завжди з нами, бути йому завжди сучасним - і вчора, і сьогодні, і завтра. А ми повинні зберегти мову народу, його звичаї, його пісні і пронести через віки у майбуття!


12.03.2014  У відділі абонемента відбувся літературний КВЕСТ "Шляхом Кобзаря" до 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка.
Мета заходу - просування і популяризація творчості великого українського поета серед молоді, заохочення та формування стійкого інтересу до його літературної спадщини.
У грі взяли участь студенти Луганської державної академії культури і мистецтв. Дві команди учасників пройшли основними шляхами життєвого та творчого шляху Т. Г. Шевченка, щоб крок за кроком наблизитись до основної мети - заповіту Кобзаря. Юнаки та дівчата із задоволенням шукали відповіді на запитання, виявили ерудицію та вміння працювати в команді. Результатом зустрічі стали нові знання та отримання навиків пошуку інформації в бібліотечному просторі.
Учасники отримали дипломи та пам'ятні подарунки.


12.03.2014  Відбулась презентація книжкової виставки "Духовна скарбниця православ'я", присвячена 450-річчю першої точно датованої друкованої книги І.Федорова "Апостол"
2014 рік - ювілейний. Цього року виповнюється 450 років першій російській точно датованій друкованій книзі Івана Федорова "Апостол" (1564 г) і 440 років першій українській точно датованій друкованій книзі Івана Федорова "Апостол"(1574 г).
На виставці експонувалися книги, які розповідають про великого першодрукаря І. Федорова, про початок друкарства в Росії та Україні, дослідження художньої і літературної творчості, а також рідкі видання православних книг 17, 18, 19 і початку 20 століть з фонду рідкісних і цінних видань ЛОУНБ ім. М. Горького і бібліотеки Свято-Іоанно-Предтеченського монастиря с. Чугінка Станично-Луганського району.
У презентації виставки взяв участь Митрофан, архієпископ Луганський і Алчевський, представники навчальних закладів міста, бібліотекарі та працівники музеїв, представники ЗМІ.


11.03.2014  У відділі мистецтв представлена книжкова міні-виставка, присвячена 90-річчю від дня народження заслуженого художника України Вахтанга Георгійовича Ахвледіані.
Вахтанг Георгійович є автором тематичних картин, портретів, пейзажів, натюрмортів. Основні роботи Ахвледіані: "Друзі", "Мирний край", "Зустріч Т. Г. Шевченка з А. А. Церетелі", "Портрет телятниці, ланкової Ганни Закутько. Колгосп "Лиман"", "Дівчина з БМУ-1 Катя Пархоменко"та інші.


07.03.2014  Співробітники Луганської ОУНБ ім. М. Горького провели в Луганській спеціалізованій школі I-III ст. №26 турнір знавців творчості Т. Г. Шевченка "Вчитель прекрасного і вічного: Тарас Шевченко".
Присутні взяли активну участь у літературних інтелектуальних іграх: вікторині, кросворді, "художньому" конкурсі, літературних задачах, які відображають різні етапи життя і всі сфери літературної та мистецької спадщини Великого Кобзаря.
Найкращі знавці творчості видатного українця - К. Савилова, Я. Ганжала, М. Нафтель - були відзначені медалями.


05.03.2014  До Міжнародного жіночого дня відділ літератури іноземними мовами підготував фотосушку «Краіна мрій – Франція: Мелодія стилю і гармонії» і книжкову експозицію «Extraordinary Women in USA».
З виставкою «Extraordinary Women in USA» Ви можите познайомитися в Луганському центрі «Вікно в Америку» (4-й поверх) та дізнатися про видатних жінок Америки, які досягли успіху в різних галузях професійної діяльности.
Запрошуємо Вас також подивитися на оригінальну фотосушку, присвячену країні, яка творить стиль та моду, вражає своєю неповторністю, і жінки котрої захоплюють своїм шармом.


05.03.2014  Відбулася презентація експозиції графічних плакатів, емблем та марок, присвячена 200-річчю Кобзаря.
На відкритті виставки прозвучала українська народна пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні ансамблю домристів музичної школи естетичного виховання №2. Студенти 4-го курсу кафедри дизайну Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім. Т. Шевченка представили своє бачення творчості Шевченка.
У студентських роботах використовуються фрагменти живопису самого Кобзаря, деякі плакати - це стилізовані картини того часу. Автори зробили своє індивідуальне аранжування до шевченківських полотен, креативно висловили своє ставлення і бачення творчості безсмертного Кобзаря.
За словами організатора виставки, викладача кафедри дизайну ЛНУ ім. Т. Шевченка Олега Черних, особливість виставки в різниці епох. Він вважає, що кожне покоління по-своєму бачить творчість Шевченка і, значить, по- різному його інтерпретує.
Сьогодні у світі Шевченка визнають не тільки як літературного генія, майстра «сучасного поетичного висловлювання», але і як неперевершеного художника.
Від завідуючої кафедрою дизайну ЛНУ ім. Т. Шевченка Ганни Овчаренко на адресу Луганської ОУНБ ім. М. Горького прозвучали слова подяки.


05.03.2014  В Студії «55+» Луганської ОУНБ ім. М. Горького пройшов літературно-музичний вечір «З любов'ю до жінки»
Учасників проекту прийшли привітати члени «Ради Дворянського зібрання», члени Міжрегіональної спілки письменників Лариса Даншина, Вадим Бергаментов, Наталя Григорьєва, Юрій Князєв, Віра Калитинська-Хоменко, Костянтин Серебряний, Людмила Дєєва, Людмила Серенко, молодіжна творча група Гліба Іванова. Олександр Труфанов, учасник художньої самодіяльності ЗАТ Луганського м'ясокомбінату (торговельна марка «Луганські делікатеси»), виконав пісні «Смерека», «Жінка улюблена», «Осіння жінка» та ін.
Виступили і волонтери проекту «Нова енергія: позитивна формула життя»: Алла Жевагіна виконала пісню «Твоє тепло», прочитала вірш «Спогади про матусене дитинство», Вадим Бергаментов усім присутнім жінкам подарував свій новий вірш «Восьме березня». Свою творчість продемонструвала майстриня клаптевого шиття Алла Іванова.
Усі присутні зарядилися позитивною енергією та гарним настроєм.


05.03.2014  Електронне урядування на допомогу місцевій громаді. Організація якісних послуг з е-урядування в публічній бібліотеці. Моніторинг та оцінка результатів
З лютого по квітень 2014 року Луганською ОУНБ ім. О. М. Горького реалізується ІІ-й етап проекту "Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування". В рамках проекту плануються практичні навчання для різних цільових груп з користування наявними електронними послугами загальнодержавного та регіонального/місцевого рівнів. На другому етапі проекту аудиторією тренінгів будуть освітяни, представники мас-медіа та методисти публічних бібліотек.


04.03.2014  Відбувся вечір пам’яті Юрія Олексійовича Єненка – нашого славетного земляка, якому виповнилося б 75 років від дня народження, «Задзеркалля лікарської душі»
Його ім’я має дивовижну властивість об’єднувати дуже різних людей, представників кількох поколінь. Про нього пам'ятають його вчителя і соратники, про нього знають зовсім молоді люди. Вшанувати пам’ять Юрія Єненка прийшли друзі родини, журналісти, письменники, громадські діячі Луганщини, колеги, актори та народні артисти України Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.
Вечір супроводжувала виставка живописних авторських робіт Юрія Єненка. Багатогранність та зміст цієї виставки представив художник, старший викладач Луганської художньої школи – Микола Папуцин.
Одним із прикладів діяльності пам’яті Юрія Єненка є діяльність обласного благодійного фонду, який носить його ім’я, а очолює його донька видатного земляка Олена Єненко.
Шану та пам’ять про Юрія Олексійовича Єненка дбайливо бережуть усі, хто любив і цінував його, кому він врятував життя своєю лікарською діяльністю, кому врятував душу своїми творами.


02.03.2014  На «Території родинного читання» відділа абонемента Луганської ОУНБ ім. М. Горького відбувся майстер-клас для батьків і дітей «Квіти для мами»
Напередодні Міжнародного жіночого дня Творча майстерня привітно зустріла представників родин. Матусі та діти із задоволенням взяли участь у виготовленні квітів з фетру та кольорових серветок, познайомились з варіантами декорування штучних квітів та різними техніками оформлення букетів.


01.03.2014  Співробітники Луганської ОУНБ ім. М. Горького разом з Луганським суспільним рухом «Чисте місто» відвідали Сєвєродонецьку школу-інтернат з театралізованою програмою «Святкуємо Масляну».
Учасники свята зустрічали Весну та проводжали Зиму з веселими кричалками, частівками, хороводом і народними піснями. Підлітки розповіли вірші про пост і про прощення. Програма масничних гулянок вийшла дуже веселою, звучала запальна музика. На свято заглянула красуня Масляна, Зима і веселі скоморохи.
Наприкінці заходу діти хором попросили у всіх прощення та відправилися на вулицю, де свято було завершено спалюванням «Чучела».


01.03.2014  В Студії « 55 + » Академії креативного довголіття Луганській ОУНБ ім. М. Горького відбулася чергова розмова про здоров'я «Правила діагностики і лікування в біоенергоінформаційної медицині»
Засідання провів доктор народної медицини, професор, автор книг з лікування різних хвороб народними засобами, Віктор Михайлович Тучиню Він розповів про те, що таке біоенергоінформаційна медицина, які критерії її відрізняють від традиційної медицини і що потрібно робити кожній людині, щоб зберегти здоров'я в сучасному світі. Бібліотекарі підготували виставку книг В. М. Тучина , благораря яким кожен користувач може ознайомитися з унікальними авторськими методиками цього вченого.


28.02.2014  Представляємо до Вашої уваги проект "Дорогоцінні сторінки". Частина 3
Знову відкрити для себе Т.Г.Шевченка, нового і завжди сучасного, дають можливість документи проекту сектора рідкісних і цінних видань Луганської ОУНБ ім.М.Горького, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.


26.02.2014  В рамках проекту "Спадщина Тараса Шевченка" відбулося засідання краєзнавчих студій "Шевченкіана краєзнавча".
В рік святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка установи культури і мистецтва та просто творчі люди втілюють цікаві проекти, з'являються нові твори мистецтва - і палітра шевченківської тематики дійсно вражає своєю безбережністю. Бібліотека ініціює збір інформації про творчі заходи і нові втілення спадщини великого Кобзаря на Луганщині. У проведенні засідання активну участь взяли працівники музеїв, вчителя, художники, вчені, письменники, автори проектів, скульптори, бібліотечні працівники.


26.02.2014  26 лютого в рамках проекту "Мистецький полігон" в арт-галереї відділу мистецтв відкрилася виставка "Мальовнича мозаїка".
Молоді художники Олександр Тащілкін, Катерина Савіна і Ольга Нестерова представили увазі глядачів свої роботи, виконані в стилі імпресіонізм і реалізм. Натюрморти, пейзажі, портрети радували і дарували відчуття спокою та гармонії, інтригували і навіть навівали ностальгію.


25.02.2014  Відбулася зустріч "Багатонаціональне різнобарв'я", присвячена Міжнародному Дню рідної мови. У дружелюбній і теплій обстановці гості вечора поділилися своїми думками про рідну мову
На зустрічі читали вірші вірменською та німецькою мовами, розповідали про історію походження народів, мов, костюмів. Можна було побачити картини художника німецького походження і болгарський костюм з вишивкою ручної роботи. Гостя Наталя Стефанова представила унікальні матеріали, які можна вважати науковою працею, - книгу Юрія Стефанова, в якій зібрані алфавіти різних народів світу.


25.02.2014  Традиційний "Горьковський вівторок" пройшов в бібліотеці у форматі інформаційного Дня.
Для гостей і читачів бібліотеки, що відвідали виставку нової літератури, справжнім відкриттям стали книги серії "Великі музеї світу".
Серія альбомів у 30-ти томах присвячена найбільшим зібранням світового образотворчого мистецтва, знаменитим музеям і картинним галереям, в яких зосереджені видатні колекції живопису і скульптури.


22.02.2014  22 лютого о 14:00 відбулося чергове засідання луганського клубу любителів мініатюрних видань


21.02.2014  17-26 лютого на 2-му поверсі проходить Зональна виставка - конкурс творчих робіт учнів художніх відділень шкіл мистецтв та художньої школи м. Луганська "Моє улюблене свято".
Номінація: декоративне мистецтво.
Беруть участь учні віком 6-16 років.
Організатори конкурсу:
- Управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації;
- Комунальна установа "Луганський обласний Центр навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва";
- Управління культури Луганської міської ради;
- Методичне об'єднання шкіл мистецтв м. Луганська.


20.02.2014  Співробітники інформаційно-сервісної служби провели тиждень права для учнів вищого професійного училища № 47
В рамках тренінгу був проведений правовий турнір "Кожен має право знати свої права", а також пізнавальна вікторина "Незнання законів не звільняє від відповідальності". Студенти з цікавістю брали участь в інтерактивних іграх, дискусіях, конкурсах. У підсумку зустрічі всі його учасники визнали вірним слова про те що головний обов'язок людини, була і залишається обов'язок бути людиною.


20.02.2014  На 2-му поверсі бібліотеки відкрилась книжкова виставка "Мова єднає всіх" до Міжнародного дня рідної мови


19.02.2014  В інформаційному центрі "Вікно в Америку" (4-й поверх) відкрилася книжкова виставка "Native Americans", присвячена корінним народам США.
До уваги читачів пропонуються видання, що розповідають про унікальну долю американських індіанців - корінних жителів американського континенту, які пережили всі стадії його заселення європейцями: від перших колоній 17 століття до опанування західних кордонів 19 сторіччя.
Виставка призначена всім, хто цікавиться культурою, традиціями, релігією, способом життя і сучасним становищем індіанців у суспільстві.


19.02.2014  Відділ абонемента презентує книжкову міні-виставку з циклу "Читання з акцентом" - "Мужской клуб".
Напередодні Дня захисника Вітчизни пропонуємо КНИГИ для СПРАВЖНІХ ЧОЛОВІКІВ - твори найкращих авторів фантастичних і пригодницьких бойовиків.
Герої цих історій - справжні воїни. Вони в змозі попередити трагедію, врятувати від загибелі, здійснити подвиг!


19.02.2014  Увага! Нові надходження галузевої літератури!
Відділ абонемента презентує виставку учбової та науково-популярної літератури з психології, економіки, педагогіки, правознавству та мистецтву.


19.02.2014  В Дитячому книжковому куточку відділу абонемента відкрито виставку нових надходжень.
Тут представлено літературу для вивчення німецької мови з фонду "заочного абонементу" в Україні (Goethe-Institut) для молодшого шкільного віку та книжки-іграшки для малюків.


19.02.2014  Співробітники "Інформаційно-сервісної служби" провели в ЛНУ ім. Т. Шевченка на кафедрах "Історія України" і "Соціологія" інформаційно-бібліотечну акцію "Стильна і креативна бібліотека: моделюємо успіх"
Завдання акції - популяризація ресурсів бібліотеки та всіх нових можливостей, які може надати своїм читачам сучасна "Горьковка".
Для викладачів і студентів - це семінари і тренінги, інформаційні програми та проекти, акції й презентації, інформаційні ярмарки і ділові ігри, відкриті інформаційні майданчики та веб-сеанси, флеш-огляди і багато інших заходів. Приваблива реклама, on-line демонстраційні покази, живий діалог у режимі питання-відповідь підтвердили інтерес до можливостей бібліотеки і вселили надію на залучення всіх зацікавлених в її стіни.


19.02.2014  У відділі мистецтв відбувся вечір "Самая обаятельная и привлекательная", присвячений 65-річчю від дня народження російської акторки театру і кіно Ірини Муравйової
Учасникам зустрічі були показані яскраві фрагменти з культових фільмів: "Москва слезам не верит", "Карнавал", "Самая обаятельная и привлекательная". Студенткам була надана можливість відчути себе героїнями Ірини Муравйової, зігравши міні-сценки: випадок у хімчистці з кінофільму "Москва слезам не верит", вступний іспит Ніни Соломатіної - з "Карнавалу", аутотренінг Наді Клюєвої - з "Я самая обаятельная и привлекательная".
Для гостей були приготовлені флаєри з відомими цитатами героїнь Ірини Муравйової. Переглянувши трейлери до фільмів, присутні ще раз оцінили талант, віртуозну майстерність і магічну привабливість самої чарівної та привабливої акторки театру і кіно Ірини Муравйової.


18.02.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову міні-виставку "Вчера на экране - сегодня в романе".
"Белая гвардия" - телесеріал за одноіменним романом Михайла Булгакова - у черговий раз демонструється на телевізійних екранах нашої країни.
Екранізація видатного твору - чудовий привід згадати багато в чому автобіографічну історичну драму про долю родини інтелігентів та їх друзів, що опинилися у вирі трагічних подій громадянської війни.


18.02.2014  Відділ абонемента презентує виставку НАЙЗИМОВІШИХ КНИЖОК
Пропонуємо поринути в атмосферу спливаючої зими через книжкову призму - крижані трилери, інтригуючі до ознобу детективи, вічно сніжні чаруючі світи фентезі та зворушливі зимові мелодрами.


18.02.2014  В рамках Дня інформації співробітники інформаційно-сервісної служби спільно з відділом мистецтв відвідали студентів Луганського коледжу технології та дизайну
Зустріч мала іміджеву спрямованість. Співробітники розповіли про сучасну бібліотеку як про найбільший інноваційно-ресурсний центр. Майбутні випускники зацікавилися послугами, можливостями та інформаційними технологіями бібліотеки. Іміджеві ролики та презентації, які були представлені молоді, порадували і захопили аудиторію.


17.02.2014  Акція "Готуймося до ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) разом" в Луганській ОУНБ ім. М. Горького триває!
Користувачеві А. Акініной була надана консультативна допомога в пошуку інформації про Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти.
Приходьте, чекаємо на Вас!


17.02.2014  Представляємо до Вашої уваги проект "Дорогоцінні сторінки". Частина 2
Знову відкрити для себе Т.Г.Шевченка, нового і завжди сучасного, дають можливість документи проекту сектора рідкісних і цінних видань Луганської ОУНБ ім.М.Горького, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.


17.02.2014  Шановні користувачі! Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні "Луганщина: документи, факти, події" (База даних)
Опитування проводить інформаційно-сервісна служба ЛОУНБ ім. О.М.Горького, з метою поліпшення якості надаваних послуг, а також задоволення інформаційних потреб користувачів обласної наукової бібліотеки.
Будь ласка, дайте відповідь на кілька питань даної анкети


17.02.2014  З 4 лютого по 1 березня бібліотека проводить благодійну акцію по збору дитячого одягу, іграшок і книг для дітей з дитячого будинку м.Сєвєродонецька.
Діти віком від 2 до 14 років, позбавлені батьківського піклування і любові.
Подаруйте дітям свято! Приєднуйтесь до нас!
Тел.: 53-34-40


15.02.2014  Відбувся майстер-клас для старшокласників по виготовленню романтичних сувенірів з паперу (техніка "квіллінг")
Волонтер бібліотеки, хенд-мейдер Ольга Кобріна неодноразово проводила різні заняття по створенню іграшок, елементів декору. Цього разу разом з дітлахами вони спробували зробити своїми руками романтичну композицію. Вироби вийшли симпатичні, ці милі сувеніри - відмінні подарунки до Дня закоханих. А бібліотеці на пам'ять підлітки подарували свого ангелка, якого зробили з бісеру. Зустріч пройшла в теплій і дружній обстановці.


15.02.2014  Відбулось паті-симпатій "Формула любви" до Дня Св.Валентина
Конкурси, пісні, вірші, імпровізації, інсценування фільмів про кохання - все це подарувало прекрасний настрій, море посмішок і позитива.
Кожний учасник конкурсів і вікторин одержав маленькі сувеніри та солодощі.


15.02.2014  В бібліотеці пройшов виступ Костянтина Квасова (м.Воронеж, Росія) "Зрелище "СКИФЫ"
У ході заходу пролунали вокально-інструментальна поема "Скіфи" (слова Олександра Блока) про історичне протистояння західноєвропейської і євразійської цивілізацій. Виконувалися пісні на поетичні твори Михайла Ломоносова й Олексія Кольцова.
"Дане видовище - це синтез класичної російської поезії, сучасної музики та російської мелодики в супроводі танців, які створюють додатковий емоційний заряд при звучанні поетичних творів Ломоносова, Кольцова, Блока", - пояснив Костянтин Квасов, автор музики і виконавець ВІП "Скіфи", а також ідейний натхненник просвітительської програми "Російський Поетичний Цивілізаційний код".


14.02.2014  Співробітники бібліотеки в рамках акції "Готуймося до ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) разом" провели інформ-хвилинку з випускниками Луганської середньої загальноосвітньої школи № 14.
Зареєструватися на участь в ЗНО можна в Луганській ОУНБ ім. М. Горького: консультант допоможе Вам при створенні заяви-реєстрації картки особи, яка виявила бажання пройти ЗНО в 2014 році.
Приходьте, чекаємо на Вас!


14.02.2014  Напередодні 25-річчя закінчення війни і виводу радянських військ з Афганістану Інформаційно-сервісна служба підготувала тематичну виставку "А пам'ять серце береже: до Дня виведення Радянських військ з Афганістану"


13.02.2014  До Дня Святого Валентина у відділі літератури іноземними мовами працює творча hand-made майстерня
Запрошуємо всіх бажаючих створити власними руками романтичні листівки для близьких та коханих людей.
Вітаємо всіх зі святом закоханих!
Бажаємо взаємного кохання!


13.02.2014  Відбувся вечір-присвята "Время выбрало нас, закружило в афганской метели" до 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану
Співробітники бібліотеки, кадети школи-гімназії № 60 ім. 200-річчя м. Луганська, студенти історичного факультету ЛНУ їм Т. Шевченка і Луганського художнього промислово-професійного ліцею вшанували пам'ять тих, кого немає сьогодні з нами, хто навічно залишився молодим, і поклали квіти до пам'ятника воїнам-афганцям.
На зустріч з молодим поколінням прийшли учасники бойових дій в Афганістані: полковник авіації, голова Артемівської районної організації ветеранів Афганістану Сергій Миклушевський, полковник міліції Віктор Баюн, голова Ради ветеранів Афганістану в Україні Артемівського району Віктор Риндін.
Вечір прикрасили пісні, породжені сміливістю й мужністю тих, хто був з війною очі в очі. Вони пролунали у виконанні воїна-афганця, члена Союзу письменників Росії Олександра Прокопенка та члена клубу бардовської пісні "Крапля" Олександра Чумакова.
Ізюминкою вечора і підтвердженням того, що молоде покоління виховується в дусі патріотизму, стало читання віршів і презентація малюнків про ту далеку війну, представлені глядачам учнями-кадетами.


13.02.2014  Відділ абонемента презентує міні-виставки з циклу "Читання з акцентом" до Дня Святого Валентина:
"Истории любви" - колекцію жіночих романів про кохання та "Первая любовь" - романтичні історії для дівчаток.
Кожну отриману додому книгу супроводжує приємний сюрприз - валентинка у подарунок.


13.02.2014  Пропонуємо до Вашої уваги тематичну підбірку книг "Іноземна мова - запорука вашого успіху"
Бюлетень нових надходжень надає інформацію про літературу, яка надійшла до фонду ЛОУНБ ім. Горького, відділу літератури іноземними мовами у IV кв. 2013 року. Він включає добірку книг іноземних авторів на англійській мові з мовознавства, лінгвістики, медицини, словники та довідники зі складання тестів та іспитів, ілюстровані видання для вивчаючих англійську мову.


13.02.2014  Відділ абонемента презентував результати акції до Дня Закоханих "Від серця до серця".
Протягом місяця користувачі бібліотеки зізнавалися в коханні вітчизняним і зарубіжним письменникам, залишаючи рукописні любовні послання на хенд-мейд валентинках.
У числі любимих авторів читачів опинилися: І. Карпа, Ф. Достоєвський, Л. Українка, Л. Толстой, П. Коельо, Ч. Абдулаєв, Я. Вишневський та ін.


13.02.2014  Відділ літератури іноземними мовами підготував виставку "Культурна спадщина Білорусі", присвячену року Білорусі в Україні.
Відносини між Білоруссю і Україною розвиваються і будуються на повазі державного суверенітету та національних інтересів один одного. Країни зацікавлені у взаємовигідній співпраці в різних сферах економіки, в зміцненні науково-технічних і культурних зв'язків.
На виставці, яка розташована на 3-му поверсі, представлена література з історії, країнознавства, художня література на різних мовах.


13.02.2014  Для учнів Луганської середньої загальноосвітньої школи № 14 відбулася літературно-ігрова програма "І знову про любов ..."
Таємниця любові, вічна і незбагненна, завжди хвилювала, вабила і оспівувалася письменниками і поетами всіх епох.
У слайд-шоу Літературна спокуса "Моя любове! Я перед тобою ..." представлені твори сучасних українських авторів (М. Матіос, І. Роздобудько, Л. Дашвар, Н. Сняданко, О. Забужко, Л. Костенко, Л. Дереш, С. Жадан), які щиро, натхненно і самобутньо розповідають про любов, її всепереможну силу і рідкісні миттєвості справжнього щастя книжкових героїв.
Школярі взяли активну участь у параді літературних компліментів "Які старі слова, а як крутиться голова ...", грі "Знайди другу половину", конкурсі "Магія слів любові у віршах", жартівливій вікторині "Про любов - з гумором".
Любов і печаль, ніжність і відчай, радість і смуток, біль і надія органічно поєднані в житті, і цей зв'язок ми бачимо у віршах - гімні коханню - А. Ахматової, М. Цвєтаєвої, В. Тушнової, Р. Рождественського, С. Щипачева, М. Вінграновського, В. Сосюри.
Молоді люди на святі не тільки дізналися про відомих українських письменників кінця ХХ - початку ХХІ століття, приголомшливих любовних історіях, відображених у віршах і прозі, а й отримали маленьку порцію позитиву і гарного настрою.


13.02.2014  У відділі літератури іноземними мовами відкрито виставку "Серце до серця", присвячену Дню Святого Валентина.
Любов - це прояв прекрасного в нашому житті. День Святого Валентина дає нам чудесну можливість дарувати любов і відчувати себе коханими.
Експозиція підготовлена в нарядному, барвистому стилі. Всі бажаючі зможуть довідатися про історію виникнення Дня Святого Валентина, традиції його святкування в різних країнах, чому "Валентинка" стала головним символом свята, які існують особливі знаки, за допомогою яких можна зізнатися в коханні, не вимовляючи ні слова, і багато чого іншого. Щоб Ваш подарунок став ексклюзивним і незабутнім, можна зробити його своїми руками з матеріалів, які ми можемо Вам запропонувати.
Приходьте, чекаємо на Вас! (4-й поверх)


12.02.2014  У відділі абонементу відбувся психологічний тренінг для молоді "Подорож до світу емоцій"
За допомогою цікавих і пізнавальних ігор присутні змогли познайомитися з поняттям емоції, відчути, наскільки комфортно перебувати в тому або іншому емоційному стані. Юнаки та дівчата навчилися працювати в команді, настроюватися "на одну хвилю" з оточуючими, управляти своїми почуттями та їхніми проявами, тонко відчувати емоції близьких людей, правильно виходити з конфліктних ситуацій.
Заняття провели студенти-волонтери Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.


12.02.2014  В Інформаційно-ресурсному центрі для людей з особливими потребами "Джерело" відбулась презентація проекту "Особлива дитина - Особлива мама - Звичайна родина"
В межах проекту відкрито Луганський жіночий бібліоклуб, який об'єднає не лише жінок з "особливих" родин, але і всіх тих, хто небайдужий до їх проблем. Особливістю клубу є орієнтованість на родину. На засідання були запрошені мами разом з дітлахами, з якими працюватимуть волонтери.
Партнерам відділу та гостям презентації були вручені клубні картки та представлено логотип жіночого клубу. Обговорювались плани на найближче майбутнє, були призначені дні зустрічей та їх теми. У березні планується провести засідання, присвячене святковим листівкам у стилі "квіллінг".
Прикрасою презентації стали музичні подарунки від творчих колективів Кам'янобродського будинку дитячої та юнацької творчості.


12.02.2014  У рамках проекту "Нова енергія: позитивна формула життя" пройшла презентація книги Григор'євої Н. Е. "Радость встречи"
Книга об'єднала творчість луганських поетів кінця ХХ- початку ХХІ століть. Головна цінність книги - це сам автор, який виявив глибоке почуття патріотизму, чисту, непідкупну любов до своїх земляків, щиру повагу до їхньої творчості та тонке розуміння психології.
Гостями вечора стали творча інтелігенція Луганщини, представники донського козацтва, студентська молодь. Звучали пісні, вірші луганських поетів і виконавців. Наталя Андріївна подарувала бібліотеці свою книгу.


11.02.2014  В кіноклубі "CD и смотри" відбулось обговорення фільму українського режисера Максима Мехеди "Хлебный день".
Волонтер Софія Шагаєвська, студентка Академії культури і мистецтв, уже не в перший раз розповідає про сучасний погляд на кіномистецтво, про філософію життя справжніх людей, які здатні врятувати світ. Ця кінокартина змушує задуматися. У ході обговорення всі прийшли до єдиної думки, що такі фільми потрібні нашим дітям, онукам і всьому сучасному суспільству.


11.02.2014  В залі періодичних видань відкрилася книжкова виставка "Перлини шахової майстерності" із циклу "Бібліотека розкриває фонди".
На виставці представлені книги різних років видання, за допомогою яких Ви зможете успішно пройти шлях від азів до професійної гри, познайомитися з найважливішими поняттями й правилами, освоїти основи тактики, стратегії та техніки різних стадій шахової партії. Література буде цікава як тим, хто добре розбирається в шахах і любить їх, так і тим, хто тільки збирається зануритися в цю захоплюючу гру.


11.02.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову міні-виставку "Вчера на экране - сегодня в романе".
Нещодавно любителі відомого британського серіалу "Шерлок" з інтересом спостерігали за новими пригодами улюблених героїв. Фільм третій знятий за мотивами твору "Порожній будинок". На думку Артура Конан Дойла, це одна з найліпших його історій про Холмса.
Пропонуємо Вашій увазі твори про знаменитого лондонського сищика, які є класикою детективного жанру.


11.02.2014  Відділ абонемента запрошує всіх бажаючих відвідати куточок для відпочинку та читання "БібліоЧАЙ".
Тут Ви зможете не тільки провести своє дозвілля у товаристві цікавої книги, але і затишно розташувавшись у кріслі, пригоститися чашкою-другою ароматного гарячого чаю.


10.02.2014  Відкрито книжкову виставку "Духовний скарб нації" до Міжнародного дня рідної мови, який усе світове співтовариство відзначає 21 лютого
Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам'ять народу в історичному цивілізаційному часі. Різноманіття мов є величезним надбанням людської спадщини.
На виставці представлені книги та статті з фондів відділу обслуговування та відділу літератури іноземними мовами. Експозиція буде цікавою та корисною для широкого кола читачів та всіх, хто не є байдужим до рідної історії. Виставка розташована в холі на 3-му поверсі бібліотеки та триватиме два тижня.


10.02.2014  Відділ літератури іноземними мовами підготував стенд-виставку "В об'єктиві - Зимова Олімпіада в Сочі-2014".
XXII Олімпійські зимові ігри - міжнародний спортивний захід, який відбувається в російському місті Сочі з 7 по 23 лютого 2014 року.
Запрошуємо Вас познайомитися з виставкою-щоденником, розташованою на 2-му поверсі, і дізнатися про символіку: логотип, талисмани і слоган Олімпіади, а також знайти багато іншої цікавої інформації про Олімпійські зимові ігри і українську команду.


10.02.2014  Представляємо до Вашої уваги проект "Дорогоцінні сторінки".
Знову відкрити для себе Т. Г. Шевченка, нового і завжди сучасного, дають можливість документи проекту сектора рідкісних і цінних видань Луганської ОУНБ ім. М. Горького, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.


10.02.2014  В рамках проекту "Молодіжна творча майстерня" відбувся майстер-клас "7 духовних законів успіху" з психологами Сергієм Захаровим і Євгенією Ештокіною
У ході майстер-класу учасники ознайомилися з глибоким, професійним розумінням того, як перевести своє життя на більш високий і цілісний рівень. Закони успіху можуть служити чудовими керівними принципами для кожного, хто намагається побудувати життя або створити людську організацію, що була б продуктивною та приносила задоволення. Книга Сергія Захарова "Храм душі" - це збірка віршів-притч, які допоможуть розібратися, що для кожного з нас є головним і другорядним, навести порядок у своїй системі цінностей, знайти розуміння себе і свого місця в житті.
Насичений актуальними питаннями діалог учасників з психологом був цікавий і корисний для всіх присутніх.


08.02.2014  В Академії креативного довголіття студії "55+" відбулася лекція "Як відновити здоров'я, не приймаючи лікарських препаратів".
Доктор народної медицини, біоенерготерапевт вищої категорії, автор книжок по лікуванню різних хвороб народними засобами, професор Віктор Михайлович Тучин розповів присутнім про те, як потрібно піклуватися про здоров'я, не використовуючи таблетки. Він поділився своїми авторськими методиками відновлення здоров'я за допомогою лікарських трав, привів конкретні рецепти по лікуванню й профілактиці певних захворювань і очищенню організму травами, які кожна людина може використати самостійно в домашніх умовах.
Усім бажаючим Віктор Михайлович за допомогою спеціального приладу, винайденого їм, перевірив стан аури, кількість енергії в організмі та дав рекомендації для збільшення енергетики і гармонізації аури.


07.02.2014  Відбувся круглий стіл "Живая память поколений", присвячений патріотичному напрямку виховання підростаючого покоління та знаменним історичним датам
Таким як: 71-й річниці від Дня звільнення Луганської області, 70-й річниці від Дня звільнення України від німецько-фашистських загарбників і 25-й річниці від дня виводу військ з Афганістану.
Круглий стіл проходив навколо масштабної карти Луганської області, яка розмістилася в конференц-залі. Всі райони карти з'єднані в пазли, які зробили своїми руками діти-волонтери. Кожний район виконаний індивідуально, барвисто і створений з любов'ю до своєї маленької Батьківщини.
Організаторами виступили:
- Луганська обласна організація союзу ветеранів України;
- Луганський обласний союз ветеранів Афганістану;
- Луганський обласний центр розвитку дитячого руху "Лугарі";
- Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Горького.
Учасниками круглого столу були почесні гості, ветерани, представники громадських організацій, школярі. Були продемонстровані фото та відеоматеріали про патріотичне виховання молоді.


07.02.2014  Увага! Нові книги, що надійшли у лютому 2014 року
Бюлетень «Нові надходження» інформує про літературу, яка надійшла до фонду ЛОУНБ ім. Горького у листопаді 2013 року.


06.02.2014  Чудовий творчий вечір подарував своїм поціновувачам автор-виконавець, лауреат багатьох музичних конкурсів Андрій Шевченко
Це про таких, як він, кажуть: "Обмежені можливості - необмежений талант". Андрій знову і знову розкриває своє серце, дарує посмішку та тепло, в кожній своїй пісні говорить про головне.
Вечір зібрав різні покоління, в залі не було байдужих. Підспівували, танцювали, отримували подарунки, брали автографи та фотографувались на пам'ять з майбутньою зіркою.


06.02.2014  У відділі мистецтв відкривається виставка "Незвичайний світ майстра" до 140-річчя від дня народження великого театрального майстра режисури, актора і педагога Всеволода Емільовича Мейєрхольда.
Постановки Всеволода Мейєрхольда, його творчі ідеї, відкриття у світі театрального мистецтва отримали широку популярність на початку ХХ століття і до цього часу продовжують привертати до себе пильну увагу, постійно викликаючи наполегливий інтерес не тільки в Росії і Україні, а й далеко за їх межами.
На виставці представлені книги, статті, листи, фотографії, рецензії, матеріалі з періодичних видань про життя і творчість видатного режисера.


06.02.2014  Відбулося знайомство з книгою шрифтом Брайля.
Захід підготовлено для студентів-"інклюзивників", які навчаються в Луганському національному університеті ім. Т. Шевченка та працюють в університетському Центрі реабілітації для студентів з особливими освітніми потребами. Студенти прийшли до бібліотеки не лише ознайомитись з рельєфно-точковим шрифтом, але і для того, щоб отримати практичні навички в його написанні. У цьому їм допомогали вчителі Міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої вечірньої (змінної) і заочної школи для сліпих і слабозорих, а також незряча студентка Наталія Куркіна.
Олена, Ярослав і Олексій з готовністю взялись освоювати шрифт Брайля і вже змогли написати свої перші фрази. Важче буде навчитись читати; для цього, перш за все, треба розробити чутливість кінчиків пальців, перебираючи крупинки, наче казкова Попелюшка.


06.02.2014  У відділі абонемента відбувся гурман-вечір для любителів чаю "Його Величність ЧАЙ!"
Викладачі Луганського професійного торгово-кулінарного ліцею представили аудиторії відео-презентацію "ЧайЕФІР" про історію та традиції чаювання, провели майстер-клас "Мистецтво чаювання", присвячений чайній церемонії Китаю та особливостям чайного етикету Росії.
З чайною культурою Індії гостей ознайомила Юлія Новікова, майстер Мехенді.
Присутні відповіли на питання чайної вікторини "ЧАЙворд" і пригостились чаєм. Дегустацію супроводжували "чайна музика" та "чайні історії": уривки з творів О. Н. Островського, П. І. Мельнікова-Печерського, О. С. Пушкіна та вірші Ю. П. Вяземського, О. О. Блока, Б. Ш. Окуджави.
Модератор заходу зазначила, що зимові вечори сприяють чаюванню, читанню та заняттям творчістю, звернувши увагу гостей на виставку сучасної художньої літератури та книги з кулінарії та рукоділля. Загальну атмосферу свята можна підкреслити цитатою Лао-Цзи "Чайный лист, подобно листу книжному, открывает перед вами новые мысли, чувства и образы…"


05.02.2014  Відділом мистецтв був проведений прайм-тайм для магістрантів Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім. Т. Шевченка "Этнокультурна спадщина України".
До уваги гостей були представлені періодичні видання: "Народна творчість та етнографія", "Пам'ятки України", "Народне мистецтво", "Народное творчество". Студентам було запропоновано відвідати Центральне книгосховище, екскурсія була пізнавальною та захоплюючою. Присутні одержали можливість ознайомитися з більш ранніми виданнями, які допоможуть їм у написанні та захисті дипломних робіт.


05.02.2014  Луганська ОУНБ ім. М. Горького продовжує активне співробітництво з партнерами.
"Набирає обертів" новий напрямок співпраці з Міжобласною спеціальною середньою загальноосвітньою вечірньою (змінною) і заочною школою для сліпих і слабозорих - унікальним навчальним закладом, який організує навчання учнів будь-яких нозологій без вікових обмежень. У спеціалізованому Інтернет-центрі бібліотеки для таких учнів влаштовуються Скайп-сеанси. Знаходячись дома, з максимальним для себе комфортом отримують необхідні знання і приємне спілкування Дар'я Фоменко, Світлана Куряча, Марина Гречішкіна та Сергій Мозговий.


05.02.2014  В студії "55+" Академії "Креативного довголіття" відбулася лекція фахівця з Аюрведе, лікаря-офтальмолога й отоларинголога Антона Валерійовича Фролова "Оздоровительные методики".
Присутні довідалися про користь та індивідуальний підбор для кожної людини спецій, трав і продуктів харчування на основі ведичних знань. Ці методики дають можливість оздоровлення і підтримки здоров'я в сучасних умовах для кожної людини.


04.02.2014  Інформаційно-ресурсний центр "Джерело" Луганської презентував видання до 205-річчя від дня народження Л. Брайля, творця шрифту для сліпих
Зараз система Брайля дуже актуальна, завдяки їй люди з вадами зору та тотально незрячі мають можливість здобути освіту, оволодіти нотною грамотою, вести повноцінний спосіб життя.


30.01.2014  Відділ абонемента представляє слайд-шоу "Новинки січня".
Пропонуємо вашій увазі нові надходження художньої літератури відомих вітчизняних і зарубіжних авторів.


29.01.2014  Завідуюча сектором "Джерело" взяла участь у Всеукраїнській конференції "Інклюзивне навчання як необхідна складова соціальної реабілітації дітей і молоді з інвалідністю зі спрямованістю на позашкільну освіту"
Організатор - Луганська обласна молодіжна громадська організація "Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу - Схід" за сприянням Національної Асамблеї інвалідів України.
Участь у конференції взяли провідні педагоги Луганська та інших регіонів України, які поділились досвідом роботи у цій сфері.
Перші кроки у сприянні організації інклюзивного навчання робить і наша бібліотека. Учасником конференції стала зав. Інформаційно-ресурсним центром для людей з особливими потребами "Джерело" Наталія Діда; у своєму докладі вона зупинилась на трьох моментах: навчанні основам комп'ютерної та Інтернет-грамотності в мобільному режимі, проведенні піар-акцій для студентів-"інклюзивників" та організації в бібліотеці навчання молоді з важкими формами інвалідності в режимі Скайп-сеансів.
Прийнято рішення про включення теми інклюзивної освіти до програми тренінгових занять для бібліотекарів міста і області в Регіональному тренінговому центрі.


29.01.2014  Відбувся інтерактивний мікс "Літературна математика".
Студенти 1-го курсу Інституту фізики, математики та інформаційних технологій ЛНУ ім. Т. Шевченка змагалися в розгадуванні вигадливих завдань, логічних трюків, "казкових завдань" з підступом, літературно-математичних головоломок.
Про поєднання талантів письменника і математика в одній особистості, цікаві математичні вкраплення у творах великих художників слова учасники дізналися завдяки медіа-презентації "Я всматриваюсь в вас, о числа…" Найактивніші знавці "цариці всіх наук" - Марія Дюбанова, Ольга Кононенко, Сапармират Курбанов - були нагороджені символом мудрості та знань - совою. Усі любителі математичних розваг отримали задоволення від зустрічі.


29.01.2014  Виконуючи одну з головних соціальних функцій, у бібліотеці створені всі умови для надання доступу читачів до сайтів органів державної влади, мультимедійних інтернет-ресурсів, новостійних порталів.
Читачі мають змогу своєчасно переглянути останні новини, зайти на блоги, ознайомитись з коментарями відомих політологів, представників неурядових організацій, творчої інтелігенції про останні події в Україні.


29.01.2014  На 3-му поверсі бібліотеки відбулась презентація книги "Не корысти ради" Ю. В. Кукурекіна і В. І. Ушкал.
Ця книга про тих медичних працівників Луганщини, хто постійно в пошуку - пише, творить, мислить, хто має відношення до Луганського державного медичного університету, поєднуючи свою професійну діяльність з роботою в засобах масової інформації. Деякі з них працюють у практичній медицині, інші - на заслуженому відпочинку, треті - викладають в Луганському державному медичному університеті. Також - це проза, вірші, музика. На презентацію книги прийшли члени Міжрегіональної спілки письменників і Конгресу літераторів України, медичні працівники, інтелігенція міста, музиканти, студенти Луганського медичного училища, представники ЗМІ.


29.01.2014  У відділі мистецтв відбулась кіно-зустріч "Актор, зупинивший час!", до 80-річчя актора Василя Ланового.
Комсомолець Павло Корчагін, капітан Грей, Іван Варавва, граф Вронський - усіх цих персонажів змогли побачити студенти кафедри кіно-телемистецтва Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім.Т.Шевченка. Присутні із задоволенням слухали розповідь про життєвий і творчий шлях ювіляра, дивилися фрагменти з художніх фільмів з його участю, відповідали на запитання вікторини з творчості актора. Всі гості отримали в подарунок сувеніри.
Цікавим став виступ учасника кіноклубу, який розповів про особисту зустріч з Василем Лановим в Харкові в 70 -ті роки, поділився враженнями, які справив на нього актор: "Василий Семенович - человек аристократичный, с чувством достоинства и благородства. Он никогда не пытался вступать в дебаты, мне он показался очень интеллигентным, спокойным и респектабельным мужчиной, несмотря на его известность после фильма "Офицеры".


28.01.2014  З нагоди китайського Нового Року відбулось урочисте відкриття унікальної виставки китайської каліграфії від видатного майстра Піднебесної МА ГОЦЗЮНЬ
Вітальним словом відкрили виставку - Курило Віталій Семенович, ректор ЛНУ ім. Т.Шевченка, Лі Цзихуа, директор інституту Конфуція і директор бібліотеки Риб'янцева Інна Павлівна.
У програмі заходу відбулося:
- Чайна церемонія в супроводі гри на традиційних музичних китайських інструментах гудженг і ерху;
- Номер тайцзицюань (традиційна гімнастика, плавні рухи якої нагадують мистецтво каліграфії);
- Демонстрація техніки подуву, майстром каліграфії Інституту Конфуція Чень Ченьлінь.
По завершенню заходу, директор інституту Конфуція Лі Цзихуа вручила бібліотеці книги і пам'ятні подарунки.
Запрошуємо всіх відвідати унікальну виставку, яка діятиме на протязі двох тижнів.


28.01.2014  Відбулося літературне асорті "Добре ставлення до коней"
Символом 2014 року є кінь - вірний супутник людей протягом багатьох століть.
Приголомшливу красу, грацію, силу, розум і вірність коня оспівували багато поетів і письменників. Коні - герої творів К. Паустовського, Ф. Абрамова, Л. Толстого, М. Салтикова-Щедріна, А.Чехова , В. Маяковського, С. Єсеніна, І. Буніна, А. Сьюел , Б. Слуцького, В. Сосюри, В. Дрозда та ін. Образ трійки, як кінного екіпажу, - найулюбленіший символ літератури, синонім молодецтва і простору (П. Вяземський, О. Пушкін, М. Гоголь, М. Некрасов, О. Блок, А. Фет, І. Анненський).
Молоді користувачі познайомилися з фрагментами з творів української та світової літератури, героями яких є коні, переглянули кліпи відомих виконавців про цих тварин, пригостились солодкими ласощами. Зустріч пройшла невимушено, пізнавально та цікаво.


28.01.2014  В межах Дня інформації відділ абонемента представив книжкові новинки відомих українських видавництв
Користувачі та співробітники бібліотеки ознайомились з мемуарними, історичними та художніми творами відомих вітчизняних і зарубіжних авторів.
Книжковий перегляд супроводжували відео-презентація та легка класична музика.


28.01.2014  У відділі абонементу відбувся відеолекторій для молоді "Будь здоровий - харчуйся правильно"
Захід проводила головний лікар Луганського обласного центру здоров'я Очеретна О.Н.


28.01.2014  Відбулось перше заняття Клубу бібліотечної журналістики "Пресс-релиз: понятие и структура. Основные правила написания пресс-релизов"
Присутні довідалися про особливості створення прес-релізу, з яких частин він складається, як розподіляти інформацію за її значущістю, як одним лише першим реченням зацікавити людину та "змусити" її дочитати текст до кінця. Були проаналізовані приклади невдалої подачі інформації . Акцентувати увагу на головних моментах допомогла відео-презентація. Заняття провела редактор бібліотеки О. С. Ілліна.


27.01.2014  Співробітники інформаційно-сервісної служби взяли участь у семінарі "Інтелектуальні інновації - оптимізація без інвестицій", який відбувся в Луганській регіональній торгово-промисловій палаті
Головне завдання семінару - сформувати нові стандарти мислення, що дозволить приймати оптимальні стратегічні рішення у веденні бізнесу .
Автор, засновник першої вітчизняної філософської школи "Новий Універсум" Олександр Малюта обговорив з учасниками наступні питання:
- проблематика організації та функціонування виробничо-господарських і соціально-політичних комплексів .
- ключові проблеми та формулювання вимог до процесу їх розуміння і вирішення з урахуванням особливостей сучасного етапу розвитку соціально-економічних формації.
- обмеження професійної підготовки в розумінні і вирішенні завдань сучасності на транснаціональному, корпоративному та бізнес-рівні.
- необхідні інструменти, перші кроки і перспективи розвитку.
Учасники семінару гаряче дискутували в ході обговорення.
Для бібліотеки спілкування в рамках семінару дало багато цікавих ідей в забезпеченні інформацією науковців, представників бізнесу та громадських структур. Було проведено близько 10-ти бліц-опитувань учасників семінару, виявлено їх інформаційні потреби, презентовані можливості та нові послуги обласної бібліотеки ім. М. Горького.
Детальніше про конференцію читайте тут


27.01.2014  В рамках проекту "Молодіжна творча майстерня" відбувся тренінг "Магія спілкування", в якому взяли участь співробітники відділу соціокультурної діяльності
Заняття проводив тренер з м. Донецька Юрій Гавришев. В ігровій та пізнавальній формі учасники змогли навчиться "нехитрим прийомам" налагодження контактів із співрозмовником. Відповівши на деякі питання, кожен дізнався, до якого психотипу він належить: візуал, аудіал, кинестетик і т.д. Тренінг проходив в атмосфері доброзичливості і веселощів. Після закінчення занять учасники отримали сертифікати "Студії успіху".


27.01.2014  В секторі рідкісних і цінних видань відкрита виставка "Т.Шевченко в рідкісних виданнях" до 200-річчя від дня народження славетного сина України, людини великого серця і могутнього таланту
Серед книжкових скарбів сектору, представлених на виставці, твори Т. Шевченка займають значне місце. Тут і факсимільні видання "Кобзаря" 1840р., "Малої книжки" і " Більшої книжки" поезій, "Дневника", а також рідкісне видання "Кобзаря" 1911р. російською мовою з автографом перекладача.
В експозиції виставки - вперше факсимільно відтворені і видані в Україні перший і другий альбоми малюнків Т. Шевченка 1841-1843 і 1845 р. р., що зберігаються в його архіві в Інституті літератури ім. Т. Шевченка НАН України.
Приверне увагу відвідувачів виставки Шевченкіана в екслібрисах, що представлена роботами відомого графіка, майстра книжкової мініатюри Б. Романова із Сєвєродонецька.
Затишно розмістилися на стенді також мініатюрні видання творів великого Кобзаря "Заповіт", "Поезії", "Лірика", "Кобзарь", "Думи мої".
Виставка відкрита для всіх бажаючих.


25.01.2014  Пройшло обговорення фільму Олівера Стоуна "Выстрелы в Далласе"
Співробітники бібліотеки порекомендували присутній молоді прочитати книжки "Слідами вбивць" Джима Гаррісона і "Перехресний вогонь: змова, що вбила Кенеді" Джима Марса, оскільки сценарій фільму написаний за мотивами цих творів.


25.01.2014  Про секрети розкішних кольорів помад і таємниці спокусливих губ розповів б'юті- консультант на модній "Помадній вечірці"
Дівчата "продегустували" ягідні, винні та шоколадні відтінки помад і блиски, пройшли міні-тести "Таємниця ваших губ", прекрасно провели час у теплій дружній атмосфері. А ще - на усіх чекали смачні подарунки. Гості вечора відчули себе і королевами, і дівчатами Бонда, і ніжними Лолітами. А головне: на "Помадній вечірці" прекрасна половина людства виробила тактику і стратегію спокушання чоловіків.


25.01.2014  Відбулось чергове засідання луганського клубу "Любителів мініатюрних видань"
З відео презентацією "О мини книге скажем слово" В. Ушкала "Симптомы, синдромы и … квантовая физика. Мифы и реальность" виступив член клубу Юрій Васильович Кукурекін.
Керівник Луганського видавництва "Янтар" Дмитро Олександрович Манько провів майстер - клас з технології виготовлення мініатюрних видань.
На засіданні клубу обговорили "Положення про колекцію мініатюрних книг ЛКЛМІ". Члени клубу поділилися інформацією, що стосується мініатюрних видань. Так , Тетяна Олександрівна Дейнегіна висловила свою думку про третю книгу клубу "ЛІНК", яка щойно вийшла і подякувала видавництву "Янтар" за добротне, елегантне видання, його привабливе кольорове оформлення.


23.01.2014  Відділ абонемента презентує книжкову міні-виставку "Вчера на экране - сегодня в романе".
Нещодавно на екрани телебачення вийшов новий багатосерійний фільм "Дві зими та три літа" - повна версія тетралогії Федора Абрамова "Прясліни".
Пропонуємо користувачам відділу всі чотири книги славетної епопеї про архангельське село та його мешканців.


23.01.2014  Відбувся святковий захід "Різдвяний переполох"
У програмі свята були яскраві виступи колективів Кам'яннобродського будинку дитячої та юнацької творчості - театру пісні "Ассоль-ки" під керівництвом Т. А. Нагрудної і ансамблю народного танцю "Колокольчик" - керівник І. Л. Сєргієнко. За партнерські та творчі зв'язки колективам були вручені сертифікати. Учасники літературної студії Молодіжної творчої майстерні виступили з різдвяними віршами й піснями. Хенд-мейдер Дар'я Парсентьєва провела майстер-клас з розпису імбирних пряників. Вона розповіла історію імбирного пряника, технологію випічки й розпису. Всі бажаючі могли спробувати самостійно розписати смачні ласощі. По завершенні свята була показана пізнавальна презентація "Рождественские напитки разных стран мира". Глядачі і студенти Луганського політехнічного коледжу брали активну участь в іграх і конкурсах.


22.01.2014  У відділі абонемента відбувся психологічний тренінг для молоді "Лидерами не рождаются - ими становятся"
Тренінг пройшов в атмосфері вільного, цікавого спілкування. Присутні із задоволенням взяли участь у ролевих і ситуативних іграх, тренувальних тестах. Захід дозволив хлопцям і дівчатам виявити лідерські якості, набути навичок ефективної комунікації, навчитися працювати в команді, дізнатися про "золоті" правила лідерства. Заняття провела психолог Ірина Павлівна Плотнікова.


22.01.2014  Відбулось обговорення фільму Кіри Муратової "Мелодия для шарманки"
Присутні не залишилися байдужими, кожний із присутніх зміг висловити свою думку. Волонтер проекту студії 55+ Софія Шагаєвська, студентка Академії культури і мистецтв, розповіла присутнім про сучасний погляд на кіномистецтво.


21.01.2014  У відділі абонемента відкрито книжкову виставку-КВІЛТ.
Тут представлені книжки за трьома основними підрозділами: "Книжкові родзинки" - розділ, що пропонує цікаву і актуальну науково-популярну літературу з різних галузей знань; "Сучасна проза" - презентує новинки художньої літератури вітчизняних і зарубіжних авторів; "Читай якісне"(інформаційний стелаж для зайнятих людей) - література для шанувальників інтелектуального читання.
Книжковий КВІЛТ зацікавить усі категорії користувачів. Зручне розташування та зміст виставки дозволить швидко підібрати літературу.


21.01.2014  Напередодні Дня Соборності і Свободи України в центр "Джерело" завітали наші постійні читачі - молодь із затримкою психічного і розумового розвитку (клуб "Окей")
Гості помандрували шляхами історії, згадуючи події початку ХХ століття, потім перенеслись у сьогодення - на Схід і Захід країни, де, як і багато років тому, українці горять бажанням об'єднатися, "дихати одним повітрям", як сказав один з учасників відеосюжету. Подорож провела провідний бібліотекар Валентина Запорожець.
Із задоволенням молодь зустріли у відділі міського абонемента.
Присутні ознайомились з основними напрямками і формами роботи відділу, детально дослідили книжкові виставки, перегляди, інформаційні стелажі. Особливу увагу привернули новинки вітчизняної та зарубіжної літератури, інтерактивні пано та стенди, привабила можливість брати участь у творчіх заходах.


20.01.2014  У відділі мистецтв експонується книжкова виставка-дата "Всесвіт Їжакевича", присвячена 150-річчю від дня народження українського живописця, графіка, видатного ілюстратора творів української класичної літератури.
Ім'я Івана Сидоровича Їжакевича широко відоме не лише на Україні, але і за її межами.
На експозиції представлені книжки та періодичні видання, які розповідають про життєвий і творчий шлях художника.
Виставка буде цікава і корисна шанувальникам станкового живопису, графіки і книжкової ілюстрації, а також усім любителям художнього таланту.


20.01.2014  До Дня соборності України на 3-му поверсі бібліотеки організована книжкова виставка "Соборність - найзаповітніший ідеал народів України"
День Соборності України - один з найважливіших днів в історії українського народу. Він відіграв значну роль у становленні, розвитку та зміцненні Української державності, формуванні та утвердженні Української самостійної соборної держави. Цей день є особливим, оскільки він зміг об'єднати в собі дві різні за змістом, але єдині по духу історичні події, які багато в чому визначили подальшу долю України.
На виставці представлені видання, що розповідають про велике значення для вітчизняної історії існування Української Народної Республіки, Центральної Ради, о боротьбі українського народу за незалежність та утворення власної держави.


20.01.2014  У відділі абонементу відкрито цикл міні-виставок "Читання з акцентом"
Пропонуємо користувачам відділу БЕСТСЕЛЕРИ провідних авторів детективів і трилерів.
Ці книги отримали визнання в усьому світі. Вони розійшлись мільйонними тиражами й отримали найвищі оцінки критиків.


19.01.2014  Відбулась презентація поетичної збірки "Слово про війну", в якій представлені ліричні твори сучасних авторів і поетів-молодогвардійців.
Збірка випущена при сприянні та за ініціативою громадської організації "Російський союз Донбасу" Луганської області і Генерального консульства Російської Федерації в Харкові.
Автори збірки хотіли показати весь жах війни і зберегти пам'ять про героїв і подвиг великого народу. Представили книгу А. І. Акент'єв і М. В. Некрасовський - члени міжрегіонального Союзу письменників України і Конгресу письменників України. На презентації були присутні представники творчої інтелігенції Луганщини та СМІ.


19.01.2014  В рамках проекту "Нова енергія: позитивна формула життя" відбувся літературний вечір "Свою Україну любіть..." Шевченкова Україна
Напередодні ювілею видатного поета вшанувати його пам'ять прийшли наші читачі. На вечері звучали вірші Шевченка, розповіді про його долю, українські пісні. До уваги учасників заходу була представлена книжно-ілюстративна виставка, присвячена великому Кобзареві. Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці продовжується! Ласкаво просимо завітати до Горьковки!


16.01.2014  Увага! Акція! "Не прогав свій шанс! Поверни книгу - на неї чекають!"
З 10 січня по 10 лютого для користувачів відділу літератури іноземними мовами проводиться акція повернення заборгованих книжок.
Кожен користувач може повернути в цей термін не здані вчасно книжки без штрафних санкцій.
Чекаємо на Вас!


15.01.2014  У межах проекту "Нова енергія: позитивна формула життя" в Академії креативного довголіття лікар-імунолог Лариса Михайлівна Латова провела лекцію "Імунітет - основа здорового способу життя".
Люди, які не мають шкідливих звичок і ведуть здоровий спосіб життя, просто та стримано харчуються, зберігають високий імунітет до глибокої старості. У той же час паління, зловживання алкоголем, надмірна повнота і мала рухливість істотно знижують імунітет уже у віці 35-40 років. Лариса Михайлівна доступно пояснила присутнім, що таке імунітет, поділилася інформацією про те, як підвищити імунітет дорослій людині, і дала медичні рекомендації для підтримки імунітету на належному рівні.


15.01.2014  На 3-му поверсі бібліотеки пройшла демонстрація медіа-проекту до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря - "Шевченко очима Луганських митців" (Ескіз, логотип, емблема: від ідеї до втілення)
Автор проекту - Заслужений майстер народної творчості України, Заслужений художник України Костянтин Шевердін.


15.01.2014  У відділі краєзнавчої інформації починає діяти документально-ілюстративна експозиція з літературно-історичного архіву бібліотеки до 100-річного ювілею Івана Савича.
На експозиції представлені матеріали з періодичних видань, збірок статей, фотографії 70-80 рр. ХХ ст., присвячені літературній діяльності Івана Савича, а також рукописи про суворий час, репресії, про людей, які зуміли в хвилину важких випробувань залишитися людьми.
Вірші Івана Савича змушують вслухатися, повернутися в минуле і здивуватися мужності і таланту людини, яку не зламали ні доля, ні люди, ні "полярні заноси" часу.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з експозицією!


14.01.2014  Пройшов День Інформації "Т.Шевченко - видатна особистість української історії", присвячений 200-річчю від дня народження великого поета.
Захід відвідали учні СШ№36 м. Луганська. Співробітники бібліотеки використали нові підходи, ресурси, можливості, які зацікавили школярів. Були представлені такі інтерактивні форми, як презентація веб-проекту "Життя і творчість Т. Шевченка - невід'ємна частина України" і мультімедійна презентація, присвячена луганчанам - лауреатам Шевченківської премії. Довідатися багато нового, цікавого про життя і творчість українського класика допомогла інтерактивна вікторина "Слово Кобзаря - джерело вічного духу". Організатори постаралися відзначити знавців особливими бонусами: флаєрами, стікерами, заохочувальними бібліотечними знаками. Нікого не залишила байдужим яскрава, барвиста виставка нових видань, яка познайомила присутніх з книжковими новинками та рекламною продукцією відділів бібліотеки.


13.01.2014  У відділі мистецтв зазвучав Рок Кобзар - пісні на вірші Тараса Шевченка: Кобзар, Думка, Садок вишневий, Реве та стогне Дніпр широкий, Огні горять, Немаю сил, Тече вода та інші
Увесь день користувачі мали можливість познайомитися з творчістю завжди сучасного Шевченка та прослухати музичні інтерпретації у виконанні українських музичних гуртів "Фата Моргана", "Мертвий півень", "Соул Бі", "Луганські козаки", "The Ukrainians" та українського бандуриста, барда, рок-музиканта, поета Едуарда Драча та українського актора Анатолія Хостікоєва.
Читачі ближче познайомилися з творчістю майстра слова, а деякі з них навіть затанцювали. Іноземні студенти були настільки захоплені піснями що, навіть, запросили українських дівчат на декілька танцювальних па.


13.01.2014  В інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" відкрилася книжкова виставка "Martin Luther King, Jr. Day".
У третій понеділок січня Америка відзначає національне свято - День Мартіна Лютера Кінга. Доктор Мартін Лютер Кінг-молодший - видатний американський правозахисник і борець за громадянські права чорношкірих. За важливий внесок у демократизацію американського суспільства в 1964 році йому була присуджена Нобелівська премія миру.
Книжкові та періодичні видання, представлені на виставці, розповідають про життя і громадську діяльність Мартіна Лютера Кінга, його правові погляди і переконання, значущість в історії США.


09.01.2014  В холі 3-го поверху бібліотеки в рамках заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, відкрилася книжково-ілюстративна виставка "Творчість Т. Шевченка в дзеркалі сучасності"
Т. Г. Шевченко - видатний син українського народу, його честь і совість. Він був людиною універсальних талантів та інтересів Немає такої сторони життя, до якої він не торкався би у своїй творчості: любов до України, культура й історія українського народу, відношення до жінки-матері, природа, екологія й багато чого іншого. Поезія і проза Т. Г. Шевченка живе серед нас і вселяє віру і надію, допомагає переборювати труднощі.
Виставка буде цікава та корисна науковцям, викладачам, студентам, а також широкому колу читачів. На експозиції представлені книги, наукові збірки, довідкові видання, матеріали на іноземних мовах, статті з періодичних видань і твори письменника.


08.01.2014  Зона коворкінгу: створюємо простір самі!
Ми починаємо серію майстер-класів з професійного макіяжу: протягом місяця будуть проходити безкоштовні уроки по make-up. Як зачарувати, захопити і привернути увагу? Звичайно ж, виглядати красиво і ефектно. Про все це ви дізнаєтеся, відвідавши Луганську ОУНБ ім. М. Горького!
5 січня пройшов перший майстер-клас з візажу (натуральний make-up).


08.01.2014  У відділі мистецтв відкрилася експозиція "Мальовничий настрій", присвячена 100-річчю від дня народження художника, члена НСХУ Миколи Ігнатійовича Бондаренка.
М. І. Бондаренко - автор пейзажів, тематичних картин і портретів. У своїй творчості він багато уваги приділяв пейзажам рідного краю, часто звертався до історичного минулого України.
На виставці представлені книжки, статті, твори майстра ("Сніг", "Моє поле", "Рози", "Осінь"). Експозиція буде цікава й пізнавальна для тих, хто захоплюється живописом, вивчає художнє життя Луганщини та її майстрів.


08.01.2014  У відділі абонемента відкрито книжково-ілюстративну виставку "Заповіти Кобзаря звучать крізь століття" до 200-річчя від Дня народження поетичного символу України Тараса Шевченка
Загадку його особистості досі нерозгадано. Тож запрошуємо всіх бажаючих згадати велике ім'я та створити екскурс у світ людини універсальних талантів.
Образ найщирішого лірика і гнівного бунтаря, поета, художника, людини постає перед читачами завдяки поетичним, прозовим і малярським творам митця, сторінкам його щоденника та листуванню, працям дослідників і спогадам друзів.


06.01.2014  Вітаємо з чудовим святом - Різдвом Христовим!
Бажаємо кожній родині сімейного добробуту, радісних дитячих усмішок, здоров'я, любові, миру і процвітання! Нехай світла Різдвяна зірка принесе у Ваш дім гучну колядку, веселий настрій, щастя, та зігріє радістю серце. Нехай доля щедро обдаровує всілякими благами, а друзі та ділові партнери ніколи не розчаровують!
З любов'ю, ЛОУНБ ім. Горького!


04.01.2014  Відбулася презентація книжкової виставки "Книги Института Русской цивилизации"
Організатори виставки - літературно-історичний клуб "РусичЪ" і представник Інституту Російської цивілізації в Луганську Олександр Олександрович Агапов.
Інститут створено в жовтні 2003 року, його мета - творче об'єднання вчених і фахівців, які займаються вивченням історії та ідеології російського народу. Пріоритетним напрямком діяльності інституту є створення 30-ти томної "Енциклопедії російського народу", а також наукова підготовка і публікація найбільш значущих книжок російських мислителів, в якіх відображено головні віхи в розвитку російського національного світогляду.
Експертну оцінку виставки дали В. М. Шелюта - доктор філософських наук, викладач кафедри світової філософії та естетики СНУ ім. В. Даля; О. М. Єрьоменко - доктор філософських наук, зав. кафедрою філософії СНУ ім. В. Даля; В. І. Ільченко - к. п. н., доцент кафедри прикладної філософії та теології СНУ ім. В. Даля; К. В. Дерев'янко - ст. викладач кафедри прикладної філософії та теології СНУ ім. В. Даля.
Відвідувачі виставки мали можливість придбати необхідну літературу.
| 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 |Електронний каталог
Зведений каталог періодичних видань
Видатні діячи Луганщини
Пам'ятки Луганщини

 
Віртуальна довідкова служба
Соціальні медіа
 

Студентам та викладачам
Науковцям
Спонсорам та партнерам
Відвідувачам
Журналiстам
Краєзнавцям


Довідкові служби
Сектор реєстрації читачів+38 0642 538443
Інформаційно-бібліографічний відділ+38 0642 537361
Інтернет-центр+38 0642 537384
Відділ наукового аналізу та розвитку бібліотек+38 0642 537371
  Всі контакти


© ОУНБ iм.Горького 1999-2014 google_stat Зроблено в design.lg.ua